Author Topic: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!  (Read 8057 times)

petair

  • Guest
olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« on: 2009 December 19, 13:11:21 pm »
Történt ugyanis a napokban, hogy elég szépen lehűlt a levegő, mint észrevettétek. Október végén vásároltam a Tesó extrasupermarketben Prelix fagyálló hűtőfolyadékot, melyet bele is töltöttem a rendszerbe. -35fokig fagyálló hatalmas betűkkel rányomva. valami 400ft volt literje. ám ennél kissé drágább lehet a vége.
Ez a jó képességű anyag ugyanis szikla szilárdra fagyott a rendszerben, a csövekben, a hűtőben, s mivel ezt nem figyeltem menet közben, a drága úgy kinyomta a csőből a hőérzékelőt, :-\ hogy csak úgy csattant. történt ez mikor már ámulva figyeltem a minusz 10fokban 95fokot mutató órámat. motorból előtört a füst, meg is állhattam szépen a főút mellett és fél óra vacogás után irány újabb 10perc majd megint fél óra 3x eljátszva haza is értem. most szétszedtem mindent és csak isten könyörült meg rajtam hogy nem nyomta a jég szét a hűtőmet, pláne hogy nem főztem készre a dugattyúim. Szóval csak óvatosan a Varázsszerrel!!

grimmcsalad

  • Guest
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #1 on: 2009 December 19, 13:43:11 pm »
Csak én vagyok ennyire szkeptikus, hogy sose vennék fagyállót a TESCÓS akciós gagyis boltokban.
Eszembe se jutna terrorizálni a kocsimat, főleg hogy nem csak a hideg miatt kel bele a hűtőfolyadék hanem a motor belsó korrózió védelme miatt is! Bárdiéknál a piros fagyálló akciós és jó!!!

És egy kicsit fricskának tűnhet, de ha annyira kavicsra fagyott a vized, a vízszivattyút kivetted mielőtt indítottad vagy eltört a tengelye vagy... :o

petair

  • Guest
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #2 on: 2009 December 19, 14:10:44 pm »
Nyílván fűtött garázsban végeztem a műveletet, mikor már olvadásnak indult a rendszer. A prelix fagyállóval egyébként még sose szívtam meg, igaz nem is a tesóban vettem. előző autóm egy suzuki swift volt ugyanezt vettem bele, de akkor ezek szerint még nem csapvizet árultak, jó tapasztalat, nemcsak nekem másnak is.

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #3 on: 2009 December 19, 16:51:55 pm »
Petair! Nagy mákod volt és jó, hogy így fogod fel a dolgot. Sokkal rosszabb is lehetett volna.
Nem ennyire fontos, de az ablakmosó folyadékokkkal is be lehet szopni. Nekem az Old Boy nevű okozott kellemetlen perceket. Nagyon ködös tőle a szélvédő. Ha már olcsót kell venni, akkor az A-Cleant (Auchan) javaslom. Persze a Shell-es sokkal jobb, de 2000.-ért 4 lityi nem valami versenyképes ár. Sajnos mindegyikre érvényes, hogy alkohollal dolgozik vagyis tényleg jó arra, hogy leolvassza a jeget. Viszont 2 másodperc múlva az szesz elpárolog és a visszamaradt víz fog ráfagyni az üvegre. Ezért csak üzemmeleg mocinál jók, amikor már belülről tudjuk a jó öreg hőenergiával megtámogatni az olvasztást.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #4 on: 2009 December 19, 22:53:59 pm »
sztem nyugodtan mondhatom alapszabály végy fagyálló koncentrátumot, az sose árt ha van, ha feltöltötted fagyállóval a kocsit, irány a benyakút ellenőrzésre :D és ha kell akkor még felfagyállózni.

JoolsNOS

  • Guest
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #5 on: 2009 December 20, 11:05:44 am »
Nem akarok poéngyilkos lenni, de nekem eddig semmi bajom nem volt a tecsóssal. Azt tudja ami rá van írva. Lekopogom...

