Author Topic: Szervó probléma  (Read 11050 times)

albundy

  • Guest
Szervó probléma
« on: 2006 August 02, 12:44:24 pm »
Hi mindenkinek!
2005.12 1.4 16v Fiestaám van.Problémám már els? nap jelenkezett:kormányszervó hidraulika tulnyomás szelepe (valószínübb hogy a cs? amibe a szelepet bele kell csavarni)folyott.Problémát azonnal orvosolták nem is jelenkezett 6 honapig.Most újra ezzel küzdök.Ha végállásig kitekerem a kormányt a szervótúlnyomást ez a szelep engedné vissza.Sajnos újra folyik a hidraulikaolaj.Utolsó alkalommal sikerült plussz tömités betételével megszüntetni a szivárgást.Illetve a szelepet már cserelték de sajnos nem ez volt a megoldás.Megrendelték a csövet is ami a szelephez csatlakozik.Remélem kitart mert megyünk nyaralni a családdal.Érdekl?dnék hogy másnál is jelentkezett ez a hiba?
El?re is köszönettel!
U.i.:A szervizzel maximálisan elégedett voltam,mindig nagyon rövid íd?n bel?l fogadtak.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Szervó probléma
« Reply #1 on: 2006 August 07, 13:32:00 pm »
Nem a szervizet akarom deglarálni, de ha az Iv***ics ból indulok ki akkor jobb ha ott vagy miközben cserélik azt az alkatrészt!

Jó nyaralást!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

albundy

  • Guest
Re: Szervó probléma
« Reply #2 on: 2006 August 27, 22:38:16 pm »
Sziasztok.
Eddig azért nem írtam hogy sikerült megoldani a problémát mert nem akartam elkiabálni.
Lényegében a szervószivattyun és a hidraulika tartályon kivül mindent kicseréltek(ott voltam a javítás ideje alatt).
Állitolag egyedi eset volt az enyém a szervíz szerint.
Aproságokon kívül más hiba eddig nem volt(műszerfalon lévő csomagtér nyitó gomb megadta magát-cserélték,motorház zárján állítani-alig lehetet kinyitni).
Szervízzel alapjában elégedett vagyok:alkatrészt gyorsan meghozták,javítást is hamar elvégezték.

seeedi

  • Guest
Re: Szervó probléma
« Reply #3 on: 2008 March 23, 23:11:11 pm »
Sziasztok!
A problémám az lenne, hogy a kormányt nehéz tekerni, kb. 2 hónappal ezelőtt jelenkezett a probléma, és azóta egyre csak romlott a helyzet, mostmár 2 kézzel kell tekerni. A szervofolyadék a max-on van, ugyhogy nem azzal van a probléma. Remélem tudtuk ebben a témában segíteni, mert elég zavaró a dolog már. Előre is köszi!

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Szervó probléma
« Reply #4 on: 2008 March 25, 15:09:59 pm »
Ez nem tűnik olyan problémának, amit házilag lehetne javítani.
A minimális hiba az, hogy valahol egy szelep vagy tömítés a szivattyúban vagy a kormánymozgató mechanikában átengedi az olajat, amikor nem kéne.

Ha nem akarsz vagyonokat fizetni, akkor egyetlen utat látok: Próbálj olyan műhelyt keresni, ahol ilyen rendszerek felújításával foglalkoznak. Talán olcsóbbak, és jobban is értenek hozzá, mint a szakszervíz.

Azután, majd írd meg hogy mi lett a vége.  :)
Mk6 1.3 benzin

Offline hetelaci

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 212
  • Segített?: +3/-0
Re: Szervó probléma
« Reply #5 on: 2008 March 26, 10:51:39 am »
HI!

Nekem a szervóolajtartály egyik csöve tiszta trutymó, olajsáros már vagy ezer éve.
Most rávettem magam, kinyomozom, mielőtt komolyabb problémát okoz a dolog.
Mindig töltöm utána az arannyal vetekedő árú olajat, de ez nem mehet így sokáig.
Lehet hogy nálam is szelep vagy tömítés probléma lesz? Feleségemre mindig rászólok,
hogy ne erőltesse a kormányt, ha elérte a végállást, úgysem fordul már tovább...
NNNNNNö. >:( Ilyenkor hallom hogy erölködik, nyög a szervo, laikusként arra gondolok,
hogy ilyenkor nyomás alatt mit kapnak szerencsétlen tömítések?!
Lehet ettől az olajfolyás?

TARCALI FORDOS

  • Guest
Re: Szervó probléma
« Reply #6 on: 2008 March 26, 20:24:04 pm »
Mielőtt szakihoz fordulnál ültesd be a feleséged az autóba indítsátok be a mocit ,egy papír /rongyis jó /törlővel. letörlöd az olajsarat ,ütközésig tekeritek a kormányt had erölködjön egy kicsit és nézed közben a gyanús csatlakozást. az erölködes miatt megnő a szervónyomás .Ha rossz a cső megjelenik az olaj .de ha nem szeretnéd kínozni a gépsárkányt a törlés után hagyd békén  1 napot majd másnap megnézed hogy olajos-e.

Offline hetelaci

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 212
  • Segített?: +3/-0
Re: Szervó probléma
« Reply #7 on: 2008 March 27, 10:54:33 am »
HI!

Köszi a gyors választ, én is erre gondoltam, csak úgy hogy a 'zasszony dzsuvázza csak össze magát jó olajosra, hogy lássa, miről is pofázok...
Majd lepucoltatom vele a nyomócsövet :-X

lewi

  • Guest
Re: Szervó probléma
« Reply #8 on: 2008 March 27, 11:09:46 am »
tudja meg miért foglalkozol annyit a kocsival  :-X :-X :-X

Offline hetelaci

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 212
  • Segített?: +3/-0
Re: Szervó probléma
« Reply #9 on: 2008 March 27, 12:31:15 pm »
A viccet félretéve az autóval kapcsolatos melót sohasem engedném át senkinek, hacsak nem kell szakember! Ahogy Viktor írta egyszer: már rég eladtam volna, ha nem kéne rajt mindig bütykölni valamit.
Előbb utóbb az ember kiismeri a járgány minden csavarját, nem?
És jó veletek megdumálni ezeket a tapasztalatokat... :notworthy: