Author Topic: tanksapka zár  (Read 16709 times)

Offline Peet85

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
tanksapka zár
« on: 2008 February 02, 10:17:15 am »
Hali! Valószínűleg meg fogja adni a tanksapkám zárja magát!
Kérdezni szeretném,hogy a zárhoz csak az autóhoz való kulcs jó vagy van belőle univerzális,vagy esetleg lehet e javítani?nehezen záródik nagyon!Esetleg van valakinek eladó,ha jó hozzá a kulcsom?MEnnyibe kerül kb 1 zár vagy komplett sapka? ???
Fiesta 1.3

jocc

  • Guest
Re: tanksapka zár
« Reply #1 on: 2008 February 02, 11:20:37 am »
Hello!
Az enyém is be**art, (eltörött). Lehet hozzá venni másikat, adnak hozzá 2 db kulcsot. Sokkal könnyebb azt nyitni-zárni. Cromaxnál kb. 2700 FT.

Ryan

  • Guest
Re: tanksapka zár
« Reply #2 on: 2008 February 02, 11:29:32 am »
Hali! Valószín?leg meg fogja adni a tanksapkám zárja magát!
Kérdezni szeretném,hogy a zárhoz csak az autóhoz való kulcs jó vagy van bel?le univerzális,vagy esetleg lehet e javítani?nehezen záródik nagyon!Esetleg van valakinek eladó,ha jó hozzá a kulcsom?MEnnyibe kerül kb 1 zár vagy komplett sapka? ???

a héten majdnem ott maradtam a benzinkútnál mert kinyitottam a sapkát de vissza zárni nem tudtam! kézzel sikerült vissza csuknom erre nem tudtam kinyitni  >:(
hülyének néztek mert vagy 10percet ...optam vele! aztán sikerült 8)
haza mentem kinyitottam kivettem elöszedtem a jégoldó,zárolajozot és eljátszottam vele kicsit!
be olajoztam ki-be nyitogattam kb olyan öt perc után olyan lett mintha uj lett volna!!! :-X 8) ;D

nandi

  • Guest
Re: tanksapka zár
« Reply #3 on: 2008 February 02, 12:17:04 pm »
Tanksapkával nagyon vigyázzatok, nekem is betegeskedett, erőltettem mint állat, a kulcsot tönkretette, aztán lehetett csináltatni 4000-ft-ért új kulcsot.

Kisbíró

  • Guest
Re: tanksapka zár
« Reply #4 on: 2008 February 02, 13:01:56 pm »
Nekem ugyanez volt a baj!ujra kell lamelláztatni a zárat:)nekem megoldotta a bajt.Most olyan mintha zsir uj lenne:)

üdv

Offline Zetec

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 29
  • Segített?: +0/-0
Re: tanksapka zár
« Reply #5 on: 2008 May 26, 16:16:25 pm »
az enyém beragadtt a benzinkuton 5 percig cibáltam amire kitéptem a közepéből a zárat és lefeszegettem a gumit... be lett olajozva a zár és összeraktam azóta semmi baja nincs de ott többet nem tankolok:D tuti hülyének néztek

RyAn

  • Guest
Re: tanksapka zár
« Reply #6 on: 2008 May 26, 16:34:59 pm »
nekem megint bejátszotta hogy nehézkesen nyilt !
fogtam kinyitottam elö a WD-40 és belül is befujtam nem csak a zár-ba!

Dipper

  • Guest
Re: tanksapka zár
« Reply #7 on: 2008 May 27, 06:05:51 am »
2500-at megér!Cromaxnál vettem én is...nem lessz gondod 1 darbaig vele!(szebb is mint az eredeti)
Bárdiautónál is ugyan olyan vagy,ugyan azon az áron!

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: tanksapka zár
« Reply #8 on: 2008 May 27, 06:55:01 am »
Ha veszek zárat akkor jár vele az a műanyaggyűrű is, ami a csonk körül van?

Én is törtem már bele az egyetlen! kulcsot, csontszáraz tanknál!. Mákom volt, hogy a szaki a törött kulcsot is tudta másolni ( szerencsére kiesett a zárból a kulcs ).

