Author Topic: Tűzkarika csere 1.4 Tdci  (Read 28117 times)

gerappa007

  • Guest
Tűzkarika csere 1.4 Tdci
« on: 2009 November 13, 17:31:22 pm »
Sziasztok!
Tud valaki segíteni nekem tűzkaika csere ügyében(Fiesta 1.4 Tdci)?
Mit kell lebontani, hogyan kell kicserélni stb.
A levegőszűrőt már levettem, azt mondják , hogy a szelepfedelet és a vezérműszíj burkolatot is vegyem le.

Előreis köszönöm a segítséget.
Tibi
« Last Edit: 2009 November 16, 21:02:35 pm by viktorwrz »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Tűzakarika csere 1.4 Tdci
« Reply #1 on: 2009 November 14, 04:18:48 am »
hehh? ahhoz minek? az nem a kipuffban van?

grimmcsalad

  • Guest
Re: Tűzakarika csere 1.4 Tdci
« Reply #2 on: 2009 November 14, 10:19:23 am »
Van a kipufnál is meg a befecskendező csúcsok alatt is.
Ha a befecskendező alattit akarod cserélni akkor már miért nem dieseles szakival csináltatod és esetleg ránézne a csúcsok beállítására.
És miért kell a befecskendező alatt cserélni a tűzkarikát(Ha ott kell)?
Ha meg a kipufnál kell akkor azt meg lehet hallani, de nem kell bontani a mocit, csak akna és kicsit felszabadítani a kipuf rendszert.

gerappa007

  • Guest
Re: Tűzakarika csere 1.4 Tdci
« Reply #3 on: 2009 November 15, 15:31:29 pm »
Sziasztok!

Sikeresen végetért az O-gyűrű csere ami nem más egy réz alátét.Az alkatrész olcsó volta Cromax-nál.Lekellett bontani a légszűrő házat kopletten,a vezérműszíj felső részét, a szelep fedelet a szívó torokkal együtt.És ezek után sikerült hozzáférni a porlasztócsúcshoz.Csupa kátrány volt minden. Kitakarítottam szépen , eltávolítottam a lerakódásokat és mehetett vissza minden szépen a helyére. A szívótorok visszaillesztése a hengerfejre a gumakarikákkal nem volt egyszerű csavarhúzóval tudtam csak a helyére nyomkodni. a többi már simán ment vissza a helyére. Most már úgy muzsikál a motor  ahogy kell.

Ha bárkinek kérdése van szoljon, szivesen segítek!
Tibi

grimmcsalad

  • Guest
Re: Tűzakarika csere 1.4 Tdci
« Reply #4 on: 2009 November 15, 19:45:40 pm »
De miért kellett cserélni a porlasztók alatt a tűzkarikákat?

Offline Littleb

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +11/-2
Re: Tűzakarika csere 1.4 Tdci
« Reply #5 on: 2009 November 15, 20:59:55 pm »
Mert kifúj, teljesen összekokszolva mindent a környékén. Nehezebben indulhat az autó, mozdony hangja lehet, gázolajszag lehet az utastérben meg még a franc tudja mit nem csinálhat ettől...  ;D

gerappa007

  • Guest
Re: Tűzakarika csere 1.4 Tdci
« Reply #6 on: 2009 November 15, 21:24:30 pm »
Sziasztok!
Hogy miért is kellet kicserélni?
Mert eleinte csak diesel ciripelésnek tűnt az egész, majd egyre hangosabban csinálta , ami már zavaróvá  vált. Korábban mikor a pollenszűrőt cseréltem szenesről simára azt hittem , hogy emiatt van az egész.Most döbbentem rá , hogy mitől is volt égéstermék szag a kocsiban, a motortérből beszivárgott a szag. Elmentem szerelőhöz is gondolván túl nagy az egyik szelephézag. De mégsem olyan volt a motor hangja. Elmentem egy másik szerelőhöz , ekkor már levettem a levegőszürőházat majd megnéztük , hogy mi is a valódi baj. 1 órán belül már lett is alkatrész.
Amilyen kicsi kis vacak volt ez az alkatrész olyan "nehéz" volt beszerelni.
Az autósboltban tipikus Ford betegség ez még az 1.6-os motorokban is.

De most már kifogástalanul működik.


Következő szerelő akció a müszerfal világítás lesz a levegő szabályzónál nem világít az égő , hogy milyen irányba menjen a légáram.
Ha tudja valaki írja meg hogy kell kicserélni.
és milyen izzó kell hozzá.


Előr is köszönöm a hozzászólásokat.



üdv: Tibi

gerappa007

  • Guest
Re: Tűzakarika csere 1.4 Tdci
« Reply #7 on: 2009 November 15, 21:27:50 pm »
El is felejtettem , ha nem csréled ki a tűzkarikát időben, akkor a hengerfejet átégeti a kiáramló gáz ami repedéssel, kiégéssel járhat ami nagy károkat okozhat.

