Kuka > Topiktemető

Több-kevesebb köbcenti, melyik az igazi?

(1/2) > >>

TazFazer:
Sziasztok!

Mivel nem találtam a pontos helyét a kérdésemnek itt teszem fel.

MK3-as 90.05-havi Fiestám van, és arra lennék kiváncsi, hogy másnak is 1097 cm3 van a forgalmijába írva, vagy csak nekem és még egy kevés embernek, mert egy könyv szerint (Etzold - Így csináld) az 1.1-es motorok 1118 cm3 -esek.

Egyébként ez egy 1.1-es injektoros motor.

Köszi a választ!

Sziasztok!

viktorwrz:

--- Quote from: TazFazer on 2007 January 31, 09:45:15 am ---Sziasztok!

Mivel nem találtam a pontos helyét a kérdésemnek itt teszem fel.

MK3-as 90.05-havi Fiestám van, és arra lennék kiváncsi, hogy másnak is 1097 cm3 van a forgalmijába írva, vagy csak nekem és még egy kevés embernek, mert egy könyv szerint (Etzold - Így csináld) az 1.1-es motorok 1118 cm3 -esek.

Egyébként ez egy 1.1-es injektoros motor.

Köszi a választ!

Sziasztok!

--- End quote ---

Ha jól tudom a szériákon belül is volt változtatás, pláne az MK3-asnál. Az első szériának a '89 Januártól '91 szeptemberig, a másodiknak a '91 Aug.-tól '93 Dec.-ig , a harmadiknak pedig '94 Jan.-tól '96 Júliusig gyártott modellek tekinthetőek.

Autóalkatrész vásárlásnál igencsak fontosak a fenti adatok mivel vannak különböző alkatrészek az alszériákon belül is. Legutóbb a fékbowdennel szivtam. Csak az MK3-ashoz van vagy öt féle. :-\ ???

Elképzelhetőnek tartom, hogy apró változtatásokat a motorblokkon is eszközöltek Ford papáék.

tibszi:
Az enyémnek a gyártási éve 1993 és a forgalmiban 1119 cm3 van!

goford:
Sziasztok!

A motorkódot fontos feljegyeznetek, amit a öntvényben beütve találtok, ha alkatrészt kerestek.

Ez a legfontosabb!!!

Üdv.: Zoli

dage984:

--- Quote from: TazFazer on 2007 January 31, 09:45:15 am ---Sziasztok!

Mivel nem találtam a pontos helyét a kérdésemnek itt teszem fel.

MK3-as 90.05-havi Fiestám van, és arra lennék kiváncsi, hogy másnak is 1097 cm3 van a forgalmijába írva, vagy csak nekem és még egy kevés embernek, mert egy könyv szerint (Etzold - Így csináld) az 1.1-es motorok 1118 cm3 -esek.

Egyébként ez egy 1.1-es injektoros motor.

Köszi a választ!

Sziasztok!

--- End quote ---

Szintén 1990-ből származó 1.1i-vel rendelkezem és nálam is 1097cm3-it írtak a forgalmiba... pontosabban a régiben ennyi szerepelt, aztán amikor átirattam az újba már csak 957cm3 jutott :D... majd bő fél év múlva beidéztek, hogy menjek be forgalmicserére adott időpontban különben dádá lesz >:(... na akkor került újra 1097cm3 a kicsikocsiba 8)
egyébként a motortében lévő táblácska három karakteres motorkódja alapján több helyen is 1118cm3-it írtak rá.... én meg ráhagytam állambácsira a hülyeségét ;D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version