Author Topic: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál  (Read 29371 times)

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« on: 2008 July 21, 09:10:10 am »
Sziasztok!

A hétvégén találtam ezt a blog témát, miel?tt kipróbálnám érdekl?dnék, hogy valaki hallott-e már err?l esetleg csinált-e ilyet:

http://belsoseg.blog.hu/2008/07/19/ujabb_csodaszer_a_bodon

THX

:wav:

Bally

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #1 on: 2008 December 08, 20:02:56 pm »
Szia,

-jobb későn, mint soha :D -
A sokat emlegetett barna trutyit hasonló módon meg lehetne szűrni nem?
Mindenképp hasznos lenne szerintem a motornak.

Senkinek nincs még hasonló tapasztalata?

üdv,
B.

ui: sajnos már jártam úgy, hogy az olajbeöntő nyilás fedelében található kis szűrő megtelt, megfagyott, majd menet közben szépen "kilőtte a dugót". Azóta van egy horpadás a motorháztetőn...
« Last Edit: 2008 December 08, 20:10:45 pm by Bally »

FordTom

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #2 on: 2008 December 08, 22:47:28 pm »
hm... kartergáz ügyben lenne egy kis hozzá szólásom több autó szerelőt át jártam pontosan 7-et mivel nálam ilyen sport karter gáz szűrő van és mindig tiszta retek haweromnak Fiat Puntoja van 1.2 8V neki patyolatt tiszta szoval körbe jártam hogy mi lehet a hiba... a 7 szerelőből 2 azt mondta hogy erősen kopott a motor a maradék 1 azt mondta hogy rossz helyre raktam fel a szűrőt a maradék pedig azt hogy tipus hiba hogy ott úgy mond folyik az olaj nem ilyen drasztikusan kell elkébzelni hanem olyan gyengéden de mégse csöpög ömlik stb. csak tiszta retek kb 150km után már szutykos... nálatok is ilyen magas úgy mond a karter gáz?! voltam kompresszió mérésen is ahol azt mondták hogy látszik hogy frissen fúrt motorról van szó...

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #3 on: 2008 December 09, 02:25:56 am »
Tom: CVH ez ilyen sajna. mindnek van kartergáza. a kartergázszűrőnek pont ez a feladata mellesleg hogy ezt az olajat felfogja.

Bally

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #4 on: 2008 December 09, 07:19:11 am »
Tény, hogy azért van, de nálam például tele lesz pár km alatt.
Hasonló állagú a trutyi nálam is, mint a linken.

Erősen gondolkodom valami hasonló beszerelésén, persze ennél valamivel kisebb kellene.

http://www.annazsofi.hu/olajlevalaszto/Lukacs_Csaba/Lukacs_Csaba.html


Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #5 on: 2008 December 09, 11:02:53 am »
érdemes megnézni a szelepszárszimeringeket. ha azok elszálltak ott a hengerfejben vehet magához olajat a gáz. Ha sok a kartergáz az égéstér nincs jól szigetelve. érdemes megnézni ahogy írtam a szimeringeket. ha a motor kopottas akkor a gyűrűket.
Tom: neked meg a 2500km után még lehet nem járatódott be egészen a motor, ott még lehet tömítetlenség egy picit a gyűrűknél. nem vészes meg nem okoz problémát, de lehet. ezért is kell óvatosan használni addig.

FordTom

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #6 on: 2008 December 09, 13:35:11 pm »
hát hallod nem tudom.... lassan tömítéseket cseréltetek mert picit "izzad" az olaj a henger fej alatt szoval ha levesszük kiderűl sok minden  :-\

b0rZ

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #7 on: 2008 December 09, 21:09:28 pm »
hali! most már lassan elsüllyedek hogy megkérdem mi az a karter gáz ?
gondolom a kipuff ami bizonyos hányada visszavándorol a motorba ?

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #8 on: 2008 December 09, 23:39:04 pm »
a kipufogó gáz azon része ami nem távozik a motorból a kipuffogó szelepeken a kipuffba, és ezt visszavezetjük a motorba, pontosan ahogy mondtad. :) erre a visszavezetésre szokás felrakni egy szűrőt ami felfogja az esetleges olajat amit magával hozhat a kartergáz hoyg az ne a légszűrőházadban kössön ki. én nem kötöttem le egyik kocsimon se a kartergázt, a régimen volt k sok, mivel szelepszárszimeringem már szinte nem volt úgy szét volt menve. :) a mostanin meg alig van. :)

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #9 on: 2008 December 12, 09:36:46 am »
Tény, hogy azért van, de nálam például tele lesz pár km alatt.
Hasonló állagú a trutyi nálam is, mint a linken.

