Author Topic: Fék  (Read 38737 times)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Fék
« Reply #75 on: 2009 May 11, 11:59:56 am »
De ha leállitom akkor miért lesz kemény a pedál! Eddig nem volt az! Lehet hogy a féktartály kupakja nem volt rendesen ráhúzva?
Az első egy (esetleg két) fékezéskor még nem szabad keménynek lennie, mert meg kell hogy maradjon némi vákuum a szervóban.
Ha azonnal felkeményedik a pedál, akkor nem zár a szervó és a motor között levő visszacsapószelep.

Ha nem javítod meg és menet közben leáll a motor, akkor azonnal elmegy a fékről a rásegítés.   >:(
Mk6 1.3 benzin

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fék
« Reply #76 on: 2009 May 11, 12:40:49 pm »
Nem azonnal lesz kemény a pedál, kell neki idő fél óra óra kb

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Fék
« Reply #77 on: 2009 May 12, 11:59:45 am »
Az jó.  :)
Mk6 1.3 benzin

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fék
« Reply #78 on: 2009 June 08, 19:45:57 pm »
Kézifék: az a baj hogy teljesen behúzom mégsem fog, kézzel el tudom tolni az autót! Hol lehet ráálittani? A kézifékkar mellett? A betétek újak és a dobnak is épp hogy van egy kis válla!

bmc97

  • Guest
Re: Fék
« Reply #79 on: 2009 June 08, 20:55:48 pm »
igen

[a csatolmány törölve]

tdci 1.4

  • Guest
Re: Fék
« Reply #80 on: 2009 June 09, 16:23:12 pm »
 Sziasztok!

T.klubtársak, nem vagyok bent teljesen biztos, hogy a fék, futómű és kormány javításokat házilag, megfelelő szerszám és szaktudás nélkül kellene elvégezni!!!
Ezeken a dolgokon nem szerencsés spórolni bár tény, hogy kevés a donor!!!
 Ezzel együtt balesetmentes közlekedést kívánok.

  Üdv.:
            Tdci 1.4

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fék
« Reply #81 on: 2009 June 09, 17:36:25 pm »
Futómű kormánymű és fék javittásánál soha nem szabad donort használni!!! Csak új alkatrész. Ez az én véleményem!
bmc97 ezt az állitást már elvégeztem meghuztam amennyire lehetett de nem lett jobb! Valahol az alján nincs ilyen lehetőség még? Pár autón láttam hogy az alján állitanak a kéziféken!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fék
« Reply #82 on: 2009 June 09, 18:16:35 pm »
@tdci 1.4:

Ennek a topicnak a célja a hibák felderítése, és a házilag orvosolható (pl kézifék állítás) problémák javításának menetének megismertetése a klubtagokkal. Az olyan problémával amihez egy illető nem ért mindenképpen forduljon szerelőhöz.

És itt jön az én véleményem: akinek van egy pici műszaki érzéke egy villáskulcs készlete, meg 1-2 alapvető szerszáma az a féken minden javítást el tud végezni. Persze ehhez utána kell nézni a mikénteknek hogyanoknak. mert az autó veszélyes üzem mint tudjuk. szal én itt nem kókányolásokról beszélek. De egy fékbetét, féktárcsa csere, esetleg fékolaj csere, fék légtelenítés házilag is tökéletesen megoldható mutatvány. A szakszervizben sem kell hozzá több szaktudás mint otthon az udvarban, és sok helyen megvan ez a tudás. Ahol meg nincs ott nem szabad nekiállni ezt én is így gondolom.  ;)

@bull:
nem így gondolt donorra, de amúgy miért is ne? egy féknyereg, vagy egy főfékhenger, szervodob, jó állapotú fém fékcső, ezek mind jók lehetnek egy donorból. persze a kopó alkatrészek, mint tárcsa vagy betét azt mindig inkább újat. ;)

bmc97

  • Guest
Re: Fék
« Reply #83 on: 2009 June 09, 20:59:20 pm »
sUdYe: énis igy gondolom,ahogy irtad! bull cimbi: másik állitási lehetöség csak a kipufogó hővédö lemeze alatt lehet,ha van,de nem látni! tegyél alátétet  az anya alá,talán ugy tudsz fesziteni még a bowdenen,ha ugysem jó,akkor nézd végig a kézifék bowdenjét,vagy faragj Fritzibe egy autómata váltót! Mindenképpen emeld meg a kerekeket és nézd meg,nehogy fogjon a fék,elöl is!                                                                                                 

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fék
« Reply #84 on: 2009 June 10, 11:06:38 am »
Már 2 alátét is van alatta de semmi, változás ez volt nekem is az első ötletem! Most ott tartok hogy behuzom a kféket és még mindig képes elgurulni. Az létezik hogy a kézifék bowden nyúlik és azért nem képes a pofákat befeszitteni?

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fék
« Reply #85 on: 2009 June 10, 12:16:48 pm »
ha még a gyári akkor lehet megnyúlt, de érdemes megnézni a dobot is mert ha már kopott volt, volt neki válla, akkor a vállon fog a betét és az nem elég a jó rögzítéshez. :) (ergo nem fekszik fel rendesen a pofa a dobra.) a kézifék kötélen is szokott lenni egy alsó állítási lehetőség aknából lehet állítani. :) azt is érdemes megnézni. :)

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Fék
« Reply #86 on: 2009 June 10, 13:16:56 pm »
autómata után állítód rendben van? nálam az cserés lesz lassan... és nálam is behúzom és picit gurul hátra lassan... a fékdobnál van hátúl... egy ilyen racsnis vmit kell keresni nálam az szét van kopva

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fék
« Reply #87 on: 2009 June 10, 15:31:53 pm »
Az önbeállóra gondolsz? Az nincs elkopva, még a recék is sértetlenek. Remélem egyről beszélünk én azt mondom ami a dobon belül van felül keresztbe :)

bmc97

  • Guest
Re: Fék
« Reply #88 on: 2009 June 10, 21:54:01 pm »
szerelés

[a csatolmány törölve]