Author Topic: Polírozás  (Read 5764 times)

martonkremo

  • Guest
Polírozás
« on: 2007 July 16, 23:45:52 pm »
Sziasztok tök amatör vagyok a témában így ne nevessetek nagyon :D nos adott egy polírozogép végén a korongal mit kell tennem h fényesen csillogjon a Fityó ? milyen szereket kell hozzá megvennem illetve hogy kell egyáltálán polírozni ?  még valami .. utastárbe rózsaszín illetve kék neonja van valakinek ? vagy rózsaszyn helyzetjelző égője ? ugy képzelem mint itt: http://www.fordfiestaklub.hu/images/zoom/XQXVVD/l%E1mpa.jpg
« Last Edit: 2007 July 17, 00:39:30 am by martonkremo »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Polírozás
« Reply #1 on: 2007 July 17, 00:54:51 am »
polírozáshoz kell polírpaszta, polírozógép, sok türelem, víz és te. :) no meg a kocsi

gépi polírozás. hát nemtom h érdemes-e. én elég dúrva koszokat, meg mattulást szedtem le már kézi polírral is. bőven jó az is szerintem. ha ragaszkodsz a gépihez akkor egy-két tanácsot fogadj meg: rengeteg vizet használj, egyenletesen menj végig a kasztnin úgy hogy ne tartsd egy helyen a gépet csak rövid ideig, mert leszedi könnyen a teljes lakkréteget. én a kézi polírozást javaslom.
polírpasztából meg turtle márkájút vegyél az a legjobb. tudsz venni folyékony állagút is az a kézi polírozáshoz tökéletes én is ilyet használok, 1 évig állt a napon a régi verdám és szebben csillog a polírozás után (kézzel) mint a Fordom amit heti rendszerességgel mosok, takarítok, és szép állapotba tartok.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Polírozás
« Reply #2 on: 2007 July 17, 05:27:03 am »
Egyszer én is nekiestem a verdának polirozógéppel(még az újrafényezés elött)...eléggé megbántam, mert pillanatok alatt belemar a fényezésbe, még jó, hogy nem olyan feltűnő helyen kezdtem. :P
Jobban jársz valami kézi polírozószerrel pl én a SIMONIZ-t ajánlom. Anno Krisz_the_zerg kocsiját is lekezültük vele 1 darabon és szó szerint csodát művelt vele. Kopott matt fényezésből csilli-villi autót varázsol. Ez olyasmi anyag mint a (ez itt a reklám helye) CIFF, tehát valami mikroszemcsék vannak benne. Egyetlen hátránya(?), hogy száradás után fehér por marad a résekben így maradéktalanul csak nagynyomású mosóval lehet eltávolítani, de ez nem okoz nagy problémát gondolom.
De szerintem nagyon megéri azt az ~1500forintot amibe kerül egy ilyen flakon polírozópaszta.

A gépet szerintem felejtsd el!!! Ne akard tönkrevágni a fényezést.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

martonkremo

  • Guest
Re: Polírozás
« Reply #3 on: 2007 July 17, 13:01:28 pm »
és ilyen "Simoniz" hol lehet kapni ?
benzinkuton esetleg ?

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Polírozás
« Reply #4 on: 2007 July 18, 19:46:43 pm »
Tesco, Auchan .....stb, de a legegyszerűbb egy komolyabb autósboltban megvenni...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Mikroszálas kendő
« Reply #5 on: 2007 July 20, 14:25:20 pm »
A Budaörsi Auchanban autóhoz való mikroszálas kendőket lehet kapni.

Két darab van egy csomagban. Az egyik kék, waffle szövésű, a mosás utáni szárazra törléshez való. A másik sárga, puha tapintású, ezt szokták a waxolás harmadik lépéséhez, a fényesítéshez (buffing) használni.

25% poliamidot tartalmaznak és elég jó nedvszívók. Kicsik (kb 25x25), és biztos nem versenyeznek a profi kendőkkel, de a csomag ára 199 Ft!
Hétvégén kipróbálom az autón és beszámolok.

Szintén az autós osztályon láttam 3 db-os mikroszálas kendő készletet kb 800-ért. Annak más az anyaga (szerintem nincs benne poliamid). Főleg belső nedves letörlésekhez és a feleségeknek ajtó/ablak lemosásokhoz jó. (Ideális születésnapi ajándék.)  :o
Mk6 1.3 benzin

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Mikroszálas kendő
« Reply #6 on: 2007 July 20, 21:12:58 pm »
A Budaörsi Auchanban autóhoz való mikroszálas kendőket lehet kapni.

Két darab van egy csomagban. Az egyik kék, waffle szövésű, a mosás utáni szárazra törléshez való. A másik sárga, puha tapintású, ezt szokták a waxolás harmadik lépéséhez, a fényesítéshez (buffing) használni.

25% poliamidot tartalmaznak és elég jó nedvszívók. Kicsik (kb 25x25), és biztos nem versenyeznek a profi kendőkkel, de a csomag ára 199 Ft!
Hétvégén kipróbálom az autón és beszámolok.

Szintén az autós osztályon láttam 3 db-os mikroszálas kendő készletet kb 800-ért. Annak más az anyaga (szerintem nincs benne poliamid). Főleg belső nedves letörlésekhez és a feleségeknek ajtó/ablak lemosásokhoz jó. (Ideális születésnapi ajándék.)  :o

szép szép, jó jó, de minek? én amióta élek, mindig is viledával és egyszerű ronggyal törölgettem a kocsim. semmi sérülés. az ára nem rossz várjuk a véleményeket. a vileda helyett talán jó. de az én szememnek kicsit kevés ahogyan le tudják szedni a vizet, ezek után mindig kellett nekem a rongy is :D az minden vizet leszed.  :D főleg ha jó puha törülközőt használsz erre. :)

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Polírozás
« Reply #7 on: 2009 March 09, 12:14:08 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.

Moderátor: DVZs
D.V.Zs.