Erősen gondolkodom valami hasonló beszerelésén, persze ennél valamivel kisebb kellene.

http://www.annazsofi.hu/olajlevalaszto/Lukacs_Csaba/Lukacs_Csaba.html



Ezt a linket néztem én is anno, nem lehet túl bonyolult kivitelezni, a kérdés az, hogy az olaj amit felnyom a gáz, az valóban mekkora teljesítményesést jelent?
:wav:

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #10 on: 2008 December 12, 09:50:03 am »
nem ez a fő prob. a teljesítményvesztés a rossz égéstér szigetelés miatt van. Én nem tartom sokra ezt a megoldást, enélkül is megállapítom hogy van-e kartergáz ill hoz-e fel olajat, (odarakom a kartergáz kivezetéshez a kezem úgy 1 percig és kiderül) és a problémára ez nem megoldás. meg kell találni a hibát hogy mitől van annyi kartergáz a kocsiban hogy már az olajat nagy mennyiségben felhozza. ennek okai lehetnek a fent említett dolgok: kopott motor, erre ellenszer a gyűrűzés, esetleg fúrás és úgy új túlméretes gyűrűk ha szükséges. vagy akár szelepszárszimering is lehet. a két probléma magával hoz egy kompresszió csökkenést, elszökik a rosszul tömített részeken és ezért tapasztalható teljesítménycsökkenés az ilyen autókban.
A kütyüre annyit hogy ha rendszeresen van cserélve az olaj egy autóba és nem barom módra használják (hogy durr beindít, és máris megyek vele, aztán megérkezem és miután meghajtottam azonnal leállítom, hanem normálisan ahogy minden autóhoz a kézikönyv is javasolja 1-2 percet állóhelyzetben melegítsük a motort és csak utána induljunk el leparkolásnál meg leállítás előtt várjunk 1-2 percet amíg a motor picit lejjebb hül. Ez a turbós autóknál fokozottan fontos mert ott a turbo hőmérséklete még nagyobb és gondolom senki nem akarja a turbot százezrekért cserélgetni pár évente.) akkor tiszta lesz az olaj amit felhoz. azt hogy felhoz olajat a kartergáz megszűntetni nem lehet csak minimálisra csökkenteni. Felhozhat amiatt is a kartergáz olajat mert esetlegesen túl van töltve olajjal a motor. ilyenekre is oda kell figyelni. :)
Szerintem felesleges a cucc, bár jópofa meg látványos, de semmi értelme tüneti kezelés a kopott motoroknak, amiket érdemes lenne már vagy generálozni, vagy csak a tömítéseit cserélni. Magát a problémát ez a kütyü nem oldja meg csak tüneti kezelés.
« Last Edit: 2008 December 12, 09:52:23 am by sUdYe »

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #11 on: 2008 December 12, 10:03:30 am »
Nálam szerencsére nincs ilyen gond, mióta rendbe lett téve a motor, az olajat sem eszi, így nincs mit kinyomnia! ;)
:wav:

Bally

  • Guest
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #12 on: 2008 December 12, 10:37:55 am »
sUdYe: igazad van, DE:

 - ha a motorral nincs gond, még legalább 2 évig nem tervez az ember nagyon beruházást, csak éppen idegesíti ez a "sár", akkor jó lehet

 - rendszeres olajcserénél csak tiszta olajat hozhat fel? 6-10 havonta cserélem az olajat (2,5 év alatt 15e km-t ment az autó), és mégis ilyen barna trutyit találni a szűrőben (olajbeöntőnél), tapintásra mintha víz is lenne benne...

nyilván nem kell ettől csodát várni sem fogyasztásban sem teljesítményben, egyszerűen nem szeretném, ha ez a cucc visszakerülne a motorba,
ráadásul volt már hogy ez a trutyi megfagyott, és kilőtte a beöntő kupakot, jó nagy púpot hagyva ezzel a motorháztetőn :(

Egy szó mint száz: ha szükséges / hasznos lenne, a gyártó beszerelte volna, de én azért csak kipróbálnám :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #13 on: 2008 December 12, 12:36:20 pm »
ha az megfagyott ahogy te is mondtad akkor abba víz van. az meg hengerfejességre utal. nem vizesedik esetleg az olaj? max dermedni tud az olaj hidegben ha nincs benne víz. viszont az hogy lelőtte az olajbetöltő sapkád az azt jelenti hogy a karter visszavezetésed el volt tömődve (valsz a trutyi miatt), és nem tudott hol távozni a kartergáz és a legkönnyebben megnyíló pontján a motornak (ez a sapka), jött ki. de ott ahol ilyen mennyiségű kartergáz van ott azért belenéznék a motorba. (szelepszár szimering nem akkora tétel), gyűrűgarnitúra sem vészes. csak akkor húzós ha fúrni is kell és túlméret kell mindenből. de amíg van túlméretes gyűrű és dugókat nem kell cserélni benne az se olyan húúde dúrva összeg. Ha el is tömődött a kartervisszavezetésed, az arra utal hogy van olajsár a motorban. lehet érdemes lenne egy olajcsere alkalmával átmosni a motort és megszabadítani a sártól. de ezt csak az után tudod megmondani ha megbontottad picit. (szelepfedelet vedd le róla és nézd meg a belseje mennyire sáros. itt csak szelepfedéltömítést kell ezzel cserélni kábé 500 Ft, és sokat elárul a motorról. ha úgy ránézel ;) ) A kocsi motorjára nem szabad sajnálni a pénzt. meghálálja. :) nekem a mostani motorom 300e-be van. és nem bántam meg mert így tuti jó :) a régi kocsimban ugyanígy megvoltak a kartergáz problémák, bár nekem hamarabb eltörött a szűrő műanyagja minthogy lejött volna a sapka. :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kartergáz szűrés mk3 1,1 injektorosnál
« Reply #14 on: 2008 December 12, 12:38:04 pm »
sUdYe: igazad van, DE:

 - ha a motorral nincs gond, még legalább 2 évig nem tervez az ember nagyon beruházást, csak éppen idegesíti ez a "sár", akkor jó lehet


ha van benne ilyen sár én nem jelenteném így ki hogy nincs gond a motorral mert ez sztem gond.