Author Topic: Fék  (Read 38737 times)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Fék
« Reply #30 on: 2008 June 16, 14:58:54 pm »
hidd el kerül bele, azt pontosan nemtudom hogy mikor, de eddig akárhányszor fékbetétet cseréltem mindig volt levegő minden autón amin cseréltem eddig.
Már nagyon régen beszéltünk erről, de közben olvastam ezt-azt.  :)

A fékbetétcsere leírásokban szóba kerül, hogy a betétcsere után hiába taposod a féket, nem lesz fékhatás.  :(

De ennek nem a levegő az oka, hanem az, hogy a betétek olyan távol vannak a tárcsától, hogy a dugattyú egy teljes benyomására sem érik el.

Ezért minden betétcsere után addíg kell pumpálni a féket, amíg meg nem jön a fékhatás.  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mk6 1.3 benzin

silvercircle

  • Guest
Re: Fék
« Reply #31 on: 2008 June 16, 16:26:01 pm »
Pontosan így van. Én ezt akkor tanultam meg, mikor egy fékbetét csere után nem tudtam megállni a kereszteződésben, mert akkor léptem először a pedálra és csak behuppant... És mire felengedtem és újra benyomtam, addigra már mindegy volt. :(
Azóta nem követem el ezt a hibát, jó lecke volt. :)

gergo

  • Guest
Re: Fék
« Reply #32 on: 2008 October 26, 20:26:31 pm »
Üdv Mindenkinek!
Volna egy kis fékproblémám és kíváncsi lennék a véleményetekre.
Műszaki vizsga előtti szerviz során kitakarított és rendben talált fék a műszaki után országúti tempónál elég durván elkezdte remegtetni a kormányt és a kocsi orrát. Az új szerelőm szerint elvetemedtek a féktárcsák és nem érdemes felszabályozni, inkább újat kell venni. Ez meg is történt és simán kukába dobta a laikusként tökéletesnek tűnő 10e km-t látott első féktárcsákat és betéteket. Ezzel még nem is lenne semmi baj, ha az új fékkel nem produkálná ugyan azt a kicsikocsi.
Egy elvileg hozzáértő ismerős szerint ez Ford betegség, mégpedig az okozza, hogy az első féktárcsához nem szereltek takarólemezt és így ha pl eső után fékezés közben belehajtasz egy pocsolyába a felfröccsenő víz hirtelen lehűti a tárcsa egy részét és az így elvetemedik. Szerinte egy felszabályozás simán megoldja a problémát... a következő pocsolyáig legalább is...

Szóval van valakinek véleménye a témáról? :-\

köszi :)
gergo

FordTom

  • Guest
Re: Fék
« Reply #33 on: 2008 October 26, 22:01:19 pm »
hm.. érdekes... de azért a kerék csapágyakat megnézném

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fék
« Reply #34 on: 2008 October 26, 23:56:28 pm »
Üdv Mindenkinek!
Volna egy kis fékproblémám és kíváncsi lennék a véleményetekre.
Műszaki vizsga előtti szerviz során kitakarított és rendben talált fék a műszaki után országúti tempónál elég durván elkezdte remegtetni a kormányt és a kocsi orrát. Az új szerelőm szerint elvetemedtek a féktárcsák és nem érdemes felszabályozni, inkább újat kell venni. Ez meg is történt és simán kukába dobta a laikusként tökéletesnek tűnő 10e km-t látott első féktárcsákat és betéteket. Ezzel még nem is lenne semmi baj, ha az új fékkel nem produkálná ugyan azt a kicsikocsi.
Egy elvileg hozzáértő ismerős szerint ez Ford betegség, mégpedig az okozza, hogy az első féktárcsához nem szereltek takarólemezt és így ha pl eső után fékezés közben belehajtasz egy pocsolyába a felfröccsenő víz hirtelen lehűti a tárcsa egy részét és az így elvetemedik. Szerinte egy felszabályozás simán megoldja a problémát... a következő pocsolyáig legalább is...

