Author Topic: Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!  (Read 17412 times)

Offline soprano

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« on: 2011 April 04, 15:26:33 pm »
Senki ne vásároljon utángyártott csapágyat a cromaxnál, a Német minőségi annyira sz*r hogy 3 hónap alatt szét esett nálam.Inkább gyárit vegyetek  jobban jártok.

szerk.: a mondatod második felét töröltem.
« Last Edit: 2011 April 04, 18:30:53 pm by Csipi »

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #1 on: 2011 April 04, 18:17:37 pm »
Mielőtt különböző cégeket lehúznál ilyen hozzászólással,előbb járj utána hogy nem-e túl húzták vagy ütötték a csapágyat.
Nap mint nap csinálok garanciába ilyet és 99%-ban a szerelő rontja el.
Előfordul hogy a csapágy hibája de az ritkább.
Az hogy német az egy dolog,egy optimal csapágyat ne hasonlítsunk egy meylehez mert ég és föld csak az optimal fele annyi és azért veszik.
MÁS.Utángyártott,ezt a szót de nem szeretem.Milyen tipusú alkatrészekkel szerelik legtöbbször a a fordokat?Kopó alkatrészekre gondolok.Meyle,febi ,bosch,gates,motorcraft,és még sorolhatnám.
Akkor ezek gyári márkák?
Gariztasd le a csapágyat és válassz egy tényleg jó minőséget,ne azt nézd hogy hol gyártják.
Az hogy valami olcsóbb az lesz a legdrágább.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #2 on: 2011 April 04, 18:43:08 pm »
arrol nem is beszélve hogy 1 elromlott csapágy alapján ne itélkezz.
lehetett rosszul beszerelve és lehetett gyártásihibás is.

egy ilyen beszolás után azért lehet beperelnélek mert ez egyenlöre csak vagdalkozás.
gondolom kerékcsapágyra gondolsz
futomüved rendesen van beállitva?
csak mert az is tönkretudja vágni elég hamar

Offline soprano

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #3 on: 2011 April 04, 21:19:08 pm »
Az a helyzet hogy a fennt nevezett csapágy meyle,szakműhelyben történt a csere ahol a dolgozók nem ma kezdték a szakmát.Egyébként sem biznák első kerékcsapágy cserét műkedvelőre mert volt már rossz emlékem kellő szaktudás hiánya miatt.

Offline soprano

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #4 on: 2011 April 04, 21:38:13 pm »
kombusz:Ez nem egy elromlott csapágy hanem egy silány termék.
Tipikus magyar vonás,valamiről megállapitják hogy silány,mindjárt pereskedéssel reagálsz rá.De szerintem te is bele futsz előbb-utóbb egy ilyen csodálatos csapágyba és majd meglátjuk ki-kit perelhetne.
A kerékcsapágy szó meg ott figyel a topic nyitó cimben,nem kell gondolni. :notworthy:

RyAn

  • Guest
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #5 on: 2011 April 05, 09:34:35 am »
Soprano Tapasztalat szerint Meyle-ből jobban jársz azzal ami HD kicsit drágább cserébe sokkal jobb...
nekem a magyar utakon a sima stabpálcám görbült el :S azóta HD van benne nagyobb a gömbfej vastagabb a szára! semmi gond nincs vele :)

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #6 on: 2011 April 05, 20:14:35 pm »
Nem tudom kit vagy mit cáfoljak, de én rá álltam a crovára 114kg vagyok, és úgy húztam meg a kerékcsapágyat.
Azóta már 40ezer km tettem vele, de még semmi baja.
És az tényleg igaz, hogy kopó az egész autóipar. Mi a gyári?
Zsír van benne??? Kenés nélkül is elgurul, de meddig?
« Last Edit: 2011 April 05, 20:19:17 pm by harciger »
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline soprano

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #7 on: 2011 April 05, 21:48:28 pm »
Ryan:Kössz az épitő jellegü információt kipróbálom. :notworthy:

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #8 on: 2011 April 06, 01:01:09 am »
szakmühelyben is lehet elrontani szerelést
amugy a német minöségi és a meyle két különbözö termék a cromaxnál jo lenne eldönteni hogy akkor most melyiket is szidod    :)
ki állapitotta meg hogy silány te?
mindezt 1 elromlott csapágy alapján?
hát akkor te nagy tudos lehetsz
ha legalább kettö elromlott volna ebböl már nálad akkor talán azt mondhatnád a meyle silány terméket gyárt
addig meg mig ezt nem bizonyitod addig max gyári hibásrol beszélhetsz de nem silányrol és gagyirol.
ha veszel egy fordot és az elromlik attol még nem a ford sz*r hanem csak az amit vettél amig be nem bizonyitod hogy a többi is sz*r  :)
mondhattam volna azt is ha bemész egy boltba vásárolni és bunkon viselkedik az elado veled attol még nem minden elado bunko aki annál a cégnél dolgozik hanem csak az az egy.
én nem kötekedni akarok de te rögtön szaroztad és gagyiztad azt a terméket.
vidd vissza a cromaxba hogy vizsgálják be aztán irdd be ide mit állapitottak meg.

