Author Topic: tanksapka zár  (Read 16693 times)

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: tanksapka zár
« Reply #15 on: 2009 January 26, 20:16:21 pm »
na!! ma neki estem a záraknak, zsanéroknak! :D már majdnem jók is lettek, viszont mostmár a tanksapka csúszik! :D  :-\ úgyhogy nem tudom megmondani, h jobb lett-e a szorulás, mert most meg már csúszik... (összekentem a sprével és emiatt...) viszont a kulcs mindenféle képpen könnyebben mozog, már szinte simán, (majdnem mint kés a vajban) elforog. Úgyhogy végülis, azzal sikert értem el! :D

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: tanksapka zár
« Reply #16 on: 2009 March 21, 22:21:35 pm »
most így néhány hónap távlatából, azt kell, h mondjam, remek lett! már szerencsére lekopott a szilikon a műanyagról, így már megtudom fogni rendesen és nem csúszik össze-vissza! A zár remekül működik! Szerintem akinek picit is akadva vagy súrlódva jár a kulcs, gyorsan fújja be zárolajzóval, vagy WD-40en!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: tanksapka zár
« Reply #17 on: 2009 March 21, 23:08:03 pm »
én a hagyományos zárolajozót hagynám (jégoldó-zárolajozó) nem jó semmire, inkább WD-40 vagy műszerolaj ;)

b0rZ

  • Guest
Re: tanksapka zár
« Reply #18 on: 2009 March 22, 21:32:05 pm »
 :notworthy: WD40 rulez - mindenre jó

nekem is volt olyan hogy kuton tankolás elött kb . 5 percig szarakodtam mire sikerült kinyitni illetve "bezárni" a tanksapit -
kulcsot nem csináltatok - zárat nem cserélek - Ford ForeVer :)

Thunder

  • Guest
Re: tanksapka zár
« Reply #19 on: 2010 August 18, 20:05:42 pm »
Sziasztok!

Hasonló problémába ütköztem én is ... csak hamarabb elakadtam! Már jóideje nehezen ment a tanksapka nyitogatás, de nyárra 'enyhült', gondoltam csak hidegben szorul, hát evvan ... de sajnos megadta magát, így nyáron. A benzinkúton mókoltam vele 5-6 percet, aztán félreálltam a kúttól (persze üresen, mert már nyitni sem tudtam), és a parkolóban újabb 10 perc a semmiért. Hazajöttem, és azóta is zárva van, mert az itthoni 1 óra küszködésnek sem engedett!
Szóval ha van valami ötletetek, hogyan berhelhetném szét a zárat zárt állapotból, lehetőleg maradandó vagy javíthatatlan károsodás nélkül ... vagy ha nem akkor azzal, szívesen várom! Csak tankolni tudjak már!  >:(

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: tanksapka zár
« Reply #20 on: 2010 August 23, 11:38:48 am »
Én első körben nagyon beáztatnám a zárat WD40-el, hátha kimossa a piszkot.
Utána megpróbálnám a kulcsot kicsit ki-be mozgatni, megrezegtetni, hátra helyükre ugranak a lamellák.
Ha van kevésbé kopott kulcsod, akkor azzal is érdemes megpróbálni.

Ha ez mind nem megy, akkor lakatoshoz kellene fordulni, aki zárnyitással is foglalkozik.

A másik lehetőség felfúrni a zárat, de ahhoz is tudni kellene, hogy hol kell megfúrni.
Azt hiszem valahol a forgó henger és az álló rész határán, mert ott lehet áttörni azokat a kis rudacskákat, amik az elfordulást megakadályozzák.
Mk6 1.3 benzin

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: tanksapka zár
« Reply #21 on: 2010 August 23, 11:55:14 am »
ha csak a kulcs kopott már meg akkor irány a kulcsmásoló és másoltass egy kulcsot, sok helyen úgy is másolják a ford kulcsokat hogy kocsival odamész és bele is próbálgatják és addig finomítják amíg nem nyitja rendesen a kocsit. Nekem is az egyik kulccsal elég nehezen nyílik a tanksapi, a másikkal hibátlanul. Ford... ez ilyen...

RyAn

  • Guest
Re: tanksapka zár
« Reply #22 on: 2010 August 23, 12:21:45 pm »
A hiba az h ha használva van a tanksapka egy idő múlva elkezd meg akadni...
De ha nem használod max a csomiba tartod "friss" levegőn párnap múlva megint használható...
Egy ideig 3db használtam felváltva...ha egyik szorult jött a másik pár napig...
De ez nem megoldás.. szerintem a benzingőz miatt "kiszárad"...
Én meguntam és vettem a mostanit :D

akos81

  • Guest
Re:tanksapka zár
« Reply #23 on: 2011 January 23, 20:07:15 pm »
hja, másik kulcs, a b.nőm is erre panaszkodott, volt itthon egy másik sapka, zárcsere pörgött ezerrel, mire megnéztem a kevésbé használt kulcsot azzal meg jó az eredeti zár is. most azt nyüstöli az asszony.

de szerintem wd40 meg társai teljesen feleslegesek. mivel benzingőz kóstolgatja erre gondoltak. tehát kenni szerintem nem kell és nem is érdemes! kopott kulcs és lamellák. valamelyik csere!

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:tanksapka zár
« Reply #24 on: 2011 January 25, 10:31:00 am »
Én szétszedtem, és beolajoztam...
Mindössze egy zéger tartja a zárat a burkolatban. Azt ki kell pattintani, és kiszedhető a zár. Azt jó beolajoztam, meg a sapkát is, és azóta, mint kés a vajban.
Viszont új kulcsot másoltattam, amit szépen bele is törtem, mert az nem fordult el a zárban. Mindenhol tuti volt, csak ott nem, majd megadta magát...
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

RyAn

  • Guest
Re:tanksapka zár
« Reply #25 on: 2011 January 25, 14:31:29 pm »
motorolaj kell neki vagy váltó olaj az elég sűrű és nem kezdi ki könnyen semmi...