Author Topic: Futómű  (Read 26933 times)

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Futómű
« Reply #15 on: 2007 August 14, 12:34:11 pm »
Pff. Hát ebben az esetben megfontolandó, hogy nem lenne-e gazdaságosabb, ha eladnád (akár alkatrésznek is) és vennél 1 másikat helyette. Mert az az autó sosem lesz tökéletes már...sajna.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #16 on: 2007 August 14, 12:52:43 pm »
há ja
majd még megvárom mit mondd az eladó meg még beszélek a szerelővele megint aztán majd kiderül
de lehet hogy tényleg elkezdek nézni egymásikat
köszke mindenkinek

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #17 on: 2007 August 14, 12:54:28 pm »
na
az lehet hogy nem lesz a régi de azért annyi pénzem sincs hogy vegyek mégegyet
azt azért nem szeretném
csak akkor vennék másikat ha a csávó visszavenné de az eséjtelen sztem

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Futómű
« Reply #18 on: 2007 August 14, 13:56:08 pm »
Egyébként, ha nincs napi használatban az autó és szeretsz bütykölni, akkor nekiállhatsz a gépet lebontani (motor, váltó ki) ezzel is rengeteg pénzt meglehet takarítani ám. Aztán elvontatod oda ahol kihúzzák a kasztnit, ha erre szükség van. Egyúttal belelátsz egy kicsit az autó "lelkébe" is. Utána kicseréled azokat az alkatrészeket amiket nagyon muszály. Gondolom lengőkarokat, hátsóhidat kompletten cserélni kell.
Ha kész már csak összekell szerelni. Hidd el sokkal egyszerűbb feladat mint hinnéd :)
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #19 on: 2007 August 14, 14:30:47 pm »
hát ha nagyon köll csak akkor, de mondjuk nem mondták hogy ki kéne huzatni csak hogy csere
az alváz nem hiszem hogy meg van tekeredve csak a futóművek mert (asszem már írtam) vmit elkaptak vele alulról(fatörzset,vagy betontömböt...)
mindent megteszek hogy spóroljak de őszintén nem nagyon akarom szétdönteni mert utána meg össze kell rakni és egyedül tuti nem megy ,sógorom se ér rá mindíg de ő sem ért hozzá olyan mélyen úgyhoyg még gondolkodom mi legyen (és szívesen veszem az ötleteiteket :notworthy:)

Offline doubleo

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 343
  • Segített?: +16/-1
Re: Futómű
« Reply #20 on: 2007 August 15, 17:31:30 pm »
lewi lewi ej de nagy mák, hogy nekem kurvára útban van a bontott hátsó hidam és még rajta vannak a dobok meg minden sza.. , kézifék bovden meg ilyenek. Gyere le érte szhbattára, rakd be a kocsidba oszt egyszer ha lesz egy felesleges tizesed majd odaadod. ja az első futóműhöz is guberálhatsz! Ha gondolod bár ez csak egy ötlet volt ??? :laugh:
Apám mindig azt mondta: Fiam a munkát és a sarat, messziről kerüld! Nekem ez eddig bevált!

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #21 on: 2007 August 15, 20:03:33 pm »
doubleo nagy király vagy!!!! köszönöm a segítséged!!!
még a héten megpróbálom megnézetni egy másik szervízzel hogy ott mit mondanak, mert már az eladóval "megegyeztem" hogy bíróságra megyünk. sajnos
de ha a másik szervíz meg tudja csinálni olcsóbbért (mert hogy aztán lehet hogy nem kell kicsrélni az egész futóművet mert  srác is így járt vele a gumikat nem eszi sztem)akkor megcsináltatom és pár 10ezer forintért nem érdemes pereskedni csak ha több 100ezerről van szó.
de még1x nagyaon nagyon nagyon köszönöm a segítséged és vszínű igényt tartok akkor a cuccokra.
királyság :notworthy: :notworthy: :laugh:

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #22 on: 2007 August 17, 08:10:58 am »
na helóka

voltam egy másik szerelőnél és azt mondta hogy jól van beállítva a futómű,biztonságos, és hogy nem fogja enni a gumikat, ha mégis akkor 15ezer km-ként meg kell cserélni a kerekeket hogy egyenletesen kopjon
most legalább megnyugodtam hogy lehet vele közlekedni de a kerékcsapágyakat mindenképp ki kell cserélni meg azt is mondta hogy sokat segít ha kiegyensúlyoztatom a kereket: 1000ft/db
a vizsgálatért ami kb 40 perc volt 2000ft-ot kért igaz optikai műszerrel csinálta nem számgéppel.
de ez sajnos nem változtat azon hogy törött volt az autó és én ezt nem tudtam!
öröm és bánat egyszerre! :D :( (az egyik szemem sír a másik meg.......üveg!! ;D

doueblo-nak:
nem tom mikor mennék a cuccért me egy kicsit messze van de vhogy megoldom.
nagy köszönet érte erről még konzultálunk mer még előttem van egy nagyobb fajta kiadás:az átíratás!
kösz mindenkinek :notworthy:

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #23 on: 2007 December 05, 08:11:35 am »
hey!

azóta semmit nem csináltam semmit a futóművel viszont már a téli gumik fennt vannak. felnistől adta az eladó de nagyon ütött. kiegyensúlyoztattam a felniket de még mindíg van bennt egy kicsi.
szerintetek miért csinálja még mindíg? lehet hogy a gumi sz*r? szerelő aszonta hogy vagy a felni vagy a gumi más miatt nem csinálhatja de a felni már kilőve mivel ki van egyensúlyoztatva

nyáron alufelnik voltak rajta az is csinálta de annál betudtam hogy a távtartók mentek szét.
köszke

bantoomi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #24 on: 2007 December 05, 11:17:17 am »
Szia!

Attól, hogy ki van egyensúlyoztatva még lehet, hogy van egy ütés a felnin, és akkor akármennyi súlyt pakolhatnak rá, nem lesz az igazi a kerék. Nekem ugyanez volt, és végül egy felni doki csinálta meg, igaz, ott azért az alufelni miatt érdemes volt rákölteni azt a 4-5 ezer forintot, hogy kiegyengessék az ütődést.
De ezt egyébként egy gumis látja, ha ilyen van a felnivel mert úgy kacsázik mint a bicikli keréken a nyolcas ;D

Az viszont gyanús, hogy az alufelnivel is csinálta...de persze lehet, hogy mindkettő rossz:) Én csak ezt a hibát ismerem, a futóműs dolgokhoz nem értek.
Talán érdemes lenne elvinni egy másik gumishoz, aki könnyedén rá tud bökni hogy ez bizony gumi hiba, vagy felni hiba! Szerintem ezt nekik tudni kéne :) ::)

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #25 on: 2007 December 05, 11:29:35 am »
ja sztem is tudniuk kéne és ráadásul nem is vmi sufnis szerelőhöz vittem. na mind1 még majd érdeklődöm csak nem akarok költeni megint.
köszke

jocc

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #26 on: 2007 December 05, 12:49:03 pm »
Nekem a nyári gumiknál mindegyik lemezfelnire kellett súly, mert 100-nál berázott. Aztán most vettem vadi zsír téligumikat, és lám... egyik felnire sem kellett 1 gramm súly sem, nyílegyenesen fut a verda, nem ráz. Azt hozzáteszem, hogy a felniket rendesen lepucolták, megcsiszolták stb. Tehát a gumi is lehet rossz, nem csak a felni. Acélfelnit találsz bontottat olcsón, akár 1-2 ezerért. Érdemes megpróbálni - maximum lesz 1 pótkereked is.

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #27 on: 2007 December 05, 13:01:21 pm »
ja gondoltam rá hogy veszek bontottan csak azt is meg kéne nézetnem mielőtt megveszem.
meg vszínű hogy gumikat is kell vennem, nyárra mindenképp.
köszke

KeFear

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #28 on: 2007 December 05, 15:38:46 pm »
hi!

Nekünk egy OFF Suzuki-n mikor tették fel a kereket iszonyat nagyot ütött.... ilyenkor egy jó mester, leengedi és elforgatja a gumit a kerékhez képest 180 fokot és ugy rakja fel... és nem kezdi el 1 kg-os sulyokat ráaggatni... :)
Sajnos sokan inkább pakolják a sulyokat, mint egyszer rendesen feltegyék a gumikat...
Üdv
KeFear

jocc

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #29 on: 2008 March 13, 19:30:57 pm »
Hi!
V.melyik hátsó kerékcsapágyam (mk3) búg, mint állat. Egyszer a jobb elsőt már cserélték, de most úgy néz ki, a hátsót is kell.
Kérdés: Nehéz kicserélni? Vagy érdemesebb elvinni szakihoz? Ha nem bonyolult, le tudná írni valaki?