Author Topic: Etanolos fiesta (e85)  (Read 16449 times)

TomeeFiesta

  • Guest
Re:Etanolos fiesta (e85)
« Reply #30 on: 2011 January 10, 08:38:07 am »
ahogy írtad alúl nagyon megtud indúlni viszont nálam olyan 4-5 ezernél kész nem megy sehova.. :D
meg term. be kell állni az autónak az etanolos üzemre... az egy dolog hogy tankot kivakartam de a csövekig nem jutottam el és term. tisztító hatású tehát én úgy gondolom hogy olyan 2-3 ezret bele verek és addig takarít utána már csak jobb lesz... meg olvasgattam és azt írták hogy télen term. hogy megnő az etanolos üzemnek a fogyasztása de nyáron szinte fika pézből megy a delikvens

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Etanolos fiesta (e85)
« Reply #31 on: 2011 January 10, 14:08:50 pm »
Vannak olyan tanulmányok, amik szerint bizonyos autóknál 20-30% etanoltartalom mellett csökken a fogyasztás.  ;)


http://www.ethanol.org/pdf/contentmgmt/ACEFuelEconomyStudy_001.pdf
Van egy másik is, ami hasonloan komoly és 2 literes Fusion-ra mutat hasonlót.
Mk6 1.3 benzin

Offline Orosz Pál

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re: Etanolos fiesta (e85)
« Reply #32 on: 2011 January 25, 03:39:59 am »
Kb: 15 teletank 10000 km után vagyok túl egy 1.2 Kangoo-val ami injektoros. Régebben amikor még nem volt szesz Debrecenben mindig műanyag kannákban hoztam az etanolt, aminek a vastagsága töredéke egy üzemanyag tartályénak. Volt olyan hogy hetekig állt benne, mert sokat hoztam és soha nem kezdte ki. Ha az autó computere képes annyival dúsítani a keveréket ameddig az szükséges akkor el fog menni bármeddig. Egy tankon kb. 2000 Ft-ot takarítok meg, szorozd be 15-el. Ebből tudnék venni egy egész motort, vagy még adnának hozzá egy tankot is. Egyáltalán nem utolsó sorban a káros anyag kibocsájtást figyelembe véve, el sem tudjuk képzelni milyen tiszta lenne a levegő ha minden autó etanollal menne. Azt el tudom képzelni, hogy pl: egy elöregedett, kirepedezett csövet kikezd, de mást nem. Ezeket a dolgokat csak azért találták ki hogy ne ez fogyjon hanem a benzin és a gázolaj, mert abban több haszon van hogy rohadnának meg, magasról leszarva a környezetet.

Azért hozzá tenném, hogy az "átlag" műanyag kannák savállóak. A sima ablakmosó cső is, másképpen nem bírná a táli szélvédő mosó folyadékot.