THX :notworthy:
:wav:

RyAn

  • Guest
Re: tanksapka zár
« Reply #9 on: 2008 May 27, 11:25:16 am »


Ha veszek zárat akkor jár vele az a műanyaggyűrű is, ami a csonk körül van?

Én is törtem már bele az egyetlen! kulcsot, csontszáraz tanknál!. Mákom volt, hogy a szaki a törött kulcsot is tudta másolni ( szerencsére kiesett a zárból a kulcs ).

THX :notworthy:

lesd meg  ;) http://www.vatera.hu/ford_fiesta_tanksapka_69860873.html

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: tanksapka zár
« Reply #10 on: 2008 May 28, 09:20:50 am »


Ha veszek zárat akkor jár vele az a műanyaggyűrű is, ami a csonk körül van?

Én is törtem már bele az egyetlen! kulcsot, csontszáraz tanknál!. Mákom volt, hogy a szaki a törött kulcsot is tudta másolni ( szerencsére kiesett a zárból a kulcs ).

THX :notworthy:

lesd meg  ;) http://www.vatera.hu/ford_fiesta_tanksapka_69860873.html

THX Ryan!

Már keresem is a gazdát! :notworthy:
:wav:

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: tanksapka zár
« Reply #11 on: 2009 January 25, 18:54:40 pm »
Sziasztok!

Én is hasonló cipőben járok, mint Ti jártatok! A zárolajzás segít? Vagy tuti csere? :S Én nagyon szeretnék még 1 kulcsot a kulcscsomómon... Már egy ideje szivat, néha egész könnyen jön le, néha 10 perceket verekszek vele. Most utoljára már 2 benzinkutas nézte (és röhögött rajtam) , h mit művészkedek... Egy cseppet sem volt ciki amúgy...  >:( :-X Én eltekerni nem tudom rendesen a csonkon, a zár még úgy ahoyg működik. Ez miért lehet? Elkoszolódott vmi? Kilehet (úgy értem, h szabad-e) most mondjuk csap alatt, majd jól be WD-40-ezni és vissza tenni. Vagy ezt hagyjam és csak simán olajozzam meg?

zethec s

  • Guest
Re: tanksapka zár
« Reply #12 on: 2009 January 25, 19:32:01 pm »
Tanksapkával nagyon vigyázzatok, nekem is betegeskedett, erőltettem mint állat, a kulcsot tönkretette, aztán lehetett csináltatni 4000-ft-ért új kulcsot.

szia!hol csináltatál kulcsot?imobos kulcsot is csinálnak ,vagy komplett zárcsere?amugy nekem is elkezdett szorulni.adtam wd 40 et neki,kb2 hétig azthittem szuper aztán egyszer majdnem ottmaradtam porzo tankal a kuton.kb fél éve idéglenes tanksapkám van.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: tanksapka zár
« Reply #13 on: 2009 January 25, 22:49:09 pm »
Sziasztok!

Én is hasonló cipőben járok, mint Ti jártatok! A zárolajzás segít? Vagy tuti csere? :S Én nagyon szeretnék még 1 kulcsot a kulcscsomómon... Már egy ideje szivat, néha egész könnyen jön le, néha 10 perceket verekszek vele. Most utoljára már 2 benzinkutas nézte (és röhögött rajtam) , h mit művészkedek... Egy cseppet sem volt ciki amúgy...  >:( :-X Én eltekerni nem tudom rendesen a csonkon, a zár még úgy ahoyg működik. Ez miért lehet? Elkoszolódott vmi? Kilehet (úgy értem, h szabad-e) most mondjuk csap alatt, majd jól be WD-40-ezni és vissza tenni. Vagy ezt hagyjam és csak simán olajozzam meg?

fel lehet újítani a zárat. új lamellák stb.. egy jó záras megcsinálja.

nandi

  • Guest
Re: tanksapka zár
« Reply #14 on: 2009 January 26, 11:04:15 am »
Hát én speciel Salgótarjánban csináltattam, mivel ott lakom. De szerintem a komolyabb kulcsmásolók mindenhol megcsinálják. Az immo elvileg annyi, hogy a régi kulcsból ki kell venni, s az újba berakni, talán egy kis kapszula vagy mi van benne.