Ford Fiesta Klub Fóruma
Szériák fórumai => MK3-MK4-MK5 => : sshako 2011 September 02, 19:39:58 PM
-
Halihó!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a 91'-es 181 ezret futott mk3-masomban egyre sűrűbben jön elő az a probléma, hogy erősebb lassításnál( 50km/h-ról 30km/h-ra) fel fel villan a kézifék visszajelző, és a mellette levő lámpa.
Valaki tud valamit segíteni, hogy mi okozhatja, vagy mitől van?????
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv! Shako!
-
Nézd meg a fékfolyadék szintet! Valszeg kevés van benne. Ez lehet attól is, ha már kopottak a fékek.
-
igen szerintem is azt nézd meg elöször.
de azt a másik lámpát amit irsz mellette azt nem tudom mi lehet most nincs elöttem a kezelési
-
Fékfolyadékra tippelek én is. Majd számolj be!
-
Alacsony a fékfolyadékszint-tuti.
A "mellette lévő lámpa" a "felkiáltójel-általános problémajelző........behúzott kéziféknél is világít mindkettő.
-
Kopott a betét, vagy a pofa. Nekem akkor csinálta.
-
szerintem MK3-na nincs kopás visszajelző...tuti folyadék hiány....
-
A kettő összefügg.
Ha kopott a pofa/betét, alacsonyabb a folyadékszint a tartályban.
;)
-
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, én is erre gondoltam, miután elolvastam a kezelési útmutatóban, de a tesómnál van a kocsi, és külföldön van, ezért tettem fel olyan hirtelen a kérdést, még mielőtt utána néztem volna rendesen.
Egyébként a fékfolyadékszint volt kevés, és ezért világított a visszajelző lámpa, de a fékbetétek állapotát még nem tudom, hogy milyen, de valamiért a folyadékszint csökkent, úgyhogy mondtam tesómnak, hogy óvatosan menjen vele, amíg haza nem ér.
Még egyszer Köszönöm a válaszokat, és a segítőkészséget, és ez megnyugtat, ha a továbbiakban is felmerül valami( reméljük nem túl sokszor), akkor is tudok hova fordulni.
Üdv!
Shako!
-
nálam nem is ég :O pedig kábel minden jó... nyűgös a kicsike... egyébként vmelyik munkahengered nem fingta el magát?!