Ford Fiesta Klub Fóruma
Szériák fórumai => MK3-MK4-MK5 => : fityesz 2012 December 09, 16:32:26 PM
-
Üdv!
Keresem a hűtőfolyadék jeladót (ECT - engine coolant temperature sensor) az 1.1-es OHV-n. Azt, amelyik az ECU-ra megy. A hűtőventillátor kapcsoló szenzora és a hőfokműszer szenzora (a termosztátházon a nagy és alatta a kicsi) megvan, de az ECU-ra menőt nem találom.
Haynes nem mutat róla képet, csak annyit ír, hogy valahol a szívócsonk alatt van. Valaki találkozott már vele? Útbaigazítás kellene, hogy hol keressem pontosan. ???
-
holnap keresek neked képet/fotózok... :)
-
holnap keresek neked képet/fotózok... :)
Azt megköszönném. ;D
-
Úgy tudom,hogy ami a termosztátház oldalában van,az adja a jelet az agynak is.
-
Úgy tudom,hogy ami a termosztátház oldalában van,az adja a jelet az agynak is.
Az logikus lenne, de ez :ford: és mint tudjuk az minden, csak épp nem logikus. ;D
3 jeladó van.
Egy a termosztátházon, ez megy a ventillátorhoz, azt kapcsolja.
Van egy a blokkban elől az anyós oldalon, ez megy a hőfokmutatóra.
És van egy - most tessék kapaszkodni - a szívósor aljába tekerve. Az 1.1 OHV-ban ugyanis fűtött a szívósor, hűtőfolyadék kering benne...... Más lökettérfogatú CFi esetén is így van, pl.: 1.4.
MK3 1.3-as OHV-t még nem néztem meg ilyen szemmel, valószínűleg ott is így van.
Hogy miért kell fűteni a beszívott levegőt - nyáron is - hűtőfolyadékkal, az számomra még rejtély.
Tessék, ott a helye:
http://img.photobucket.com/albums/v461/MSBennett/Cars/IMG_1019.jpg
Ami érdekes: ritkán keresett és ennek megfelelően a többi mk3 alkatrész árszínvonalához mérten"drága". Emellett a keresők nem is listázzák, mivel csak az első kettő jeladót ismerik. Úgy találod csak meg webshopokban (Láng, Bárdi, Cromax, Fridcar), ha cikkszámot keresel. :o
Mindenhol 10e körüli áron kapod, akciósan 7e-ért el lehet hozni. A Cromax viszont cikkszám alapján adott egyet a fiókból 3700-ért. ;D
Szóval érdekes kis alkatrész, de nem beszerezhetetlen. Nekem már van kettő is. :-*
-
Na,akkor már ennyivel okosabb lettem én is :)
-
ott én szívott levegő hőmérsékletre emlékeztem, de ma találkoztam a tartalék motorommal, és felfrissítettem a tudásom, hogy az arrébb van... :D
-
Elöször én is arra gondoltam :-\