Author Topic: Fiesta fűtés probléma  (Read 184063 times)

fiesta1980

  • Guest
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #375 on: 2012 January 11, 11:49:00 am »
Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy a fűtőventillátort hol találom, s hogy tudom kiszedni?
Kérdés továbbá, hogy egy féle ventillátor volt a klímáshoz/nem klímáshoz is ?
(  Másik, ugyancsak fűtéstopicban feltettem, de itt talán gyorsabb. ).

Más. Jól sejtem továbbá, hogy ha lehúzom a fűtéscsapról a csatit, s meleg levegőt
fúj, ha meg rajta van a csati csak hideget, akkor a fűtéscsap működik, de valamiért
a jel  a műszerfalon lévő tekerőből nem érkezik meg a csaphoz vagy a tekerő rossz?

Köszönöm a hozzászólásokat!




Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #376 on: 2012 January 31, 23:00:28 pm »
nekem fullra csavarva a legmelegebbre forrot fuj kicsit mondjuk 1centivel lejjebb meleget 2centivel lejjebb még kicsit melegebbet mint langyos3-4centivel lejjebb langyos és a feléhez csavarva van már kicsit hüsi de még nem hideg.

(97-es mk4 1.25zetec)

szerintem a nálad lévö azért nem épp a normális kategoriába tartozik.
1centivel lejjebb sokat nem szabadna hülnie 2centivel lejjebb meg még legalább langyosat kéne fujnia legrosszabb esetben is

Offline krisz_92

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 25
  • Segített?: +1/-0
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #377 on: 2012 February 01, 15:17:18 pm »
Hello

Nekem egy olyan problémám van hogy nem melegszik be a motor . (1993. 1.3 benzin)
Egy darabig nagyon meleg volt a kocsiba most meg már alig nyomta a langyosat.
A mutató is csak a fehér tetejét karcolja.
Ma kimostam az egész rendszert kapott egy új radiátort, nyáron új hűtő lett cserélve és ma beleraktam egy új termostatot ami már nem 88fokos hanem 92 fokos.
változás annyi lett hogy kicsivel melegebbet nyom a fűtés de a mutató ugyan ott áll fehér teteje és közel se olyan meleget nyom mint  régen és az semmit nem befolyásolta hogy levan e takarva a hűtő vagy sem.

Ui.: nem 10km-ert megyek vele hogy ne melegedjen be
válaszokat várom

takee

  • Guest
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #378 on: 2012 February 01, 15:51:27 pm »
Nekem is rosszul mutat a mutató, de a fűtés nem rossz. Nem éget, de kellemes meleg. Égetnie kellene? Mert akkor valami nem jó.

Nincs valakinek egy ábrája a HCS (OHV) moci vízköreiről? Mi merre megy és hogyan.....

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #379 on: 2012 February 03, 09:54:19 am »
Tegnap is ránéztem: -7,5 fog, és középen állt a mutató.
Aszsem 88 fokos a termoszom, a márkája pedig Facet...(ez gyártó, nem csomagoló cég!)
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

takee

  • Guest
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #380 on: 2012 February 03, 10:32:59 am »
Nekem is 88-as Facet ment bele kedden. A fűtés állat, a moci meleg, a radiátor is meleg, de a mutatóm max az M betű felső csücskéig megy fel.

De nem igazán érdekel, azt mutogat, amit csak akar. Attól még 88 fokos a víz. :grommit:

Offline netptl39

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #381 on: 2012 February 03, 11:51:52 am »
Hello

Nekem egy olyan problémám van hogy nem melegszik be a motor . (1993. 1.3 benzin)
Egy darabig nagyon meleg volt a kocsiba most meg már alig nyomta a langyosat.
A mutató is csak a fehér tetejét karcolja.
Ma kimostam az egész rendszert kapott egy új radiátort, nyáron új hűtő lett cserélve és ma beleraktam egy új termostatot ami már nem 88fokos hanem 92 fokos.
változás annyi lett hogy kicsivel melegebbet nyom a fűtés de a mutató ugyan ott áll fehér teteje és közel se olyan meleget nyom mint  régen és az semmit nem befolyásolta hogy levan e takarva a hűtő vagy sem.

Ui.: nem 10km-ert megyek vele hogy ne melegedjen be
válaszokat várom

KOPPra ez a abajom nekem is.
2 termostat volt cserélve 82-es majd egy 92-es. a hőmérő még mindig nem éri el az M-et, folymatosan az alsó fehér tartományban van. és a mérés 40-fokot mutatotta termoszat-radiátor csövön.
Fogyaztás 7+L

A régi gépen a fogyazstás 5.5-5.9(csak télen vagy 140-nél) hőmérő az R-en meg az R és az O között mozgott.

Fordnál azt mondták nyugodtan okozhat ez +20-25% fogyastást... a lambda kompenzálni próbál...

