Author Topic: Kerékrázást hol/ki csinálja meg?  (Read 5395 times)

Arte

  • Guest
Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« on: 2009 April 23, 10:51:42 am »
Sziasztok!

Olvasgattam a kerékrázásos storykat. Nekem egy 2003/11-es TDCi Fiestám van, ami külföldről jött (Belga).
A kerékrázás ma olyan méreteket öltött, hogy a műszerfalat rázza, és az ülést is, ezáltal a gyomrom is remeg. Téligumival is csinálta, de mielőtt lecseréltem, már kezdtem megszokni, most jött a nyári, centrirozás, stb... és borzasztó. Főleg pályán használom, és elviselhetetlenné kezd válni. Sokaknál ez a gumigyűrű segített, de még lehet ezer fajta oka? Kérdésem az volna, hogy melyik kereskedésben vannak tisztában ezzel, mert akiket hívtam, még csak nem is tudja, hogy mi van, és első kérdésük: hogy ki centrírozta.
Megköszönnék egy kis segítséget, mert tanácstalan vagyok, és mindenhol csak a lehúzás megy, "megnézzük mi a baj, 5-6 ezer Ft-ért"

Üdv, mindenkinek.


Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #1 on: 2009 April 23, 11:10:16 am »
Szia Arte!

Merre kérdezősködtél, és merre szoktál járni? csak mert látom győri vagy...
szoktál pesten és környékén autózni?
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #2 on: 2009 April 23, 11:46:42 am »
Okok a rázásra, tetszőleges sorrendben...

  • gumi deformálódás (kizárható elmondásod alapján)
  • felni "decenterség", centrírozásnál állhatsz mellette és nézheted a legtöbb helyen
  • féktárcsa hullámossága
  • féltengelyek esetleg, amennyiben padlógáznál/fékezésnél érződik igazán

Egyéb ötlet nem jut eszembe, én a centrírozással/féktárcsaszabályozással (szükség szerint) kezdeném... Féltengely drágább, de ha azt kell felújítani/cserélni akkor nincs mit tenned, muszáj. És minél hamarabb fusd le ezeket a köröket, mert egyrészt se neked se másoknak nem egészséges, ha így jársz vele, azon felül pedig tovább romlik és addig meg lehet tönkretesz mást is a rázás...
« Last Edit: 2013 August 24, 16:03:02 pm by DVZs »
D.V.Zs.

RyAn

  • Guest
Re: Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #3 on: 2009 April 23, 19:36:22 pm »
szilent ? gátló?

Arte

  • Guest
Re: Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #4 on: 2009 April 24, 20:45:59 pm »
Pesten tanulok, szinte 70%-ban itt vagyok. Hát a felni és gumiból adódó problémákat én kizárnám. De nem úszom meg úgy néz ki a teljes átvizsgálást, csak az a baj, hogy tényleg ez a kis sz*r gyűrű a gond a kerékagyhoz, olyannál kéne csinálni, aki tud erről, hogy ez típushiba. Egy fórumon azt olvastam, (most vagy az index, vagy itt... lehet), hogy amikor a Ford tájékoztatta a mérnököket erről, hogy típushiba van, akkor az országból kb. 3 ember volt ott, így szinte semelyik kereskedésben sem tudnak erről semmit. Állítólag a Váci úti kereskedésben volt valaki, aki vágta ezt, de ő meg már elment... szóval tanácstalan vagyok. És nem vagyok autószerelő. Átlagos használó vagyok.


Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #5 on: 2009 April 24, 20:57:21 pm »
szakszervíz - sajnos - az ilyenekkel nem szokott tudni mit kezdeni...
ha nem garis már az autód, akkor szerintem nem érdemes oda vinni, csak a zsák lóvét kérik el és semmit nem csinálnak... :-\

van egy Koboldunk, akit érdemes lenne felkeresni, első körben pl itt fórumon vagy priviben :)  ;)

és szerintem páran vagyunk akiknek van jó szerelőnk....szóval ne add fel, segítünk  ;)
ildipontbretus kukac gmail pont com

Arte

  • Guest
Re: Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #6 on: 2009 April 26, 14:19:55 pm »
köszönöm, ő a Kobold79?

Megkeresem, remélem tud segíteni. Ha nem, akkor jövök vissza, és kérlek segítsetek, hogy ne kelljen a gatyámat kifizetni. Így is részletre van a kocsi, a munkám megszűnik júniustól, imádom a kocsit, és nem akarom, NEM FOGOM ELADNI! És meg szeretném oldani ezt a rázást, mert iszonyú rossz!



« Last Edit: 2009 April 26, 14:27:21 pm by Arte »

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #7 on: 2009 April 27, 06:53:35 am »
Igen, Kobold79.
Hajrá  ;) és majd számolj be!
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Re:Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #8 on: 2013 August 21, 08:16:50 am »
Sziasztok. Végigolvastam ezt a témát. Milyen gyűrűről  van szó? Üdv Tamás

Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #9 on: 2013 August 21, 08:29:50 am »
Egy központosító gyűrűről. Ez akkor kell amikor a felni középfurat átmérője nagyobb mint a kerékagy átmérője. Elvileg a csavar ugye csak rögzít és az agy központosít ezért, ha nem használsz vagy nem központos a gyűrű rázhat a kerék.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Re:Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #10 on: 2013 August 21, 08:34:17 am »
Koszi. Először én is erre gondoltam. Azt hittem valami speckó dolog. Köszi
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh

Offline stardi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #11 on: 2013 August 24, 15:49:19 pm »
A sztoriból nekem az jött le, hogy a rázás fokozatosan egyre jobban volt észlelhető, függetlenül felnitől mindentől, ergo én nem a gyűrűre gyanakodnék. Egy próbát tehetsz leszeded a kerekeket és az agyra rátekersz 2-3, de ha ennyire ráz akkor akár 4 vagy 5 kör ragasztószalagot (csak azért ne sokat h fel tudd rakni), kerék vissza és elvileg annak segitenie kell egy kicsit. Nekem igy észrevehetően kevésbé ráz.

Én kiegésziteném DVZs listáját kormányműpersely kopással is. Nekem ez a probléma egyik biztos forrása. Szét kell szedni mindent, legalább 40-50 ezer ft-os móka lenne ezért én nem csináltatom még meg.

Továbbá 2 felnim van 1.: 5 ,5 Jx14 E41 ezzel és használt nyári gumival ráz; 2.: 5,5 Jx14x47,5 ezzel és új téligumival nem ráz.

Szóval teljesen a felni/gumi problémát én nem zárnám ki.

hirtelen ennyi jut eszembe

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #12 on: 2013 August 24, 16:04:36 pm »
Ez egy 4 éves kérdés és az illető már nem tag. :)
Mondjuk a ragasztószalagos megoldást remélem csak egy vicces kísérletnek gondoltad, nem pedig permanens megoldásnak.
D.V.Zs.

Offline stardi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Kerékrázást hol/ki csinálja meg?
« Reply #13 on: 2013 August 24, 17:27:24 pm »
tényleg, nem is néztem a dátumot.

a megoldást pedig természetesen  ideiglenesnek irtam :)