Author Topic: Segítség féklámpa izzócsere  (Read 21242 times)

kisjakab

  • Guest
Segítség féklámpa izzócsere
« on: 2007 May 27, 22:01:09 pm »
Tudna valaki segíteni, hogy hogyan kell Ford Fiestában féklámpa izzót cserélni? A csomagtartó tömítés melletti két csavart kivettem, de ettől még nem jött le a búra, feszegetni meg nem akartam. Belülről sem tudok hozzáférni, mert ahhoz le kellene szerelni a biztonságiövet. Vagy nem ilyen bonyolult? Hálás lennék ha valaki leírná a megoldást.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Segítség féklámpa izzócsere
« Reply #1 on: 2007 May 28, 02:39:33 am »
Üdv KisJakab!

Kis pontosítás kéne. Pontosan melyik szériáról van szó? Mikori évjárat? A Ford Fiesta manapság már elég tág fogalom  ;)
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

kisjakab

  • Guest
Re: Segítség féklámpa izzócsere
« Reply #2 on: 2007 May 28, 11:18:23 am »
Ford Fiesta Fresh 2005-ös évjárat, 3-ajtós.

Pyotr

  • Guest
Re: Segítség féklámpa izzócsere
« Reply #3 on: 2007 May 28, 18:03:25 pm »
Szia!

Ki kell csavarni azokat a csavarokat amiket említettél. Azt követően a lámpa alsó részénél belül a kárpiton találsz egy lukat, azon keresztül egy műanyag "anyát" kell kitekerni kézzel (kicsit nehéz hozzáférni). Azután ki tudod venni a lámpát (kicsit meg kell mozgatni, hogy a tömítés elváljon a kasznitól). A csatlakozót leveszed. Két csavar tartja a foglalatot (alul, felül). Utánna elérhetővé vállik az összes izzó.
Remélem érhető  :)

Üdv. Pyotr

kisjakab

  • Guest
Re: Segítség féklámpa izzócsere
« Reply #4 on: 2007 May 28, 21:24:45 pm »
Holnap megpróbálom köszönöm asegítséget!

kisjakab

  • Guest
Re: Segítség féklámpa izzócsere
« Reply #5 on: 2007 May 29, 19:20:42 pm »
Sikerült kiszednem a lámpát. Köszönöm a segítséget! Kicsit elrontotta az ünnepet, hogy az autóhoz adott izzókészletben nem volt ilyen kétpólusu izzó. Beszerzem és legközlebb talán tényleg sikerül. Mégegyszer köszönöm!

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Segítség féklámpa izzócsere
« Reply #6 on: 2007 May 30, 22:17:44 pm »
nekem  egy órába tellett mire első alkalommal kitaláltam mit kell csinálni, sajnos ma már rutin, mert 2 havonta a jobboldali lámpa eszi az izzókat. :laugh:
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Dodó

  • Guest
Re: Segítség féklámpa izzócsere
« Reply #7 on: 2007 September 27, 16:13:02 pm »
Szia! Na én is megszenvedtem az égőcserével! Aki ezt a megoldást választotta annak kellene az összes fiestába égőt cserélnie!!! ;D Annyi esze lehet mint a temetőbe ötnek,hatnak!! ;D

Robi

  • Guest
Re: Segítség féklámpa izzócsere
« Reply #8 on: 2007 September 27, 17:28:52 pm »
Hát így első olvasásra ez vicces volt!  :laugh:
Hála a tervezőnek, mk5-ben egyszerübb...viszont az első lámpát kell teljesen kiszerelni, hogy kicserélj egy égőt. Bár gondolom, ez máshol is így van!
Mik vannak!   :)

Ryan

  • Guest
Re: Segítség féklámpa izzócsere
« Reply #9 on: 2007 September 27, 18:40:43 pm »
mk3-ba nem kell kiszedni elsö lámpát izzó csere miatt de jó megoldás a hátsó lámpára a ledes lenne mert az elvileg nem ég ki soha :D ! ! !

Dipper

  • Guest
Re: Segítség féklámpa izzócsere
« Reply #10 on: 2007 September 27, 19:04:09 pm »
Vicces lehetett kicserélni!Mk3 Tényleg sokkal 1xübben van megoldva!

Ryan!Elméletileg... :D Max villog ha behalt.(fura ez)

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Segítség féklámpa izzócsere
« Reply #11 on: 2007 September 28, 05:49:32 am »
MK4 esnél is úgy vagyok hogy kiszedem a lámpát!
Látom nem csak én oldottam meg így a szűkös hely problémáját!  ;D A jobboldali még úgy ahogy elmegy, de a bal a légszűrőház miatt lehetetlen kicserélni az égőt.... Viszont csak 3 csavar fogja a lámpát szóval nekem is egyszerűbbnek tűnt!  :D
A hátsó égőcsere szerencsére nem olyan vészes, báár már párszor volt hozzá szerencsém úgyhogy lehet azért! Amúgy csak 1 műanyag pöcök fogja a lámpát, ami macerás az inkább az hogy úgy szedjük ki az égőt, hogy ne legyen semmi baja, mert nálam speciel kicsit feszülnek!
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...