Author Topic: MK3 Differenciálmű probléma?  (Read 6898 times)

Offline peporanger

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
MK3 Differenciálmű probléma?
« on: 2008 September 21, 19:47:53 pm »
Sziasztok!

Különös problémám akadt a hétvégén, 110000 km-et futott 92-es fiestámmal a mentem a belvárosba és észrevettem hogy mindig egy bal kanyarba befordulva a kanyar közepén visszaránt a kormány jobb irányba, de olyan szinten hogy egyszer kirántotta a kezemből majdnem. Ezt pár ÉLES bal kanyarban megjátszotta, majd ugyan ilyen szituban egyszer egy akkorát reccsent valahol (sztem a váltóból jött) hogy a jobb kerék teljesen be is blokkolt. Azt hittem szét esett valami, de lassan hazavánszorogtam és nem csinál semmi szokatlant egyenesben, se jobb kanyarban. 7végén szétszedtem a kormányművet, meglógattam a kereketet, de semmi baja a kormányműnek.
Valakinek adódott ilyen problémája, és nem lehet hogy a DiFI akar széthullani?
Várok választ!

AniBaba

  • Guest
Re: MK3 Differenciálmű probléma?
« Reply #1 on: 2008 September 22, 08:28:03 am »
Szakbarbár vagyok, de féltengely?

Kipróbáltad, hogy egyenes kormánnyal nagy gázzal indulva elkapar-e valamelyik irányba?

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: MK3 Differenciálmű probléma?
« Reply #2 on: 2008 September 22, 08:33:45 am »
Szinte biztos, hogy a féltengelyed "hullott szét"....
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline Geree

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 18
  • Segített?: +3/-0
Re: MK3 Differenciálmű probléma?
« Reply #3 on: 2008 September 22, 12:15:29 pm »
Ha tökig alaszedett kormanynal probalsz jobbra, balra is kanyarodni, es eközben hallasz valami tompa periodikus kopogast, akkor 100%, hogy külsö feltengelycsuklo.

Ha a difi rantana be egy ilyet, akkor ott annyi anyagnak kellene lennie, hogy mar lefogazta volna a kerekeket...
Geree
'86 Fiesta XR2

Offline peporanger

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re: MK3 Differenciálmű probléma?
« Reply #4 on: 2008 September 22, 16:43:19 pm »
Köszönöm a válaszokat!
1000% hogy nem féltengely, mert alászedett kormánnyal nagy gázt adva sincs semmi hangja, csak egyszer egyszer beroppan egy akkorát valami. Egyenesbe sem húz semmerre a kormány, és a külső csuklónak lenne rendesen minden kanyarnál folyamatos hangja. Ezért gondoltam difire, amúgy csak kizárólag bal kanyarban élesen kanyarodva szedi ki a kormányt néha a kezemből.

Jó kis rejtvény...

Offline Geree

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 18
  • Segített?: +3/-0
Re: MK3 Differenciálmű probléma?
« Reply #5 on: 2008 September 22, 17:11:49 pm »
Valami futomü-rendetlenkedés? Valamelyik szilent, vagy gömbfej?
Ott is el tudok kepzelni egy ilyesfajta dolgot...
Geree
'86 Fiesta XR2

Offline peporanger

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re: MK3 Differenciálmű probléma?
« Reply #6 on: 2008 September 23, 09:04:20 am »
Én is gondoltam erre, de írtam, hogy amikor a kormányművet megnéztem átlógattam mindent, és egy kátyút sem kaptam el(amit nem is olyan nehéz Budapest útjain). Akkor lehet hogy váltó csere lesz.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: MK3 Differenciálmű probléma?
« Reply #7 on: 2008 September 23, 10:37:30 am »
Egyenesbe sem húz semmerre a kormány, és a küls? csuklónak lenne rendesen minden kanyarnál folyamatos hangja.
Nem feltétlenül. Haveromnak ugyanezt csinálta az OFF szuzuki stiftje ON. Féltengelycsukló-csere megoldotta...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline peporanger

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re: MK3 Differenciálmű probléma?
« Reply #8 on: 2008 September 23, 20:41:23 pm »
Akkor megnézem feltétlenül a féltengelyt amikor szétszedem, nem értem hogy lehet hogy semmi hangja sincs.Azért köszönöm szépen!

matska

  • Guest
Re: MK3 Differenciálmű probléma?
« Reply #9 on: 2008 October 24, 12:24:27 pm »
Bizony! A diffmű megkopott és ha van hajtás, kanyarban befeszülnek a féltengelyek és beakad a kormányzás... Engem majdnem megölt  >:(
Váltócsere megoldja, találtam jó állapotú váltót csak vigyázz mit adnak, ugyanaz a váltó megy a dízelre/benzinesre csak más a végáttétel.
Nekem először benzines váltót adtak, 110-et ment max a kocsi de 4.ben 60-nál gázra gumifüstöléssel válaszolt  ;D Azért kicseréltettem dízelesre mert nem szoktam ilyen csökkent tempókkal közlekedni.

Offline Rebel

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 74
  • Segített?: +2/-0
Re: MK3 Differenciálmű probléma?
« Reply #10 on: 2008 October 24, 16:12:42 pm »
Háát igen, nem mindegy hogy melyik váltót teszed a sárkányra az biztos.
Hány köbcentis motorrol volt az a váltó amit rátettél?
Bizony! A diffmű megkopott és ha van hajtás, kanyarban befeszülnek a féltengelyek és beakad a kormányzás... Engem majdnem megölt  >:(
Váltócsere megoldja, találtam jó állapotú váltót csak vigyázz mit adnak, ugyanaz a váltó megy a dízelre/benzinesre csak más a végáttétel.
Nekem először benzines váltót adtak, 110-et ment max a kocsi de 4.ben 60-nál gázra gumifüstöléssel válaszolt  ;D Azért kicseréltettem dízelesre mert nem szoktam ilyen csökkent tempókkal közlekedni.