Tibi

grimmcsalad

  • Guest
Re: Tűzakarika csere 1.4 Tdci
« Reply #8 on: 2009 November 15, 23:04:49 pm »
Furi amit írsz! Az 1.6 benzinesben csak a kipufnál van tűzkarika.
Ha korommal tele volt a légszűrőd és égéstermék szag a kocsiban akkor neked is a kipufnál ment el a tűzkarika.

És bocsi nem kötekedni akarok de akkor a szelephézagra legalább nem állítattál rá? :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Tűzakarika csere 1.4 Tdci
« Reply #9 on: 2009 November 15, 23:34:45 pm »
az egyik hsz-edben írtad helyesen az egy O gyűrű amit ti cseréltetek, a tűzkarika az a kipuffba megy... :)
tény ha tönkremegy az a gyűrű cserélni kell. de látod nekem ezért nem lesz soha modern dízelem, megmaradok a régieknél, amik elnyűhetetlenek :D

Pici Sziv

  • Guest
Re: Tűzakarika csere 1.4 Tdci
« Reply #10 on: 2009 November 16, 14:36:09 pm »
Ehez van egy Szóban forgó ügyem per pill :( a multhónap végén lett műszakiztatva az autóm . azt mondta akkor a szerelő aki elvitte műszakira hogy ki kell cserélni a tűzkarikát . Hát most ott tartunk hogy nem megy az autó nem éri el a 2000 fordulatot EAC FAIR !  elvittük rákapcsolták a kompjuterre és azt irta ki hogy az elektromos befecskendezés nem működik rendesen ezért a 3ik henger néha dolgozik néha nem . A szerelő e
lőadta hogy a porlasztót ki kell cserélni vagyis az injektorokat .Ami állitása szerint 180 ezer forint  :'(  Elmondanám hogy mielőtt kicserélte a tűzkarikákat semmi baja nem volt az autónak :( Teljesen kétségbe vagyok esve  >:( Ki mit tenne a hejemben szeretnék tanácsot kérni ?

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Tűzkarika csere 1.4 Tdci
« Reply #11 on: 2009 November 16, 21:08:53 pm »
Csak egy tipp: elképzelhető, hogy a kedves szerelő nem megfelelő sorrendben tette vissza a porlasztócsúcsokat. Ilyenkor előfordulhat, h nem megy rendesen. Ugyanis ezeket - némely tipusnál - sorrend szerint felkell programozni a kompjúternek.

Első körben szerintem vidd el egy másik szerelőhöz.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

gerappa007

  • Guest
Re: Tűzkarika csere 1.4 Tdci
« Reply #12 on: 2009 November 17, 00:39:48 am »
Kedves sUdYe !
A régi dieselekben is van O-gyűrű.
csak nem megy tönkre.
A fodoknál ez tipikus betegsége azt mondják, hogy az 1.6 -os változatokban is előfordul.

üdv: Tibi

gerappa007

  • Guest
Re: Tűzkarika csere 1.4 Tdci
« Reply #13 on: 2009 November 17, 00:54:02 am »
Kedves pici szív!

1.Ne cseréld ki mind a 4 porlsztót , mert az csak pénzkidobás lenne.Mikor szereltem a kocsit nagyon rövid a porlasztócsúcsoknál lévő elektromos vezeték és a vezetéket soroló gumi is elég érdekesen lett a Fordon kialakítva.Így nem csodálkoznék ha pl. vezeték szakadás lenne.amit csak a sorvezeték cserével lehetne kiküszöbölni.
2.vagy a szóbanforgó porlasztócsúcson lévő szerintem mágnes szelep vagy inyjekot féle vacakol , tehát vagy dolgozik vagy sem.
 ezt csak egy csere porlasztócsucsal lehetne kipróbálni.

Szerintem a porlasztók felprogramozása butaság én még sohasem hallotam ilyenről.A porlasztó csak a computertől megkapja vezérlő jelet , impulzust , hogy mikor nyisson , meddig legyen nyitva és mikor zárjon.

üdv : Tibi





Ehez van egy Szóban forgó ügyem per pill  a multhónap végén lett műszakiztatva az autóm . azt mondta akkor a szerelő aki elvitte műszakira hogy ki kell cserélni a tűzkarikát . Hát most ott tartunk hogy nem megy az autó nem éri el a 2000 fordulatot EAC FAIR !  elvittük rákapcsolták a kompjuterre és azt irta ki hogy az elektromos befecskendezés nem működik rendesen ezért a 3ik henger néha dolgozik néha nem . A szerelő e
lőadta hogy a porlasztót ki kell cserélni vagyis az injektorokat .Ami állitása szerint 180 ezer forint    Elmondanám hogy mielőtt kicserélte a tűzkarikákat semmi baja nem volt az autónak  Teljesen kétségbe vagyok esve   Ki mit tenne a hejemben szeretnék tanácsot kérni ?

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Tűzkarika csere 1.4 Tdci
« Reply #14 on: 2009 November 17, 01:02:20 am »
Üdv!

Tudom hogy van, és pont erre próbáltam utalni hogy nem megy tönkre azért jobb. :) sajnos a mai modern autók már nem ilyenek.