Author Topic: hö gomba és termosztát csere!  (Read 52285 times)

Dipper

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #15 on: 2008 January 31, 23:32:27 pm »
A hűtőmaszk tól jön 1 vastag cső(ha a kocsi orránál állsz és nézed a mocit a jobb oldalán a hőtőmaszknak,ott van az a vastag vízcső)és ahol végződik az a thermostat ház.A cső vége alatt van a hőgomba,az a vas lemezke amiben van a hőgomba is,meg megy a vastag víz csőnek a vége  is(kb 4-6 csavar fogja).Na az alatt van!csavarok ki,vas darabka le és meglátod 1 ből!meleg motornál ne nézd!!!

Pálinkás estét! :D
« Last Edit: 2008 February 01, 09:42:47 am by Dipper »

Szaaby

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #16 on: 2008 February 03, 12:20:58 pm »
Sziasztok!

Nekem most lett kicserélve a hőgombám MK4 1.3-ban, és a hőmérséklet mutató felmegy egésszen a piros részig mikor bemelegszik, és nem kapcsol be a ventillátor. Amíg nem volt kicserélve a gomba addig megsem moccant a mutató mostmár legalább látom hogy áll a hőmérséklet. :P És még az, hogy most ugy van megoldva hogy a venti direktbe van kötve, vagyis ha ráadom a gyújtást rögtön elindul de még így is a mutató pirosban van ha jár a motor, ha meg nem jár de gyújtás rajta van és megy a venti akkor szépen lassan hűl.  Mi lehet ennek az oka? Miért van nekem mindig a pirosban ha bemelegedett???

Segítsetek
Köszönöm
Üdv.: Szaaby

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #17 on: 2008 February 03, 12:32:10 pm »
Termosztátot cseréld ki elsőkörben, elképzelhető, hogy felakadt és nem engedi át a vizet.
Ha ez megvan akkor vidd el egy autóvillamoságishoz. Cseréltesd ki vele (vagy Te cseréld ki) a hőgombát, ez kapcsolná ugyanis a ventillátort.
De mindenek elött ellenőriztesd a műszert, hogy jól mér-e. Elképzelhető, hogy hülyeséget mér és simán túlhűtöd a motort az állandó ventillátorjáratással. Mellesleg ez a motornak és a ventillátornak sem tesz jót....

Ha működik rendesen a ventid (magától és nem direktbekötve) és a műszered is jó, akkor kikell venni a hűtőt és átsavaztatni vagy venni egy másikat bontóban (mert az új nagyon drága)
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Szaaby

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #18 on: 2008 February 03, 12:41:36 pm »
Köszönöm az infókat.
Akkor a termosztátot megnézem és hátha jó lesz.
Mennyibe kerül egy termosztát meg a hűtő hozzá kb?

Válaszaid köszönöm.

Üdv.

Ryan

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #19 on: 2008 February 03, 12:46:03 pm »
Köszönöm az infókat.
Akkor a termosztátot megnézem és hátha jó lesz.
Mennyibe kerül egy termosztát meg a hűtő hozzá kb?

Válaszaid köszönöm.

Üdv.


termosztát 2-3ezer kb hütöt meg 5ért adtam el szoval valami ilyesmi árak vannak  :P

Szaaby

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #20 on: 2008 February 03, 12:51:56 pm »
Köszönöm az infókat.

lewi

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #21 on: 2008 March 25, 08:39:55 am »
hey!
másik topicbanmár írtam hogy eltört a termosztátház fedele
ha veszek egy újatakkor abban ahol a hőgomba van (vagy mi, szóval amia ventit kapcsolja) ott van tömítés vagy csak ki kell tekernem aztán átrakni az újba?
a vízhőfokjeladómról meg leszakadt a vezeték azt visszaforrasztottam meg betekertem szigetelőszalagal (sufni forever!  :-X ) az úgy jó lesz vagy próbáljam meg visszatenni azt a gumipipát (ami nem egyszerű) ? ezt viszont nem szeretnék venni

Dipper

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #22 on: 2008 March 25, 14:29:34 pm »
Simán jó az a tuning!

Ryan

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #23 on: 2008 March 25, 14:57:37 pm »
hey!
másik topicbanmár írtam hogy eltört a termosztátház fedele
ha veszek egy újatakkor abban ahol a hőgomba van (vagy mi, szóval amia ventit kapcsolja) ott van tömítés vagy csak ki kell tekernem aztán átrakni az újba?
a vízhőfokjeladómról meg leszakadt a vezeték azt visszaforrasztottam meg betekertem szigetelőszalagal (sufni forever!  :-X ) az úgy jó lesz vagy próbáljam meg visszatenni azt a gumipipát (ami nem egyszerű) ? ezt viszont nem szeretnék venni

gumi pipa pontosabb mutatáshoz/méréshez kell mert mikor leszedtem csak a gumi-t rola akkor alig akart meg moccani a mutató  :-\

lewi

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #24 on: 2008 March 25, 15:01:37 pm »
oh kösz akkor vhogy majd visszaszenvedem

lewi

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #25 on: 2008 March 26, 07:48:30 am »
hey!
megrendeltem a fedelet 3600 pénz lesz
ma fogom betenni
kérdés: hogy kell légteleníteni? a könyv azt írja hogy fel kell tölteni max jelig a hűtőfolyadékot, aztán üzemmelegre járatni a mocit a ford.számot 2500 felett tartani. a járatás alatt ha szükséges folyadékot utántölteni (járatás alatt  ???)
zárófedélnek rajta kell lenni nem?

Ryan

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #26 on: 2008 March 26, 10:21:20 am »
túl folyo tartály nyitva legyen!
ha szemben állsz a kocsival bal felül!
pörgeted 2000-2500 fordulaon és megkéred h nézze vki tulfolyo tartályt ha eltünik belöle a viz utána töltöd mert ilyenkor nyitott a a termosztát!

lewi

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #27 on: 2008 March 26, 10:23:26 am »
ah értem zsír
azt azért tudom melyik a túlfolyó  :P :P
tenk jú veri a macskát!!!  :notworthy:  :laugh:

lewi

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #28 on: 2008 March 26, 21:18:48 pm »
hey!
sikerült megszerelni Fityókát úgyhogy most megy szépen felment az N körülig és a venti is bekapcsolt úgyhogy minden ok!  8)
kösz mindenkinek a segítséget!!!!!  :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Ryan

  • Guest
Re: hö gomba és termosztát csere!
« Reply #29 on: 2008 March 26, 22:13:33 pm »
nincs mit!