Author Topic: Mk2 megszakító olvadás  (Read 3890 times)

mark2

  • Guest
Mk2 megszakító olvadás
« on: 2010 February 16, 12:01:10 pm »
Heló! Olyan dologgal küzdök, h a megszakítóm műanyag része(amit az excenter érint nyitáskor)állandóan elolvad, úgy, h már maxra állítva sem éri el az excentert és emiatt prüszköl vagy else indul! Fél éven belül 5 megszakítót cseréltem! Az utóbbi egy hetég bírta! Kondira gyanakodtam már, de újra cserélve sincs változás. Mi lehet ennek az oka?
Felvetődött bennem h jeladósra kicserélném az egészet! megolható a kábelezése miatt? A "feketedoboz" meg van meg a csatlakozója, ahoz tudom kell még egy jeladó is.Azon kívűl vmi?nagy macera lenne a dolog?
Előre is kösz!

mx24bmuszi

  • Guest
Re: Mk2 megszakító olvadás
« Reply #1 on: 2010 February 16, 14:32:59 pm »
A megszakítónak a bütyke olvad el amit emel az excenter, vagy az érintkező olvad bele a műanyagba?
Ha az utóbbi akkor lehet hogy cseréltél gyújtótrafót és nem mechanikus gyújtáshoz való lett felrakva. A tirisztoros, jeladós gyújtótrafó kisebb ellenállású és nagyobb áram folyik rajta keresztül.
Vagy nem szoktad hosszabb ideig rajta hagyni a gyújtást álló motornál? Mert ilyenkor folyamatosan áramlik a trafón átfolyó áram.

mark2

  • Guest
Re: Mk2 megszakító olvadás
« Reply #2 on: 2010 February 16, 14:50:21 pm »
Az érintkező olvad a műanyagba! És én is ilyesmire gondolok h vmi "kóboráram" lehet benne miután leállítom! Nem cseréltem trafót,de nincs kizárva h nem rávaló, mert egy éve vettem az autót és már akkor elkezdte a dolgot, meg volt a kesztyűtartóban tartalék megszakító.Kinézetre egyformák lehetnek a trafók?Ha nem, akkor esetleg tudnál küldeni képet?...Köszi

mx24bmuszi

  • Guest
Re: Mk2 megszakító olvadás
« Reply #3 on: 2010 February 18, 21:11:43 pm »
Sajna képet nem tudok küldeni.
De ha tudnál szerezni egy lada, vagy skoda trafót akkor azzal ki tudnád próbálni a gyújtásodat.
Egy árammérőd nincsen véletlen. DC 20 Amperes lenne jó. Meg tudnád mérni mennyi a trafón átfolyó áram.

mx24bmuszi

  • Guest
Re: Mk2 megszakító olvadás
« Reply #4 on: 2010 March 02, 18:32:33 pm »
Ha esetleg még mindig olvad az érintkező!

Megszakító, és a trafó között kéne mérni! Ha több mint 4-5 Amper akkor trafócsere.


[a csatolmány törölve]

Offline Dith

  • A mester
  • *****
  • Posts: 455
  • Segített?: +4/-7
Re: Mk2 megszakító olvadás
« Reply #5 on: 2010 March 02, 20:46:29 pm »
Gyönyörű kapcsolási rajz! ;D virágot nem tudnál nekem rajzolni? :laugh: :notworthy: OFF: témához amúgy lövésem sincs ;D
Minek nyomni a féket? Csak hamarabb elkopna :)

mark2

  • Guest
Re: Mk2 megszakító olvadás
« Reply #6 on: 2010 March 15, 13:53:39 pm »
Úgy néz ki, h egy gyári (3500ft) megszakító többet ér, mint egy utánygártott (670ft).Kösz a válaszokat...téma megoldva!  :occasion14: