Author Topic: Felújítás!  (Read 28883 times)

Lidy

  • Guest
Felújítás!
« on: 2008 November 30, 08:33:45 am »
Sziasztok!
Mint azt páran tudjátok, egy '69es VW Bogár "tulajdonosa" vok, na már most az a bazi nagy problémám, hogy a bogaras oldalakon senki nem hajlandó tájékoztatást és segítséget nyújtani, így gondoltam itt is felteszem kérdéseim! Kellene egy ember, aki megnézi a bogaramat, mármint olyan aki nem csak kisérletező kedvvel, hanem némi tudással is megvan áldva! És kellene még egy ember aki tanácsot ad, hogy hogyan lehetne megcsinálni rendesen a tetőkárpitot! Előre is köszönöm a segítséget!
« Last Edit: 2009 January 26, 19:56:05 pm by viktorwrz »

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #1 on: 2008 November 30, 18:39:32 pm »
Tetőkárpit?

Hmmm mi a kadett tetőkárpitját újracsináltuk! világos sötétítőfüggöny anyagot tapétaragasztóval, és láss csodát olyan volt mint a gyári :D
Ha kíváncsi vagy erre a sufnitunincgkategóriára szólj! :D
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

tragacs

  • Guest
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #2 on: 2008 December 01, 00:36:28 am »
A tetőkárpitot házilag nagyon nehéz szépen összehozni, érdemes rászánni azt a pénzt, amit a kárpitos elkér érte.

Lidy

  • Guest
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #3 on: 2008 December 01, 06:23:56 am »
Én is profit keresek.... gondoltam hátva van egy akinek fiestája is van... A belső dolgok egy része saját kezűleg lett megcsinálva, saját üléshuzatok meg minden, és nem néz ki rosszul, de a belső borítás is padlószőnyeg az vizsonyt már nem lett szépen beillesztve...Hangulatfüggő volt a dolog

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #4 on: 2009 January 05, 08:11:53 am »
Szóval részletezem amiből kimaradtam:

MEGCSALTAD a fiestásokat!

:)))))

Lidy

  • Guest
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #5 on: 2009 January 05, 08:50:46 am »
Nem csaltam meg, Fiesta Mk3as ülések vannak Ciripben, mellesleg van akinek nem teli új autóra így kénytelen vagyok majd a megmaradttal rohangálni :) Mellesleg én minden talin ott voltam május óta  ;)  :P

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #6 on: 2009 January 05, 08:57:33 am »
Nem csaltam meg, Fiesta Mk3as ülések vannak Ciripben, mellesleg van akinek nem teli új autóra így kénytelen vagyok majd a megmaradttal rohangálni :) Mellesleg én minden talin ott voltam május óta  ;)  :P

Szóismétlesz! :) :)

Amúgy ha lesz 5 percem szívesen segítek!

Lidy

  • Guest
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #7 on: 2009 January 05, 09:10:53 am »
Tudod babe, ezt már hallottam :D Mindenki rohan, senkinek nincs ideje :D Már csak egy kárpitosra meg egy motorzsenire lenne szükségem :D

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #8 on: 2009 January 05, 09:15:53 am »
Tudod babe, ezt már hallottam :D Mindenki rohan, senkinek nincs ideje :D Már csak egy kárpitosra meg egy motorzsenire lenne szükségem :D

Kárpitot csináltam ár de eléggé húzós ha szép is kell legyen :) talán megoldható. Motorilag tudok segíteni. Megy a jármű valamennyire? 1.6 os .3 -as? évjárat? Probléma?


Lidy

  • Guest
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #9 on: 2009 January 05, 09:38:22 am »
Igen, működik... '69es évjárat....  novemberben lesz 40éves... Hengerűrtartalom: 1285 cm3; Teljesítmény: 40 kW... Az a nagy baja, hogy nincsen alapjárata... csak ennyi.. egyébként kb egy éve nem volt beindítva, de tapasztalatok szerint ez a bogaraknál nem gond... Aksit kell még bele vennem egy újat és ennyi... Kárpitost meg szakmabelit keresek hogy jó legyen... Csak a tetőkárpitot kell kicserélni!

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #10 on: 2009 January 05, 09:47:42 am »
Alapjárat nem lehet gond.

A kárpit le van szedve vagy nincs is meg? Sima szövet volt, vagy valami volt alatta?

Az autóval amúgy jársz?



Lidy

  • Guest
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #11 on: 2009 January 05, 09:53:46 am »
A kárpit megvan, tudod, eredeti fehér bőr vagy műbőr nem tom, de ronda szürke lett és lóg 40 év alatt... Nem nem járok... A jogsi 3 részéből az első van meg :D De májusig megcsinálom, és az autót szeretném születésnapomra :) Ha már a 20.at töltöm legye végre stílusos...

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #12 on: 2009 January 05, 10:12:08 am »
Ha szépen le lehet szedni akkor megoldható egy "másolat". Hol van a paripa helyileg? Amúgy az új ára - csak kárpit - 36000 aranytallér!
« Last Edit: 2009 January 05, 10:13:45 am by scampi »

Lidy

  • Guest
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #13 on: 2009 January 05, 10:19:40 am »
Hát a szépségért szenvedni kell... :D Előbb a motor működjön... Érden, a lakhelyemen...(Zolinál :D)
« Last Edit: 2009 January 05, 10:32:39 am by Lidy »

BlackStar

  • Guest
Re: SEGÍTSÉG! Felújítás!
« Reply #14 on: 2009 January 05, 22:28:56 pm »
Kárpitost én is tudok(fehérváron) :D :D (pancser)

És nem értelek. Beindítani se tudod,de alapjáratot akarsz rajta csináltatni?? :D :D