Author Topic: 1.25 Zetec felújítás  (Read 7615 times)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: 1.25 Zetec felújítás
« Reply #15 on: 2010 April 21, 10:10:06 am »
dehogy fogunk Anyu :P


ja és még 1 apróság, műanyag a pipa, csak a tetején van a gumi ;)

és azért én a helyedbe megnézném hogy mennyire meg rá a gyertyára az a pipa, mert oda még simán bejut az olaj, hogyha megfelelő mennyiség gyűlik össze a gyertya mellett...

(hidd el nyugodtan, tudom miről beszélek, nekem is most lettek ilyen gondjaim, nem tömít rendesen a gumi szelepfedél tömítés befele, így folyik oda az olaj egy picit. 4 napot állt az autó és 3 hengerrel indult. leáll pipa olajos... takarít, pöccröff 4 henger :P
« Last Edit: 2010 April 21, 10:28:39 am by sUdYe »

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: 1.25 Zetec felújítás
« Reply #16 on: 2010 April 21, 10:55:47 am »
Az olaj akkor sem fog felfele folyni ha műanyag a pipa ha nem(az enyém végig gumi),ha már fizikáról van szó...,ha csaknem megtelik olajjal a szelepfedél(ami eléggé szemet szúr)..de nem akarok vitatkozni és amúgy sem ez a téma hanem az olaj fogyás,ha 3 hengerezik akkor az más a téma..De úgyis neked van,lesz igazad.... :)


Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re:1.25 Zetec felújítás
« Reply #17 on: 2011 July 18, 10:04:27 am »
Sziasztok!!

!S.O.S! segítségre lenne szükségem Tőletek! 1.25 ZETEC Fityóm van és termosztátot kéne benne cserélnem. Ez még nem lenne önmagában nagy probléma szerintem, de a gondom az, h nem vagyok benne teljesen biztos, h merre találom. Van egy alkatrész (motor szemből, jobb oldalt) de ennek a tetejéből indulnak ki a gyújtókábelek. Nekem úgy tűnik, h ez az egész egybe van fröccsentve. Ennek a kábeles alkatrésznek az aljánál van az a vastag cső, ami a hűtőből kijön! Ezt az egész kócerájt le kell szednem, h kitudjam cserélni? Van valakinek esetleg vmi használható leírása hozzá, képekkel illusztrálva? Esetleg van valaki Óbuda környékén, aki ért hozzá és cserélte már ezt az alkatrészt?

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!!

Matt

bencsik.mate@gmail.com
+3620-411-6366