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #9 on: 2011 April 06, 08:34:54 am »
Nekem ugyan ez a tapasztalatom, mint a topicot nyitó kollégának... És nem csak én vagyok így vele... :(
Én a Cromaksztól max gyári alkatrészt veszek(vagy utángyártott szűrőket), de azt sem, mert van olcsóbb forrás, ha olyan kell...
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

RyAn

  • Guest
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #10 on: 2011 April 06, 10:16:37 am »
én már régóta ezt csinálom  ;)

Offline soprano

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #11 on: 2011 April 06, 11:09:38 am »
kombusz:Autoszerelő állapitotta meg hogy silány,gondolom ez a szakmája,és nem libáért kapta.Én nem mondtam hogy tudós vagyok,sőt van mit tanulnom.De ha te ekkora észkombájn vagy ird már le nekem mi a különbség a meyle és a német minőségi között,mert árban semmi.Egy biztos cromaksztól nem vásárolok többet,de te azért nyugodtan megveheted a gagyi termékeit. :)
« Last Edit: 2011 April 06, 13:06:04 pm by soprano »

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #12 on: 2011 April 06, 12:13:21 pm »
soprano, kérlek kerüld a személyeskedős hangnemet, fölösleges.

Ami a történetet amúgy illeti - alkatrész és alkatrész között sajnos egy márkán/gyártón belül is előfordulhatnak eltérések és hibák. Ez nem jó dolog, örülni nem kell neki természetesen - és attól függően, kinek mennyi tapasztalata van mindenkinek máshogy alakul a véleménye. Amit elmondtak előttem (esetlegesen megszorított csapágy, stb) nem alaptalanok, gondolom ők is tapasztalatból beszélnek. Ha hibás az alkatrészed és 3 hónap alatt tönkrement, valóban kár a gyártót szapulni - be kell vizsgáltatni, kérni másikat, stb.

Egyvalami biztos nem vezet semmilyen eredményre - ha a beszállítót szidod...

U.i.: a vitának - szabályzat szerint is - van helye, lehet érvelni. De további személyeskedéseket nem szeretnék látni (mástól sem).
D.V.Zs.

RyAn

  • Guest
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #13 on: 2011 April 06, 12:42:26 pm »
kombusz:Autoszerelő állapitotta meg hogy silány,gondolom ez a szakmája,és nem libáért kapta.Én nem mondtam hogy túdos vagyok,sőt van mit tanulnom.De ha te ekkora észkombájn vagy ird már le nekem mi a különbség a meyle és a német minőségi között,mert árban semmi.Egy biztos cromaksztól nem vásárolok többet,de te azért nyugodtan megveheted a gagyi termékeit. :)

meyle-t kapsz máshol is  ;)

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Figyelem gagyi kerékcsapágyak a Cromax-nál!
« Reply #14 on: 2011 April 06, 12:43:52 pm »
az autoszerelönek nem az a szakmája hogy eldöntse silány e vagy nem.
véleménye lehet rola hogy milyen de egy termékröl milyenségét anyagösszetételét tartosságát nem az autoszerelö szakmában tanitják.
a rossz alkatrészt ha ilyen gyorsan tönkrement visszakell vinni megreklamálni.
a meyle meg a minöségi német alkatrész között az a különbség hogy az egyiket a meyle gyártja a másikat meg egy német cég aki az "utángyártott" többi alkatrésznél jobb minöségüt gyárt de gondolom nincs világhirü cégként a a piacon.
az elsö topicnyito irásodban azt irtad Német minöségi a másdikban meg azt hogy meyle
mivel  a cromaxban mindkét néven van csapágy ezért kérdeztem hogy most melyik is.
mindenkinek szive joga ott vásárolni ahol akar ha nem tetszik a cromax akkor máshol.
de azért azt ne higyje senki hogy máshol nem ugyanazokat a márkákat fogod kapni.
amikor ismerös nem tud onnan alkatrészt hozni ahol dolgozik akkor a cromaxban vásárolok és még soha nem volt semmivel gondom amit ott vettem mégha szerinted gagyi is.
másik témánál irta valaki hogy pár havonta tönkremegy a toronyszilentje én a cromaxba vettem és lassan 2 éve az autoban van és semmi baja.
azt meg hogy sokan azt hiszik a gyári jobb mint a jobb más márkájuak dolgok azok biztos azt hiszik hogy a ford gyárt alkatrészeket.
a ford megveszi egy gyártotol aki ráüti a ford logot ennyi az egész nem a ford gyártja le az alkatrészeket.
és a gyárinak feltüntetett alkatrészt beszállitok is szoktak változni.
a cromax meg nem cromaksz    ;D