Author Topic: Ford Fiesta 1,4 TDCI | Nem indul, check engine,gyenge motor  (Read 7484 times)

Offline Deviance

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Szevasztok!

Nekem hatalmas segítségre lenne szükségem mert a Fiestám olyat csinál hogy nem indul, ha indul is akkor csak húzásra, önindító teker szépen de még úgysem indul! Cserélve ezidáig: Gázolajszűrő, akkumulátor. Egy szerelő azt mondta hogy magasnyomású szivattyú a baj de kipróbáltuk másikkal és ugyanúgy nem indul és ugyanaz a hiba. Amivel kipróbáltuk szivattyút azt vissza rakva a másik autóba, azzal tökéletesen indult,járt,ment! Mi lehet a hiba? Mi hamarabbi válaszotok várom! Válaszotok előre is köszönöm! :notworthy:

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ford Fiesta 1,4 TDCI | Nem indul, check engine,gyenge motor
« Reply #1 on: 2013 May 18, 10:28:30 am »
Szevasztok!

Nekem hatalmas segítségre lenne szükségem mert a Fiestám olyat csinál hogy nem indul, ha indul is akkor csak húzásra, önindító teker szépen de még úgysem indul! Cserélve ezidáig: Gázolajszűrő, akkumulátor. Egy szerelő azt mondta hogy magasnyomású szivattyú a baj de kipróbáltuk másikkal és ugyanúgy nem indul és ugyanaz a hiba. Amivel kipróbáltuk szivattyút azt vissza rakva a másik autóba, azzal tökéletesen indult,járt,ment! Mi lehet a hiba? Mi hamarabbi válaszotok várom! Válaszotok előre is köszönöm! :notworthy:
Neked is azt tudom javasolni, hogy nem találgatni kell, meg tippre cserélgetni a drága alkatrészeket, hanem diagnosztikával kell kezdeni! Hozzáértő emberhez kell vinni!
Szakszervízben kb  5000-10000 HUF a gyári diag.
Vagy tudok ajánlani igazi Ford szerelőt Pesten, bár Tiszafüredtől ez messzebb van.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:Ford Fiesta 1,4 TDCI | Nem indul, check engine,gyenge motor
« Reply #2 on: 2013 May 18, 10:42:44 am »
Volt valami előzménye a hibának,vagy előtte indult könnyen.
Ha húzásra indul,akkor én gyenge kompresszióra tippelnék.
Gyürű hiba,rosszul záró szelep.
Kompira dugjátok föl mit ír,mint ahogy a kedves klubbtárs mondja,úgy sokkal egyszerűbb.
« Last Edit: 2013 May 18, 10:45:03 am by bosdaniel »

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ford Fiesta 1,4 TDCI | Nem indul, check engine,gyenge motor
« Reply #3 on: 2013 May 18, 10:44:05 am »
Szevasztok!

Nekem hatalmas segítségre lenne szükségem mert a Fiestám olyat csinál hogy nem indul, ha indul is akkor csak húzásra, önindító teker szépen de még úgysem indul! Cserélve ezidáig: Gázolajszűrő, akkumulátor. Egy szerelő azt mondta hogy magasnyomású szivattyú a baj de kipróbáltuk másikkal és ugyanúgy nem indul és ugyanaz a hiba. Amivel kipróbáltuk szivattyút azt vissza rakva a másik autóba, azzal tökéletesen indult,járt,ment! Mi lehet a hiba? Mi hamarabbi válaszotok várom! Válaszotok előre is köszönöm! :notworthy:
Ja és katalizátoros autót nem húzgálunk! Szerelőd nem mondta?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Deviance

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta 1,4 TDCI | Nem indul, check engine,gyenge motor
« Reply #4 on: 2013 May 18, 21:54:28 pm »
Már volt számítógépre dugva de azt mondták hogy nem írt semmit... Egyébként tudom hogy nem lehet húzgálni, de kell a kocsi hogy el tudjak jutni A-ból B-be mert mondhatni munkaeszköz!

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ford Fiesta 1,4 TDCI | Nem indul, check engine,gyenge motor
« Reply #5 on: 2013 May 19, 21:59:06 pm »
Már volt számítógépre dugva de azt mondták hogy nem írt semmit... Egyébként tudom hogy nem lehet húzgálni, de kell a kocsi hogy el tudjak jutni A-ból B-be mert mondhatni munkaeszköz!
Gyári diagnosztika volt?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Deviance

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta 1,4 TDCI | Nem indul, check engine,gyenge motor
« Reply #6 on: 2013 May 19, 22:15:57 pm »
Húh hát azt nem tudom gyári diagnosztika volt-e... De köszi a tippet holnap felkeresem az egyik  :ford:-os ismerősömet! :notworthy:

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ford Fiesta 1,4 TDCI | Nem indul, check engine,gyenge motor
« Reply #7 on: 2013 May 21, 12:22:56 pm »
Már volt számítógépre dugva de azt mondták hogy nem írt semmit... Egyébként tudom hogy nem lehet húzgálni, de kell a kocsi hogy el tudjak jutni A-ból B-be mert mondhatni munkaeszköz!

Nincs semmi baj a behúzással.   :)

A használati utasítás szerint:
"A katalizátor károsodásának elkerülése érdekében nem szabad a járművet betolni, vagy behúzni üzemmeleg motornál.
...
Ha a motor hideg, betolhatja, vagy behúzhatja a gépkocsit."

A problémával kapcsolatban, meg meg kellene nézni, hogy nincs-e valahol apró lyuk az üzemanyag vezetékben, amin keresztül fellevegőződik. Pl. nyomás vagy vákuum ellenőrzéssel.  
Más autóknál (Focus) gyakori, hogy az utángyártott gázolajszűrő feltágítja a vezetékeket, és utána a gyári szűrővel sem jó a csatlakozás.
« Last Edit: 2013 May 21, 12:26:14 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline Deviance

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta 1,4 TDCI | Nem indul, check engine,gyenge motor
« Reply #8 on: 2013 May 21, 12:36:48 pm »
Hétvégén kitakarítottuk a tankot és teli volt dzsuvával, de ugyanúgy rossz, de viszont a gázolajcső meg volt csavarodva...Esetleg hol lehet légteleníteni?

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re:Ford Fiesta 1,4 TDCI | Nem indul, check engine,gyenge motor
« Reply #9 on: 2013 June 08, 15:03:20 pm »
A levegőszűrő mellett bal oldalon van egy kis tojás alakú pumpa. Azzal menni fog, de nem túl gyorsan ;)

Offline Deviance

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta 1,4 TDCI | Nem indul, check engine,gyenge motor
« Reply #10 on: 2013 June 08, 18:39:10 pm »
Azzal sem működik mi már próbáltuk!