Author Topic: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése  (Read 69525 times)

petivera

  • Guest
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #60 on: 2008 June 22, 15:04:57 pm »
köszi lacccus az infót
Igen azt az alsó koptatót akarom leszedni mert keresztbe tört el. Ez felett pedíg a színre fújt lökös van de annak semmi baja.
Akkor így kezdjek neki ahogy leírtad lacccus?
Kuti semmi baja nem lett a kutyának tovább szaladt de a kocsinak sztem jobban fájt ::)

petivera

  • Guest
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #61 on: 2008 June 22, 15:16:15 pm »
fajin lett

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #62 on: 2008 June 22, 15:39:42 pm »
Köszi mindenkinek az elismerő szavakat! ;D :notworthy:
Bevallom a fekete részekkel nem tetszett az autó,most pedig nem győzök gyönyörködni benne! :)
Végre közelebb került a szivemhez ezáltal :love8: :love7: :love3: :wav:
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #63 on: 2008 June 22, 15:44:14 pm »
Ha a legalsó koptatóra gondolsz,ahhoz nem kell leszedni a lököst,elég alábújni,és kipattintgatni az illesztéseknél.
két oldalt a szélénél van belül olyasmi kapocs,mint a tűzőgépkapocs,csak nagyobb,azt kell kihajlítani,és kiszedni,azután lejön.
Minden ami autĂł hifi!:)

RyAn

  • Guest
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #64 on: 2008 June 22, 16:21:25 pm »
már csak a szürkés részekre kell egy kicsi fekete festék és naon tuti lenne persze így is kisvirágos fain

petivera

  • Guest
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #65 on: 2008 June 22, 17:56:33 pm »
Köszi Lacccus a tippeket majd ha megvagyok vele írok hogy hogy sikerült.
Még egy kérdés.
Nincs valakinek ilyen koptatója eladó?
Szereztem 1 et csak ez nem az enyémhez való meg nem is a legjobb állapotba van.

sztrakk9

  • Guest
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #66 on: 2008 June 23, 10:45:37 am »
Sokkal jobb mint az alap, lehet h nekem is ezt kell tennem a gépel!
Amúgy szép lett, Grat.  :icon_thumright:

sztrakk9

  • Guest
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #67 on: 2008 June 24, 09:23:12 am »
Neked van ködlámpád a gépben?

Mucok

  • Guest
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #68 on: 2008 June 24, 12:34:18 pm »
Nagyon szép lett:)A díszcsíkokat én is tervezem hogy színre fújatom.Akkor nem egy ördöngős dolog leszedni meg visszarakni?Meg egy kicsit attól félek,hogy ugye nem fényezésre lett kitalálva,és a festő azzal riogatott,hogy jaj csináld csak meg fiam,úgyis lepereg majd róla:(Meg a lámpás dologgal jutottál valamire?Ha működik engem is érdekelne,mert nagyon pofásan nézne ki:)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #69 on: 2008 June 24, 14:15:37 pm »
Nagyon szép lett:)A díszcsíkokat én is tervezem hogy színre fújatom.Akkor nem egy ördöngős dolog leszedni meg visszarakni?Meg egy kicsit attól félek,hogy ugye nem fényezésre lett kitalálva,és a festő azzal riogatott,hogy jaj csináld csak meg fiam,úgyis lepereg majd róla:(Meg a lámpás dologgal jutottál valamire?Ha működik engem is érdekelne,mert nagyon pofásan nézne ki:)
Köszii :)
Egyáltalán nem ördöngős dolog leszedni,úgy csináld,ahogyan leírtam.Nagyon lassan,óvatosan szedd le,épp annyira feszítsd mindig,hogy a ragasztó engedje el.Nem szabad gyorsan,nehogy megtörjön a díszcsík valahol.utána macerás dolog leszedni a ragasztót(a csíkról,és a kasztniról is le kell).
Én kézzel kapargattam,a festésről,a csíkról meg spatulyával,amit a szobafestők használnak.
Amúgy van egy jó módszer,ami direkt erre lett kitalálva: Úgynevezett "vaniliás korong" (mert amikor ezzel dörzsölik,akkor vanilia illata van)asszem fúróba lehet befogni,vagy sarokcsiszolóba.Ez csak a ragit távolítja el,a festéket nem bántja.
Nekem nem volt,venni meg nem akartam,mert 8000ft,de ha van kasztnis,vagy fényező ismerősöd,kölcsönkérheted.

Amúgy nyugodtan lefújatfatod,nem kell tőle félni,nem jön le egykönnyen!ha rányitod egy másik autóra,vagy pl garázsfalra,akkor biztosan sérül,de hát akkor melyik festés nem sérül?? :-\
Műanyagalapozó kell hozzá,utána szórógitt(ezektől már a rücskössége is tompul),előtte persze,szennyeződés,és szilikoneltávolítás,na meg vizes csiszolás,finom csiszolópapírral.
A lámpám végül nem lesz kifestve belül.a végeredményt látván,a festés után,úgy döntöttem,elég ennyi mert lehet sok lenne a fehér dominanciája a kocsin.

Sztrakk9! nem,még nincs ködlámpám,ősszel tervezem,hogy veszek.
Ha valakinek van feleslegben,írjon nekem!!asszem csak az MK7-é jó bele :evil5:
« Last Edit: 2008 June 24, 14:25:15 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #70 on: 2008 June 24, 15:21:46 pm »
jó a haté is csak más a formálya, de az összes többi jó hozzá (azaz MK6-os foglalatot kell belerakni :)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #71 on: 2008 June 24, 20:26:57 pm »
jó a haté is csak más a formálya, de az összes többi jó hozzá (azaz MK6-os foglalatot kell belerakni :)
Uhh,ezt nem egészen értem
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #72 on: 2008 June 24, 20:29:50 pm »
Nos az MK6 és MK7 lököse csak a formájában tér el. De a ködlámpa külső (rácsos) kerete széle ugyanúgy néz ki és vannak a rögzítő pontok, csak a belseje (ködlámpa) más. Tehát MK6-os ködlámpát be lehet tenni az MK7 be, csak kell venni műanyag keretet is :)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Mucok

  • Guest
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #73 on: 2008 June 24, 20:43:22 pm »
Lehet most 2szer írok,mert az előbb nem küldte el:(Szóval már kérdeztem,de akkor az mk6 és 7 hátsó lököse szerintetek kompatibilis?Mert ahogy nézegettem szerintem méretre megegyezik,de nem bízok a szememben,megerősítést várok:)A szervízesek meg ravaszak,élből letagadják:(

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #74 on: 2008 June 24, 21:17:33 pm »
Nem hiszem,hogy változtattak volna a rögzítési pontokon,szerintem csereszabatos.
egyedül a hűtőmaszk miatt aggódom,mert nem tom,hogy az hogy csatlakozik.meg mk7-ben kijön egy pöcök,a motortér nyitáshoz,az netom hogy mk6-ban is így van-e.
Minden ami autĂł hifi!:)