Author Topic: Alapjárat  (Read 7291 times)

Offline Tomcsika

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Alapjárat
« on: 2011 August 25, 15:46:01 pm »
Remélem tud valaki segíteni! mk3-as 1.1-es autómba motort cseréltem 1.6i-re és ingadozik az alapjárat
és amikor kihuzatom rángat?!

RyAn

  • Guest
Re:Alapjárat
« Reply #1 on: 2011 August 25, 17:33:19 pm »
gyújtás, lambda, üa szűrő.
megvártad míg betanul az ecu?

ugye fék és futómű is cserélve lett :-X

Offline Balage84

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 125
  • Segített?: +3/-1
Re:Alapjárat
« Reply #2 on: 2011 August 25, 21:27:10 pm »
Ryan-nek igaza van ég és föld a két kasztni,nekem van mind a kettő!
Ha az 1.1 -est 80 -nál úgy megrángatnám mint az XR-t,akkor azonnal tetőre verném!
Az Xr stabil rudas, ültetve van 30 mm-t gyárilag, és nagyobb kerékkel gyártották.
A fék csak annyiban tér el,hogy nem 10-es, hanem 20-as hűtött tárcsa van rajta, és mind a kettő 238 mm.
Ha nem került minden a helyére akkor nálad is a keverési arány a gond. Ha van ismerősöd, vidd el egy 4 gázos kipufogógáz mérésre, bármelyik vizsgabázisra, és akkor többet tudsz majd. Ott kiderül szégény vagy éppen dús keverékkel jársz, ha dús akkor ne használd, mert az el nem égetett benzint agyűrű mellett belenyomja a motorolajba, ezáltal csökken az olaj kenőképessége és vehetsz új motort. Úgy hogy járj utána minél előbb!

Offline Tomcsika

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Re:Alapjárat
« Reply #3 on: 2011 August 26, 00:47:58 am »
Szerelő cserélte nem tudom , hogy miket csináltak. Hogy kell megvárni , míg az ecu betanul?
Elméletileg minden a helyére került. Fars levegő is lehet a gond?A gyújtás kábeleket is cseréljem le? A futóművet most fogom cserélni meg a fékeket is.
Valamikor vissza puffogg. Amikor indítom nyomva kell tartani a gázt , hogy le ne álljon.
Már ac-t is cseréltem benne.   

RyAn

  • Guest
Re:Alapjárat
« Reply #4 on: 2011 August 26, 15:31:23 pm »
akksi levesz éjszakára... mondjuk
reggel vissza 5-10 perc helyben járatás.
aztán kis ország út, kis város és kb 20perc alatt betanul...


Offline Tomcsika

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Re:Alapjárat
« Reply #5 on: 2011 August 27, 11:28:36 am »
Köszi a segítséget !!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re:Alapjárat
« Reply #6 on: 2011 August 27, 17:14:45 pm »
egész pontosan 1-2 perc járatás alapjáraton, majd 1-2 perc emelt fordulat, majd változatos fordulaton menni vele egy kicsit, ennyi a tanítás. bár akkor sem szabad gond lenni ha ezt nem teszed, max a következő indításig. én mikor nem csináltam meg a tanítást akkor 500 körüli alapjáratom volt amíg elmentem 5 km-t majd tankoltam, és indítás után tökéletes volt mindig.

Offline Balage84

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 125
  • Segített?: +3/-1
Re:Alapjárat
« Reply #7 on: 2011 August 28, 08:02:52 am »
Egész éjszakára érdemes levenni, ez az RQC-re is igaz?

RyAn

  • Guest
Re:Alapjárat
« Reply #8 on: 2011 August 28, 13:29:15 pm »
igen

Offline Johnny48

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 46
  • Segített?: +0/-0
Re:Alapjárat
« Reply #9 on: 2012 February 19, 12:19:42 pm »
Üdv.! :)
Talán, idetartozhat a téma..
TPS & alapjárati motor ütközőcsavar páros beállítására van valami folyamat? Az a baj, hogy a kettő összefügg, és kísérletezéssel az életem rámegy. kb. 0,4-5V tartományban kell lennie a kimeneti feszültségének. 1V-nál tolja kijebb az alapjárati motort. 0,57-0,8 között tudom állítani az alsó feszültséget.. Tudtok rá valami módszert, hogyan lehetne jól beállítani?  :)

Offline dher

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Alapjárat
« Reply #10 on: 2012 June 06, 17:10:17 pm »
sziasztok!97' mk4 es fiestámnál pár hete előjött alapjárati probléma.váltásnál gázról le, felbőg a motor minden váltásnál,hidegen melegen tök midnegy...mikor mien kedve van.alapjárati motor kitakarítva...jó.szerelő mondta uj alapjárati motor lesz a gondja,vettem ujat 12ért kicseréltem,de még mindig ugyanazt csinálja,van vkinek vmi ötlete,h mi lehet a baj?mondjuk hozzátartozik,h tömítés nem volt akkor se benne,mikor leszedtem az előzőt,szal lehet h az...nem tom...állítólag el kellene vinnem alapjárati motor alapbeállítást végeztetni rajta,hozzárendelni az elektronikához...de azt csak vmi műszerrel lehet nemde?ha tudtok mondani vmi segitséget jól jönne,köszi :) üdv

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Alapjárat
« Reply #11 on: 2012 June 06, 17:27:14 pm »
ebben lehet VSS jeladó a váltóban? Az is tud ilyet.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re:Alapjárat
« Reply #12 on: 2012 August 03, 13:35:04 pm »
Sziasztok!

Nekem egy mk4es van 1.25-ös motorral. Nálam is ingadozik az alapjárat sajnos (de én nem mahináltam semmit sem a motorral). Ez a taktika segíthet nekem is? Vagy nálam más lehet a probléma?

Tünet: főleg melegben kezdi el dobálgatni az alapjáratot, van hogy már elkezd fuldoklani is... 2X volt eddig, h lefulladt.

Köszönöm a válaszotokat és segítségetek előre is!

Matt