Author Topic: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál  (Read 29370 times)

Bally

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #15 on: 2008 December 12, 13:05:43 pm »
sUdYe:
tuti, hogy víz volt benne, azt éreztem.
hmm, most hogy mondod, lehet lekapom a szelepfedelet.

azért említettem, hogy nincs gond a motorral, mert mióta megvan sem olajat, sem vizet nem kért még +ba.
ami hűtővízzel vettem, az van benne most is, olajat meg sűrűn cserélem. (talán az egyetlen hibája ami zavar, az a torpanás.)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #16 on: 2008 December 12, 13:22:50 pm »
ha ott víz volt az gáz, érdemes lenne tényleg megnézni hogy honnan kerülhetett oda. oda nem lenne szabad kerülnie. lehet esetleg motormosás után kerülhetett be, vagy nemtom. ha az olaj nem vizesedik vagy a víz nem olajosodik akkor nem hengerfejes. az olaj gyakori cseréje helyes :) én is 8e km-ként cserélem az olajat a kocsimban. igaz most motorfelújítás óta még nem volt most lesz esedékes most tartok 1700 km-nél. :)

Bally

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #17 on: 2008 December 12, 14:10:50 pm »
ha átlagolok, 2,5 év ~14e km, kb 4-szer olajcsere, akkor 3,5 ezrenként cserélem :D
(csak mert könyve szerint fél évente kell, ha városban használja az ember gyermeke :) )

elhatároztam, megnézem jobban a motort :P

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #18 on: 2008 December 12, 14:40:23 pm »
ha átlagolok, 2,5 év ~14e km, kb 4-szer olajcsere, akkor 3,5 ezrenként cserélem :D
(csak mert könyve szerint fél évente kell, ha városban használja az ember gyermeke :) )

elhatároztam, megnézem jobban a motort :P
az időköz stimm, én évente 15-20e-t belerakok :D

Bally

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #19 on: 2008 December 23, 15:33:23 pm »
kb. így néz ki a massza (lásd - képek).
Ez pedig erősen víz :( és mégis ~3éve 14e km óta egy deci vizet sem kellett bele önteni

miután kipucoltam, elindítottam kupak nélkül, és sem alapjáraton, sem fordulaton nem jött semmi, füst sem. Nem egészen értem miért telik meg mégis...


« Last Edit: 2008 December 23, 15:35:00 pm by Bally »

nandi

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #20 on: 2008 December 23, 16:42:44 pm »
Ez télen sajnos ilyen trutyis, volt egy '95-ös F astrám 1.4 SE motoros, egyszer télen megnéztem az olajbetöltőt, ugyanilyen volt, majd lehidaltam, de a szerelő megmondta, hogy ez télen normális, kicsapódik az olajból (talán paraffin, de nem akarok hülyeséget írni). Le kell törölni, aztán ennyi. Most az 1.1i Fiestám ugyanilyen, víz nem fogy belőle, szóval normális a dolog.

Bally

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #21 on: 2008 December 23, 17:45:00 pm »
Ez télen sajnos ilyen trutyis, volt egy '95-ös F astrám 1.4 SE motoros, egyszer télen megnéztem az olajbetöltőt, ugyanilyen volt, majd lehidaltam, de a szerelő megmondta, hogy ez télen normális, kicsapódik az olajból (talán paraffin, de nem akarok hülyeséget írni). Le kell törölni, aztán ennyi. Most az 1.1i Fiestám ugyanilyen, víz nem fogy belőle, szóval normális a dolog.

hmm, akkor továbbgondolva a dolgot, ha a motorral nincs gond, mégis hasznos lehet az a kartergázszűrő :)

bende

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #22 on: 2008 December 23, 19:36:10 pm »
bár nem ilyen vastagon, de nekem is így tud kinézni télen a városban.. a sok kis rövid távú autókázásoktól lesz ilyen.. mész pár km-t hidegben, annyit, hogy ne "mosódna"(dolgozná) át a rendszer és rápárolog, kicsapódik a vízgőz a már meglévő cuccra.. autópályázni kellene..

RyAn

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #23 on: 2008 December 23, 20:22:20 pm »
vékony szelepfedélen kicsapodik a pára!
olajjal keveredve lesz ilyen sárga sz@r!

cvh-nál is van nem csak 1.1-1.3-nál  :-\

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #24 on: 2008 December 23, 21:35:42 pm »
node hogy kerül oda pára???

Bally

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #25 on: 2008 December 23, 23:26:18 pm »
bár nem ilyen vastagon, de nekem is így tud kinézni télen a városban.. a sok kis rövid távú autókázásoktól lesz ilyen.. mész pár km-t hidegben, annyit, hogy ne "mosódna"(dolgozná) át a rendszer és rápárolog, kicsapódik a vízgőz a már meglévő cuccra.. autópályázni kellene..

ott a pont, csak pár km-re van használva az autó, melóig meg vissza, bolt meg vissza, szinte be sem tud melegedni sokszor :(
csak emiatt nem fogom kivinni :dontknow:

RyAn

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #26 on: 2008 December 24, 00:13:07 am »
node hogy kerül oda pára???

cvh-nak és ohvnak elvileg nagyon vékony a szelepfedele az okosok mindig ezzel magyarázták!
én havonta takaritom a "csövemet" mert nekem máshogy van vissza vezetve mint 1.1-1.3

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #27 on: 2008 December 24, 01:28:05 am »
az tény hogy vékonyabb mint a DOHC-é. de attól még pára nem kerülhet oda, vékony-véköny, de lemez. talán azzal magyarázható, hogy mivel vékony könnyebben deformálódik hőre és akkor máris sz*r a tömítés, de akkor ha ott befele a pára bejut idővel az olajat meg kifele kell hogy engedje... szal ez alapján a szelepfedéltömítésnél lehet a gubanc oka, tehát arra kéne vmi okosat kitalálni hogy mivel előzzük meg a hajszálvékony rés keletkezését ahol a pára bejut de az olaj még ki nem. :)
szerk: jah az 1.6 CVH-m is ugyanez a vékony lemezes szelepfedéllel volt ellátva és azon nem volt ilyen jelenség soha. fura

nandi

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #28 on: 2008 December 24, 09:51:22 am »
Ha emlékeim nem csalnak, talán azt is mondta a szerelő, hogy az ásványi olajnál van ez, lehet hogy a szintetikussal nem csinálja. Szóval kinek milyen olaj van benne ? Nekem 15w40 ásványi, annál van trutymó.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #29 on: 2008 December 24, 11:22:02 am »
én szintetikust vagy félszintetikust használtam mindig.