Author Topic: elektronika  (Read 33279 times)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: elektronika
« Reply #15 on: 2008 August 26, 11:46:01 am »
Igen, lehet,h a foglalattal lesz a baj. Meg is nézem majd valamikor, ha lesz egy kis időm. Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy az a rossz izzó, amit most vasárnap cseréltem ki, fehér színűvé változott...Mármint az üveg. Az mitől van ?
...
Az üveg belső falára oxidok rakódtak ki. Akkor szokott ez történni, ha a lámpába levegő kerül, vagyis nincs jól tömítve az összeszerelésnél.
A bolt ki kell, hogy cserélje garanciában. Vagy próbálkozhatsz a gyártó magyar képviseleténél, ha van ilyen.
Mk6 1.3 benzin

btomi83

  • Guest
Re: elektronika
« Reply #16 on: 2008 August 26, 12:00:50 pm »
Nekem szintén 96-os MK4-esem van, amiben ilyen H7-es izzó van. Eddig egyszer kellett közel másfél év alatt H7-es izzót cserélnem. Hátsó izzókon vettem észre, hogy ha az egyik kiég, akkor valószínűleg rövid időn belül a másik is ki fog égni, mert ilyenkor a még égő izzó nagyobb áramot kap.
Próbáltad már úgy is, hogy egyszerre a bal és a jobboldali H7-es izzót is kicseréled? Ha így is ilyen sokszor kiég, akkor valami feszültségprobléma lehet szerintem.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: elektronika
« Reply #17 on: 2008 August 26, 12:02:25 pm »
nekem érdekes módon a xenonos töltésű izzóm kibírt két foglalatcserét is. megolvadtak. a sima izzók meg semmit nem bírtak... vehettem akármilyen drágát.

csillag17

  • Guest
Re: elektronika
« Reply #18 on: 2008 August 26, 13:09:47 pm »
Köszönöm, Fiesta2002. Már fogalmam sincs, melyik hipermarketben vettem, mert az utóbbi időben egyfolytában ezeket veszem halomra:)  És egyébként sem hiszem,h emberszámba vennének, ha odaállítok egy kis égőkével:)  Nem foglalkoznak ezek ilyen kis "pitiáner" emberkével, mint én.

De köszönöm a választ, már tudom, miért volt.  Eddig még egyik sem csinálta ezt, ezért nem tudtam. De örülök annak, hogy ezek szerint nem a kocsival volt vmi gáz, amitől fehér lett:)

Majd megveszem a harminchatodik izzót is az év folyamán...

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: elektronika
« Reply #19 on: 2008 August 26, 13:22:26 pm »
Nem kell feltétlenül autósboltokra és hiperszupermarketekre hegyatkoznod,bármelyik mol benzinkútnál kaphatsz H7 est.
De mivel nekem nagyon bevált az Osram,ezért ajánlom neked!(cool blue,és 20% kal megnövelt fényerejű,asszem vagy 2500 ért vettem a 2 db-ot)
Bár én a debreceni márkaboltban vettem,de találsz BP-n is!...ja,és mindenképpen párban cseréld!
Előtte azért keress valakit,aki megméri a töltésedet,nehogy ezek is elszálljanak idő előtt!Biztosan van a környezetedben valaki,aki konyít picit az elektronikához,és van enki egy multiméter,nagyon egyszerű megmérni.
http://prolux.atw.hu/
http://www.osram.hu/partnerek.php?id=3
« Last Edit: 2008 August 26, 13:25:24 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

csillag17

  • Guest
Re: elektronika
« Reply #20 on: 2008 August 26, 15:01:27 pm »
KÖözi, Lacccus, már nézem is. Lehet,h tényleg érdemesebb lenne befektetni ebbe a drágábba, mert nagyon elegem van már az állandó cserélgetésből.  Bár bírom a férfiak meglepett arckifejezését, amikor meglátnak egy lányt turkálni a felnyitott motorháztető alatt:)

Amadeusboy

  • Guest
Re: elektronika
« Reply #21 on: 2008 August 26, 15:23:24 pm »
KÖözi, Lacccus, már nézem is. Lehet,h tényleg érdemesebb lenne befektetni ebbe a drágábba, mert nagyon elegem van már az állandó cserélgetésből.  Bár bírom a férfiak meglepett arckifejezését, amikor meglátnak egy lányt turkálni a felnyitott motorháztető alatt:)

Bizony máshol is turkálhatnál... :DDDD (azt mondták ez durva mondat és törölnöm kellene...de miért??)
« Last Edit: 2008 August 26, 19:33:45 pm by Amadeusboy »

csillag17

  • Guest
Re: elektronika
« Reply #22 on: 2008 August 27, 10:47:26 am »
KÖözi, Lacccus, már nézem is. Lehet,h tényleg érdemesebb lenne befektetni ebbe a drágábba, mert nagyon elegem van már az állandó cserélgetésből.  Bár bírom a férfiak meglepett arckifejezését, amikor meglátnak egy lányt turkálni a felnyitott motorháztető alatt:)

Bizony máshol is turkálhatnál... :DDDD (azt mondták ez durva mondat és törölnöm kellene...de miért??)

