Szériák fórumai > MK6-MK7

Kuplung problémák

(1/34) > >>

laslow:
Sziasztok! Új tagként üdvözlök mindenkit a klubban!
Nemrég vettük át a feleségem szép új FIESTÁját. nagyon szeretjük, de az örömbe egy kis(?) üröm is vegyül. Váltásoknál a kuplung felengedésekor nagyot koppan, ránt a váltó. Nem szép, fokozatmentes a kapcsolás. találkoztatok már ilyen problémával? Mi lehet a megoldás?
Köszönöm a  segítségeteket!

viktorwrz:
Nem akarlak elkeseriteni, de ilyet akkor (is) szokott csinálni, ha a kinyomócsapágy haldoklik és a tengelykapcsolás a pedál felengedésével nem történik meg, vagy legalábbis "fáziskéséssel". Persze ez csak 1 lehetséges ok a sok közül.
Új autó lévén javaslom mihamarabb vidd be szervizbe, hogy orvosolják a problémát, vagy legalább nézzék meg.
Majd azért ird meg mi volt a gond.

fiesta2002:

--- Quote from: laslow on 2007 May 23, 22:43:55 pm ---Sziasztok! Új tagként üdvözlök mindenkit a klubban!
Nemrég vettük át a feleségem szép új FIESTÁját. nagyon szeretjük, de az örömbe egy kis(?) üröm is vegyül. Váltásoknál a kuplung felengedésekor nagyot koppan, ránt a váltó. Nem szép, fokozatmentes a kapcsolás. találkoztatok már ilyen problémával? Mi lehet a megoldás?
Köszönöm a  segítségeteket!

--- End quote ---
Nekem 2002-es gépem van. Sokkal érzékenyebb a váltásra, mint az előző autóm volt (Skoda Favorit). Ha nem tökéletesen váltok, koppan (nekem nem ránt). Ha figyelek és leheletfinoman engedem fel a kuplungot, akkor nincs hangja. Vagy a tempós váltások is segítenek, amikor a fordultszám éppen 2000-re esik le, amikor a kuplung fogni kezd.
Újkora óta ilyen és 50 ezer km alatt nem romlott.

Kuti:
Nekem is ebből a szériából van a járgány, de se koppanás, se rángatást nem vettem észre.
Van gogy elkényelmesedek és nem nyomom ki eléggé a kuplungot, de akkor sem ezek a dolgok jönnek elő. (de megvan az összes fogaskerék, megszámoltam)

Egyedűl a hátramenet az amit nem akar mindig bevenni akicsike.

laslow:
Köszönöm az észrevételeket! Én eléggé le vagyok tőle hangolva, mert sokkal gagyeszabb autók (pl.suzuki, kia stb.) nem csinálják ezt. Pont ezért választottuk  a FORDOT, mert úgy gondoltam ez mégis csak egy FORD! (ha értitek mire gondolok) Most viszem első olajcserére, kíváncsi vagyok mi lesz?

Kuti! Nem találkoznánk jövő héten valahol? megnézném a Tiédet és megmutatnám, hogy mi a gondom az enyémmel. Nem akarok úgy reklamálni a szervízben, hogy nem néztem meg másik ilyen autót is.

Ha tudsz időt szakítani rá azt megköszönném!

üdv

LaSlow :notworthy:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version