Szóval van valakinek véleménye a témáról? :-\

köszi :)
gergo

maga a probléma valós probléma, főleg a nem hűtött tárcsáknál. Az nem igaz hogy ford betegség, majdnem minden ilyen korú autónál van. De a probléma nem itt van valószínű.(lusta volt tovább bontani a futóművet), ahogy FordTom is mondta a kerékcsapágytól is lehet bizony ilyen. Érdemes azt is megnézni.
Az nem igaz hogy 1 pocsolyától már rázni fog, max ha többször kerül hirtelen hideg víz a felforrósodott tárcsára.

gergo

  • Guest
Re: Fék
« Reply #35 on: 2008 October 27, 09:23:16 am »
Ja, azt kihagytam hogy a bal első kerékcsapágy kicsit lötyögött vagy mi és azt is cserélte (a műszaki előtti átvizsgáláson ezt nem vették észre... vagy csak nem foglalkoztak vele)... minden esetre a cserélt csapágy az én szememmel némileg rozsdásnak tűnt... a szerelő szavaival "beégett"
Amennyiben feltételezzük, hogy az új csapágy jó és a másik oldalinak sincs még baja akkor okozhatja még más is a dolgot vagy tényleg a felszabályozás a megoldás?
Egyébként tényleg csak országúti tempónál jelentkezik 80-100 környékén, városban semmi...

nandi

  • Guest
Re: Fék
« Reply #36 on: 2008 October 27, 09:36:20 am »
Szerintem lehet gond a felnikkel is, ütve van, vagy centrírozási probléma, én most ezzel szívok, ütve van az egyik alufelnim, hátsó kerékre téve fékezésnél üt, ráz az egész autó, előre rakva semmi baja... Hátsó keréken új betétek, fékdob szabályozva.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fék
« Reply #37 on: 2008 October 27, 11:30:21 am »
a kerékagynál pontosan illeszkedik? nekem a régi cabrionál tehermentesítőzve voltak a felnik, és nem volt mind1 hogy melyik tehermentesítővel rakom fel előre vagy hátra a kerekeket. különböztek.

Szerk.: elötted szólót nem idézzük!
« Last Edit: 2008 October 28, 21:24:41 pm by viktorwrz »

gergo

  • Guest
Re: Fék
« Reply #38 on: 2008 October 27, 12:18:25 pm »
Tudomásom szerint a gyári lemezfelnik vannak az autón minden utólagos belepiszkálás nélkül. Gondolom az a rész nem szokott különösebben elkopni.
« Last Edit: 2008 October 28, 21:25:31 pm by viktorwrz »

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Fék
« Reply #39 on: 2008 October 27, 18:32:46 pm »
próbáld meg a kereket ideiglenesen hátra tenni,és nézd meg úgy.lehet hogy a gumi szálszakadásos,vagy a felniről leesett egy súly.ha a másik kerékkel is ezt csinálja,akkor ezzel már kizárhatod a kerék problémát.
Minden ami autĂł hifi!:)

gergo

  • Guest
Re: Fék
« Reply #40 on: 2008 October 27, 20:15:44 pm »
Egy próbát megér, de lenne egy kérdésem laikusként: Ha tényleg a kerékkel lenne gond, akkor miért csak fékezéskor jelentkezik? Annak szerintem sima haladáskor is jelentkeznie kellene bizonyos sebesség felett, nem?