Amadeus:  :):)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: elektronika
« Reply #23 on: 2008 September 11, 12:57:12 pm »
Sziasztok!A problémám az lenne hogy a gépemet sokáig kell forgatnom hogy elinduljon..kb 4 másodpercig..mindegy hogy hideg vagy meleg a motor.A gépem mk3 1.1központi injektoros.NGK gyertyák vannak benne.Tudnátok abban segíteni hogy mi lehet ennek az oka?És a gyertyát lecseréljem motorcraft-ra?amúgy ezeket kb 15000 km-rel ezelőtt vettem.Ha ilyen motorcraftot(a gyárit) ajánlanátok,akkor melyik a pontos típusa amelyiket vennem kellene?Köszönöm előre is
4mp hehe... az egész elfogadható... az 1.6-om soxor 10 mp alatt sem indult be... a gyertyákat mindenképp cseréld motorcraftra jobb lesz vele. de valsz már koszos, vagy öreg az önindító. érdemes kitakarítani, az segíthet a dolgon.

Offline auerbandi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 21
  • Segített?: +0/-0
Re: elektronika
« Reply #24 on: 2008 September 28, 11:06:20 am »
Segítséget szeretnék kérni. Sony autósrádióm van 1 pár RCA-kimenttel A kérdésem az ,hogy az RCA kon egyfolytában van e jel vagy külön be kell kapcsolni a rádioban? Rákötötem egy aktívládát de nem szolt, olyan volt mintha nem lenne jel. Minden kábel jó mert kimértem őket. Ötletek

sztrakk9

  • Guest
Re: elektronika
« Reply #25 on: 2008 September 28, 19:58:14 pm »
Azokon mindig van jel,csak be kell kötni a rádióból kijövő 0.3 amperos jel kábelt ami kapcsolja az erősítőt.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: elektronika
« Reply #26 on: 2008 September 28, 20:27:54 pm »
Segítséget szeretnék kérni. Sony autósrádióm van 1 pár RCA-kimenttel A kérdésem az ,hogy az RCA kon egyfolytában van e jel vagy külön be kell kapcsolni a rádioban? Rákötötem egy aktívládát de nem szolt, olyan volt mintha nem lenne jel. Minden kábel jó mert kimértem őket. Ötletek
Egyfolytában van jel,nem kell külön bekapcsolni!Máshol lehet a hiba.
Az erősítő bekapcsolt??amit sztrakk írt,az egy kék kábel,a cd vezetékkötegjéből jön ki.  :notworthy: ezt rá kell kötni az erősítő remote bemenetére,ami általában a+,és a - tápkábel között van elhelyezve.ha be vannak kötve a tápkábelek,és be van kötve a remote szál,akkor a cd bekapcsolásakor működni kell az erősítőnek(általában valami led jelzi is).
Ha az erősítő működik,és mégsincs hang,akkor vagy hibás az rca kábel,vagy el van állítva a cd-n a fader,és csak az első hangszórók szólnak ilyenkor.
az erősítő kimenete egy pár rca-s kivitelnél,mindig a hátsó faderre van kötve,ha ez le van halkítva,nem megy jel az rca-ra sem.
Ha valami kérdésed van,nyugodtan írj!
Üdv lacccus
« Last Edit: 2008 September 28, 20:30:45 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline auerbandi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 21
  • Segített?: +0/-0
Re: elektronika
« Reply #27 on: 2008 September 29, 20:22:56 pm »
Tehát. Erösítő táplábelek: + akksirol elhozva, -biztonsági övtöl jön, vezérlő + rádió kék kábele. RCA kábelek teljesen ujjak, illetve az összes kábel új. És mindet kimértem elötte. A láda kap 13 V mert rámértem+ a led is világít ha rákötöm a verérlő áramot. A rádión: 1 pár RCA van plusz a 4 hangszóró kimenet, mind a 4 hangszóró középre van állítva, tehát bal jobb elöl hátul.Mi az fader dolog amit írtál. Válaszodat előre is köszönöm
« Last Edit: 2008 September 29, 20:27:42 pm by auerbandi »

Amadeusboy

  • Guest
Re: elektronika
« Reply #28 on: 2008 September 29, 20:27:59 pm »
Tehát. Erösítő táplábelek + akksirol elhozva, -biztonsági övtöl jön, vezérlő + rádió kék kábele. RCA kábelek teljesen ujjak, illetve az összes kábel új. És mindet kimértem elötte. A láda kap 13 V mert rámértem+ a led is világít ha rákötöm a verérlő áramot.  1 pár RCA van rajta . Plusz a 4 hangszóró kimenet. Mi az fader dolog amit írtál. Válaszodat előre is köszönöm


fader: melyik hangszóróid szóljanak. "F"ront(első) vagy "R"ear(hátsó). elméleztileg ezt a rádió beállításainál tudod megnézni. állítsd 0-ra és királyság lesz...(ha hülyeséget írtam szóljatok és törlöm a hozzászólást) :D

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: elektronika
« Reply #29 on: 2008 September 30, 13:43:29 pm »
Tehát. Erösítő táplábelek: + akksirol elhozva, -biztonsági övtöl jön, vezérlő + rádió kék kábele. RCA kábelek teljesen ujjak, illetve az összes kábel új. És mindet kimértem elötte. A láda kap 13 V mert rámértem+ a led is világít ha rákötöm a verérlő áramot. A rádión: 1 pár RCA van plusz a 4 hangszóró kimenet, mind a 4 hangszóró középre van állítva, tehát bal jobb elöl hátul.Mi az fader dolog amit írtál. Válaszodat előre is köszönöm

Az alapján,amit írtál,nem kellene gondnak lenni.Így látatlanban nem tudok többet mondani
Ama jól írta  a fader dolgot ;)
Minden ami autĂł hifi!:)