2 opciót látok:
  • rossz az új termostat (már a második is)
  • szarul van betéve és átereszt mellette
Ha valakinek van 3-4 opciója szívesen venném.

KÖszi!
Eddigi autóim:
Opel Vectra 2.0CD '90
SAAB 9000CD 2.0 '88
Fiat Tipo 2.0 GT digi '90
Audi 100 AVANT 2.0TD '86 (1,8mil KM-ig)
Ford Fiesta 1.1C '89
Ford Fiesta 1.1C '94.12

Offline krisz_92

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 25
  • Segített?: +1/-0
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #382 on: 2012 February 03, 14:04:56 pm »
Újabb fejlemény a fifikémen.
Sokat szenvedtem vele de rájöttem hogy miért nincsen olyan meleg a kocsiba.
Van a radiátor tartó/takaró nemtom és azt ugye 6 kis fül fogja oda.
akár hányszor leszedi az ember mindig 1 letörik szóval nekem a 6-ból már csak 1-van.
gondolkoztam mi tévő legyek és sikerült megcsinálnom már nem fúj ki a radiátornál sehol sokkal melegebb van a kocsiba már.
De most meg az a baj beindítottam már járt vagy 15-20p amikor megfogtam a hűtőt és ahova megy az alsó cső éppen hogy csak langyos volt a hűtő de mindenhol máshol meleg.
megfogtam az összes csövet mindegyik meleg volt kivéve az a cső amelyik a motorról jön le a hűtő alsó részére az csak langyos :( :( ez vajon mitől lehet ?
levegős a rendszer? ha igen akkor hogyan légtelenítsem mert hiába vettem le a kupakot a tartályról nem használt.
PLS segítsetek mert ez így nagyon nem jó :( :( :( :( :(

Offline András

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #383 on: 2012 September 17, 10:17:09 am »
Hali,

valakinek ötlete mi lehet a gond?
Tegnap menet közben egyszer csak elkezdett fűteni mint állat az autó pedig a fűtés szabályozó max hidegre volt állítva.
Próbálgattam a fűtéscsap csati lehúzásával, szabályozó ide oda csavargatásával de nem hagyta abba a fűtést.
Igaz volt 1 alkalom amikor abbahagyta a fűtést de akkor én csavartam max fűtésre és vissza és persze onnantól megint nem hagyta abba a fűtést.
Esetleg valaki meg tudja mondani nekem a szabályozó melyik állapotában mekkora feszt kellene mérni a fűtőcsap csatin?
köszi
1999. 1.25 Mk5 Ghia
Ford szín fantázianeve: Paprikapiros :-)

RyAn

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #384 on: 2012 October 27, 13:38:17 pm »
Quote
Hali. Problémám a következő: 97-es Fiestám, van , és most hogy kellene télre a meleg levegő, nincs. Hiába tekerem melegre hideget fuj, pedig a motor hőmérséklete normálison van. Tavaly még jó volt.  :-\ Valaki?

Pumánál ugyanez van most. legalább 10perc járatás után semmi meleget még langyosat sem fúj ellenben a klíma hibátlanul működik -.-' vízhőfok normálba. klima lekapcsolás után marad a hideg.
Holnap termosztát ellenőrzés. aztán ha az se kimosatom a rendszert  :-\

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #385 on: 2012 October 27, 14:49:33 pm »
Fűtőradiátor eltömődése is okozhatja a dolgot  :-\
Mármint belülről eltrutyisodik  :P

Offline illegal1987

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #386 on: 2012 October 28, 09:22:39 am »
Hello!

Problémám a következő: Mikor feltekerem a fűtést, először gőz, majd víz pöttyök jönnek a szellőzőkön. Ez mi okozhatja? Ja, és a hűtővíz mennyisége is csökken. Hátra nyúlva a tartókonzolhoz nedvességet érzek. Mi mehetett tönkre?

Válaszokat köszi!

illegal

RyAn

  • Guest
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #387 on: 2012 October 28, 12:03:41 pm »
nagy valószínűséggel fűtőradiátort kell minnél előbb cserélned mielőtt eldurran.

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #388 on: 2012 October 28, 12:55:50 pm »
Most még addig,amíg nincs nagyon hideg,mert a fűtésbox patentjai könnyen törnek hidegben.

Offline illegal1987

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta fűtés probléma
« Reply #389 on: 2012 October 31, 19:38:52 pm »
Nagyon szépen köszönöm a segítségetek  :notworthy: Hideggel nincs baj, fűtött garázsom van  8)  ;D Kb. mennyiért lehet beszerezni? Ha van valakinek esetleg, akkor szóljon, és elboltoljuk.
« Last Edit: 2012 October 31, 19:56:28 pm by illegal1987 »