Szerk.: elötted szólót nem idézzük!
« Last Edit: 2008 October 28, 21:24:10 pm by viktorwrz »

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Fék
« Reply #41 on: 2008 October 27, 21:04:17 pm »
igen,ez elkerülte a figyelmemet,hogy csak fékezéskor jelentkezik,bocs! ::) :-\

Szerk.: elötted szólót nem idézzük!
« Last Edit: 2008 October 28, 21:23:05 pm by viktorwrz »
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fék
« Reply #42 on: 2008 October 27, 21:04:34 pm »
továbbra is kerékcsapágyra gyanakodnék. nekem mikor elkezdett rakoncátlankodni, először mikor nagy terhelést kapott(az első fékezéskor), a hátsó gyorsításkor, kezdett rázni. utána kezdett búgni, majd mostmár menet közbe is ráz.

am lehet hogy hülyeség de biztos hogy minden csavar jól fogja a kereket? láttam már olyant hogy egy icipicit elmozdulhatott a kerék fékezéskor és hasonlót produkált.

a szálszakadt gumi lehet úgy is megszakadva, hogy csak a nagy terhelésnél jelentkezik az egyenetlensége érezhetően. Szal érdemes megnézni azokat is.

meg nézd meg az első futóműbe a gömbfejeket ha nem tartják a helyén teljesen a kereket, az is okozhat rázást, bizonyos esetekben terhelés alatt. több dolog nem jut eszembe.
« Last Edit: 2008 October 27, 21:06:20 pm by sUdYe »

Offline Geree

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 18
  • Segített?: +3/-0
Re: Fék
« Reply #43 on: 2008 December 01, 10:27:43 am »
Üdv Mindenkinek!
Volna egy kis fékproblémám és kíváncsi lennék a véleményetekre.
M?szaki vizsga el?tti szerviz során kitakarított és rendben talált fék a m?szaki után országúti tempónál elég durván elkezdte remegtetni a kormányt és a kocsi orrát. Az új szerel?m szerint elvetemedtek a féktárcsák és nem érdemes felszabályozni, inkább újat kell venni. Ez meg is történt és simán kukába dobta a laikusként tökéletesnek t?n? 10e km-t látott els? féktárcsákat és betéteket. Ezzel még nem is lenne semmi baj, ha az új fékkel nem produkálná ugyan azt a kicsikocsi.
Egy elvileg hozzáért? ismer?s szerint ez Ford betegség, mégpedig az okozza, hogy az els? féktárcsához nem szereltek takarólemezt és így ha pl es? után fékezés közben belehajtasz egy pocsolyába a felfröccsen? víz hirtelen leh?ti a tárcsa egy részét és az így elvetemedik. Szerinte egy felszabályozás simán megoldja a problémát... a következ? pocsolyáig legalább is...
El van vetemedve a kerekagy. Ha egyszer sz*r tarcsat vesz az ember, ami elvetemedett, akkor ez a
vetemedes nem csak a feket fogja razni, hanem a befogas masik oldalat is, tehat mivel a csapagy fix,
a csonkallvanyt eleg nehez eldeformalni, ezert a kerekagyat fogja. S utana hiaba teszel fel akarmilyen
draga tarcsat, azzal is razni fog, hiszen mar nem a tarcsa ut, hanem alatta az agy, ami elobb-utobb a
draga es jo tarcsat is el fogja huzni. Ez egy vegeerhetetlen folyamat, egyszerre kell kicserelni mind a
tarcsat, mind az agyat. S esetleg erdemes megnezni a csapagyakat is, bar az a legkisebb tetel az
egeszben.
Geree
'86 Fiesta XR2

gergo

  • Guest
Re: Fék
« Reply #44 on: 2008 December 02, 14:33:20 pm »
Ja, hogy elfelejtettem leírni a fejleményeket  :)
Szóval már be volt jelentve kicsikocsi szervizben féktárcsa szabályozásra, amikor előtte hétvégén felkerültek rá a téli kerekek... és hát úton vissza Pécs felé akárhogy kínoztam nem akarta produkálni a remegést... szóval a jelek szerint mégis a felni vagy a gumi okozta a dolgot...
Ez csak annyiban szerencsés, hogy így legalább tavaszig ráérek gyűjtögetni a megoldásra  :)