Author Topic: Ékszíjat, de milyet?  (Read 3446 times)

jocc

  • Guest
Ékszíjat, de milyet?
« on: 2007 July 25, 20:53:00 pm »
Lecseréltettem az ékszíjat (Cromax-Meyle), aztán 60-70 felett előjött a motortér jobb oldala felől egy "búgó" gumihang. A hang sebességfüggő, nem fordulatfüggő. Épp ezért a szerelőm szerint nem az ékszíj a ludas, hanem talán a jobb első gumi. A szíj kellően feszes. A búgás olyan, mint amikor egy Lada Níva új terepgumikkal söpör végig az úton. A hang "recés", nem fémes súrlódású, hanem egyértelműen gumihang. Lehet ez ékszíj? Vagy görgő? A (most beszerelt) vízpumpa nem adhat ki ilyen hangot?
Pechemre a régi ékszíj ki lett dobva, azzal nem tudom kipróbálni.
Mielőtt nekiállnék gumit cserélni, kipróbálnám egy másik ékszíjjal. De milyennel? A mostani fogazott, és a legolcsóbbak közül való. MK3-ra tehetek simát is? Mi a különbség?

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Ékszíjat, de milyet?
« Reply #1 on: 2007 July 25, 21:13:17 pm »
Nem lehet, hogy túlfeszitettétek az ékszijat ??? Mert akkor is adhat ki ilyen hangot...
Egyébként 1 tesztkör erejéig akár le is veheted az ékszijat, de túl sokat ne közlekedj vele ékszij nélkül!!!
Egyrészt lemerülhet az akku másrészt megfőhet a motor, de azért 1 háztömbnyit bőven kibir ékszij nélkül...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

JoolsNOS

  • Guest
Re: Ékszíjat, de milyet?
« Reply #2 on: 2007 July 26, 00:23:26 am »
meg tényleg ne feszítsd túl, nekem így szállt el a vízpumpacsapágyam (bár kibirt 15 évet :) )
szerintem a márka amúgy nem számít de mindenképp fogazottat kell

jocc

  • Guest
Re: Ékszíjat, de milyet?
« Reply #3 on: 2007 August 01, 19:04:09 pm »
Hát, bot fülem van, az eccer tuti. Az a hang nem az ékszíjtól jött, hanem a kerékagycsapágytól. Pedig 3-4 hónapja cseréltettem (persze utángyártottra). A kerékagy teljesen jó, de a csapágy teljesen szétnyíródott. Na ez búgott, mint állat. Szerencsére garanciális, így az új alkatrész (már eredeti) + a munka egy fillérembe sem került. ;D  >>  +1 jópont a Cromaxnak.

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Ékszíjat, de milyet?
« Reply #4 on: 2009 March 09, 12:12:29 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.

Moderátor: DVZs
D.V.Zs.