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #6 on: 2009 December 20, 11:13:34 am »
Fogyasztóvédelem -> leemelnek egy flakonnal -> bemérik -> sz@r -> per -> perkál -> jupi (20 év múlva)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

JoolsNOS

  • Guest
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #7 on: 2009 December 20, 12:46:00 pm »
Na most ezt nem a hasamra ütve mondtam hogy jó ::)
Bemértem. De biztos hogy van köztük sok sz*r.

petair

  • Guest
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #8 on: 2009 December 20, 13:03:50 pm »
ez sajna nemigen bizonyítható már hogy olyan volt benne, mert ha blokkom meg is lenne a vásárlásról, a "fagyálló" már elszivárgott az ülepítő mélyére, bár egy tescos marketingest szívesen leküldenék oda mintát venni:D

grimmcsalad

  • Guest
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #9 on: 2009 December 20, 13:10:16 pm »
sztem nyugodtan mondhatom alapszabály végy fagyálló koncentrátumot, az sose árt ha van, ha feltöltötted fagyállóval a kocsit, irány a benyakút ellen?rzésre :D és ha kell akkor még felfagyállózni.

Azon ritka alkalmak egyike, hogy szinte hiánytalanul egyetértek a sUdYvel  :notworthy: ;D
Annyi kiegészítéssel, hogy előtte érdemes jól átjáratni a kocsiban a hűtőfolyadékot. Ilyen időben 4-5 kilométer alatt nem fordul meg a hűtőben a folyadék, nem keveredik össze és a mérés nem lesz mérvadó.
És mivel szinte sose tudjuk szárazra leüríteni a régi hűtőfolyadékot, ezért mindig érdemes méretni.

Offline doubleo

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 343
  • Segített?: +16/-1
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #10 on: 2009 December 22, 18:23:10 pm »
Azért nem árt, ha az embernek van egy működő generátora is nem apa?:)
Köszönöm a segítséget!!!!!:) :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Apám mindig azt mondta: Fiam a munkát és a sarat, messziről kerüld! Nekem ez eddig bevált!

AniBaba

  • Guest
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #11 on: 2009 December 25, 23:49:02 pm »
Viszont 2 másodperc múlva az szesz elpárolog és a visszamaradt víz fog ráfagyni az üvegre.

Én az ablakmosóba töltöttem véletlen fagyálló folyadékot.
Először szidtam magam hogy pazarlok, de tök jól bevált, ugyanis nem fagy meg a visszamaradt víz.

Ha nyárid van (vagy tescos téli :D), akkor tökéletes megoldás.

Szerintem beméretni a hűtőfolyadékot még a zima beállta előtt annyira alapvető dolog egy autóhasználatnál (annak kéne lenni), mint pl. ránézni az olajszintre.

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #12 on: 2009 December 26, 01:34:25 am »
Én a cromax-nál megvettem a -40 fokos 1 literes flaskát ( 360 ft) és öntötem hozzá 1 lityi vizet  ;)
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: olcsó húsnak télen kőkemény a leve!!!
« Reply #13 on: 2009 December 26, 03:10:12 am »
Én az ablakmosóba töltöttem véletlen fagyálló folyadékot.
El?ször szidtam magam hogy pazarlok, de tök jól bevált, ugyanis nem fagy meg a visszamaradt víz.

Ha nyárid van (vagy tescos téli :D), akkor tökéletes megoldás.

Szerintem beméretni a h?t?folyadékot még a zima beállta el?tt annyira alapvet? dolog egy autóhasználatnál (annak kéne lenni), mint pl. ránézni az olajszintre.
ja csak sokan azt se tudják mi az az olajnívó, nemhogy azt hogy hol van... aztán meg keresik a 710-es alkatrészt... meg hasonlók... ilyen emberektől miért várjuk el a fagyállózást? nembaj, ezekből fogunk megélni :)