Author Topic: Ékszíj probléma  (Read 3045 times)

JoolsNOS

  • Guest
Ékszíj probléma
« on: 2009 January 20, 12:27:27 pm »
Sziasztok!
Gondom pár éve kezdődött amikor is kicseréltem a vízpumpát mert szétment benne a csapágy. Csere megvolt, utána ékszíjcsere is, ami gyakorlatilag majdnem mindig nyekergett. Kicsit utánahúztunk, de nem nagyon, mondom ne csessze el megint vmelyik csapágyat. Hidegebb időben mindig előjön a probléma. Néha csere volt, néha utánhúzás. Én gondoltam húzhatunk, mert lazának is éreztem néha. De elvileg az ékszíjnak az oldalának is tartania kéne, és nem kéne a tárcsa alján ülnie teljesen. Ezért vszínü mindig kicsit túl kellett húzni a szíjat.   Egy hete sajnos megint vízpumpa csere volt szintén csapágy miatt,+szíjcser. azóta megint nyekeg az ékszíj. Sajnos úgy néz ki hogy a tárcsák vannak kikopva. Vastagabb ékszíj segítene csak az sajnos már túl hosszú. Méretre meg csak bordás szíjat csinálnak. Nemigazán akarok tárcsákat cserélni (bár nem tudom árban hogy nézne ki). (1988 1.6 d) Valakinek vmi mentő ötlete van?
Köszi

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Ékszíj probléma
« Reply #1 on: 2009 January 20, 12:54:02 pm »
hagyományos ékszíjas autóknál ez természetes és sajnos időnként cserélni kell a tárcsákat. Ha nem tudod megszokod.

JoolsNOS

  • Guest
Re: Ékszíj probléma
« Reply #2 on: 2009 February 04, 11:18:53 am »
Úgy néz ki sikerült megoldani a problémát: a 10*838as helyett ráment a 11.2*820as. Ez most szépen oldaltart a kopott tárcsákban és még pont jó a hossza is :)