Author Topic: Gumik  (Read 29753 times)

zoli

  • Guest
Re: Gumik
« Reply #45 on: 2008 June 01, 18:53:09 pm »
Akkor mindenki máshogy tudja. :) Jöjjön egy gumiszakértő, aki igazságot tud tenni. ;D Nálunk 8 gumi van egymáson mindig, igaz, hogy felnin és felpumpálva, de nálunk sem okozott még semmi gondot.

>>>Gumitárolás  /forrás www.gumik.hu/Sicherheit.htm/

Ha a gumikra nem fordít kellő figyelmet és valamelyik sarokba állítva tárolja,  az abroncsok nem lesznek hosszú életűek. A következőképpen tárolja helyesen a gumikat:

Mielőtt a gumikat levenné, jelölje meg a gumi menési irányát és a pozícióját (helyét):

JE = jobb első,
BE = bal első,
JH = jobb hátsó,
BH = bal hátsó.

Távolítsa el az esetleges szilánkdarabokat a mintázat bemélyedéseiből. Válasszon  száraz, hűvös és sötét tárolóhelyet. Meleg, nedvesség, napsütés hatására a gumi jobban öregszik, sokféle oldószer károsíthatja. A benzin, olaj, zsír vagy kémiai anyagok ezért különösen veszélyeztetik a gumi állapotát.

A felnin maradt gumikat helyezze egymás tetejére, legmegfelelőbben egy egyenes deszkára. A felni nélküli gumikat állítsa függőlegesen egymás mellé, időnként fordítsa meg őket.
« Last Edit: 2008 June 01, 18:55:02 pm by zoli »

silvercircle

  • Guest
Re: Gumik
« Reply #46 on: 2008 June 01, 21:19:43 pm »
Értem én, meg nem is vitatkozom. Az én véleményem akkor is marad az, amit tapasztaltam. :) Egy hibátlan guminak semmi baja nem lehet a tárolástól. Ha meg baja lesz, akkor már volt előtte is. :) Ráadásul már az összes ismerős szerelőt megkérdeztem ezügyben és jól kiröhögtek és csak annyit mondtak, hogy a gumit úgy kell tárolni, hogy a legkevesebb helyet foglalja. ;D Meg ne legyen napon és meleg helyen. Ellenben lebeszélni nem szeretnék senkit arról, hogy a feljebb írtak szerint tárolja az abroncsait, baj tutira nem lehet belőle. :)
« Last Edit: 2008 June 01, 21:23:18 pm by silvercircle »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gumik
« Reply #47 on: 2008 June 01, 22:54:41 pm »
elviekben tényleg úgy kéne tárolni, de kinek van erre helye? és a gyakrlat meg bizonyítja hogy másképp sincs baj vele. tény hogy 20-30 gumit ha egymásra rak az ember akkor az alsó már sérülhet mert  nagy a súly rajta, de 4 guminál nincs akkora súly amitől sérülhetne.

Szaaby

  • Guest
Re: Gumik
« Reply #48 on: 2008 June 04, 19:51:56 pm »
Sziasztok!

Szeretném lecserélni az MK4-em gyári 155/70R13 -as kerekeit 14" vagy 15"-osra.
Szeretném megkérdezni hogy mik a váltóméretek amik gond nélkül elférnek alatta.

Ezt a méretű felnit : 5,5x14 4x108 ET42 KF 63,4  és gumit: 185/55 R 14 néztem ki remélem ez jó az enyémre.

Válaszotok előre is köszönöm.
Üdv.: Szaaby
« Last Edit: 2008 June 04, 20:12:32 pm by Szaaby »

bi22o

  • Guest
Re: Gumik
« Reply #49 on: 2008 June 04, 21:28:45 pm »
hai,
nekem pontosan ilyen méretű felni/gumi van mk3 alatt és simán elfér ;D
mk4-re is jó lesz az...  ;)
 :notworthy:
üdv,

bizzo

silvercircle

  • Guest
Re: Gumik
« Reply #50 on: 2008 June 04, 21:29:57 pm »
http://weltgumi.hu/valtomeret_szamologep.html

Én itt szoktam megnézni, hogy stimmel-e a váltóméret.

A te esetedben +2% körül van az eltérés, annyi elvileg belefér. Az enyémnél is kb. ennyi, mert nekem 165/70 R13 helyett 175/70 R13 van fenn és semmi gondom vele.

Szaaby

  • Guest
Re: Gumik
« Reply #51 on: 2008 June 04, 22:17:07 pm »
köszönöm a válaszokat, asszem akkor megveszem és rem nem lesz gond vele.
üdv.: Szaaby