Author Topic: hö gomba és termosztát csere!  (Read 52287 times)

takee

  • Guest
Re:hö gomba és termosztát csere!
« Reply #90 on: 2012 January 30, 13:49:13 pm »
az egészet nem muszáj leengedni, de a tartályban levő mennyiség az mindenképpen útban lesz. utána már a termosztát magasabban van a többi résznél, de mindenképpen lesz veszteséged

Köszi, értem.

Fagyálló bármilyen mehet ebbe, ugye? Öntöttvas a blokk, nem kell neki spec aluhoz való cucc, ha jól tudom.
« Last Edit: 2012 January 30, 13:52:42 pm by takee »

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:hö gomba és termosztát csere!
« Reply #91 on: 2012 January 30, 14:36:22 pm »
semmi spec, nem érzékeny jószág  :D
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re:hö gomba és termosztát csere!
« Reply #92 on: 2012 May 17, 13:16:52 pm »
Sziasztok!

1.25 ZETEC-nél hol találom a hőgombát? Merre keressem? Nem sok mindent tudok róla és nem is nagyon vagyok szerelő típus, de azt megtudtam, h 2 szenzor is van ott egymás mellett, egyik a hőgomba, másik a műszerfali mutató jeladója. (illetve remélem, hogy ezeket helyesen tudom).

Segítségeteket előre is NAGYON köszönöm!! :)

Matt

u.i.: termosztátot már cseréltem, de sajnos a probléma nem oldódott meg, ebből gondolom, hogy a hőgomba halt meg vagy a mutató jeladója (esetleg mind a 2)

Offline MFalcon

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:hö gomba és termosztát csere!
« Reply #93 on: 2012 August 09, 11:11:21 am »
Üdv!

A felső gomba a ventit kapcsolja, az alsó, egyvezetékes megy a műszerfalba. Ezt fogom én is most kicserélni... :-[

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re:hö gomba és termosztát csere!
« Reply #94 on: 2012 August 12, 13:09:40 pm »
Üdv!

A felső gomba a ventit kapcsolja, az alsó, egyvezetékes megy a műszerfalba. Ezt fogom én is most kicserélni... :-[

Ezt hogy lehet? Mármint, merre van ez pontosan? Mit kell hozzá megbontani? A ventilátor az működik hála Istennek, bekapcsol rendesen és szépen visszahűti a motort, ha esetleg sikerül annyira felmelegíteni...!

Offline MFalcon

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:hö gomba és termosztát csere!
« Reply #95 on: 2012 August 15, 21:20:25 pm »
Nem lesz egyszerű, szólok előre!  ;D
Felnyitod a motorháztetőt. A motor jobb oldalán ott a gyújtótrafó, abból mennek a kábelek a burkolat alá.
Kábeleket lehúzod a trafóról, trafót 4 csavar tartja, lekapod. Alatta már látszik a felső gomba, ami a ventit kapcsolja.
Alányúlsz, függőlegesen lefelé áll a másik hőérzékelő. Gumi szigetelésű pipa megy rá, 1 vezetékkel.
Nekem ez volt széttörve. Mármint a hőérzékelő!  :-\
Mielőtt bármit teszel, eressz le annyit a hűtővízből, amennyitől nagyjából a hőérzékelő szintje alá kerül a vízszint.
(Én a tágulási tartályból eresztettem le csak a vizet, vagy fél liter mosta le a motort és folyt a padlóra. >:( )
Asszem 10-es vagy 13-as csillag-villás kulccsal kell operálni. Ha nincs csillag-kulcsot, neki se állj, mert baromi kevés a hely.
A másik megoldás, ha a komplett termosztátházat szereled le. Akkor könnyebben be tudod csavarni az új hőérzékelőt is.
Ha nem találod lefényképezem neked.  ;D

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re:hö gomba és termosztát csere!
« Reply #96 on: 2012 August 17, 10:23:44 am »
Nem lesz egyszerű, szólok előre!  ;D
Felnyitod a motorháztetőt. A motor jobb oldalán ott a gyújtótrafó, abból mennek a kábelek a burkolat alá.
Kábeleket lehúzod a trafóról, trafót 4 csavar tartja, lekapod. Alatta már látszik a felső gomba, ami a ventit kapcsolja.
Alányúlsz, függőlegesen lefelé áll a másik hőérzékelő. Gumi szigetelésű pipa megy rá, 1 vezetékkel.
Nekem ez volt széttörve. Mármint a hőérzékelő!  :-\
Mielőtt bármit teszel, eressz le annyit a hűtővízből, amennyitől nagyjából a hőérzékelő szintje alá kerül a vízszint.
(Én a tágulási tartályból eresztettem le csak a vizet, vagy fél liter mosta le a motort és folyt a padlóra. >:( )
Asszem 10-es vagy 13-as csillag-villás kulccsal kell operálni. Ha nincs csillag-kulcsot, neki se állj, mert baromi kevés a hely.
A másik megoldás, ha a komplett termosztátházat szereled le. Akkor könnyebben be tudod csavarni az új hőérzékelőt is.
Ha nem találod lefényképezem neked.  ;D


Ez tényleg jó kis mókának tűnik! :S :( Megtennéd azért, hogy belinkelsz néhány fotót?! Persze csak, ha nem nagyon kell megbontani hozzá az egészet!!

(nagyon köszönöm a leírásodat!! :) )

iSiS

  • Guest
Re:hö gomba és termosztát csere!
« Reply #97 on: 2012 September 03, 23:33:05 pm »
Sziasztok!

2003-as 1.3-as 69 LE A9JA.

Forralja a vizet és a klíma se hűt semmit.
2 hónapja volt töltve a klíma.
Termosztát lehet a baj ? Ha igen, akkor hol van benne :D ?

Köszönöm.

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:hö gomba és termosztát csere!
« Reply #98 on: 2012 November 03, 08:02:13 am »
Nem tudom még aktuális-e a dolog,de nagy a valószínűsége,hogy a termosztátod nem nyit ezért forralja a vizet.
Jobb ha nem nagyon mész vele,mert hazavágja a motort.
Azt sajna nem tudom,hogy hol a helye,de maga a cucc nem drága.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:hö gomba és termosztát csere!
« Reply #99 on: 2012 November 05, 12:39:05 pm »
Sziasztok!

2003-as 1.3-as 69 LE A9JA.

Forralja a vizet és a klíma se hűt semmit.
2 hónapja volt töltve a klíma.
Termosztát lehet a baj ? Ha igen, akkor hol van benne :D ?

Köszönöm.

Ha a motorhőmérőd már meleget mutat, de a hűtőhöz menő cső nem forró, akkor termosztát.

A termosztátház a motor menetirány szerinti bal oldalán van, kb. a hengerfejjel egy magasságban.
Egy csomó vízcső megy hozzá, ezek egy kicsit megnehezítik a szerelést.

(A 2003-as évjárat - az itteni terminológiában - MK6.)
« Last Edit: 2012 November 05, 12:42:31 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin