Author Topic: Futómű  (Read 26929 times)

lewi

  • Guest
Futómű
« on: 2007 August 08, 06:37:23 am »
hey!

sajna nekem az első kerekek egyik irányba jobban elfordulnak/kifordulnak mint a másik irányba.
mi lehet a gond? féltengely? és kb mennyibe kerülhet a javítás?
választ előre is köszke

lewi

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Futómű
« Reply #1 on: 2007 August 10, 17:30:49 pm »
Nem igazán tudom elképzelni, de ha valami ludas ebben akkor az a kormánymű. Elképzelhető, h vmi szakbarbár szerelte össze. De, hogy pontos legyen a diagnózis ahhoz látni kéne...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #2 on: 2007 August 11, 17:31:44 pm »
hey!
hétfőn viszem futóműellenőrzésre úgyhogy majd ott kiderül.de egyébként olajcserénél alánéztünk és vszínű elkapott az alja vmit(tuskó,beton...)mert a bölcső elég érdekesen néz ki a jobb oldalon.meg sztem hátrébb is van a jobb első kerék is egy kicsit.
talán nem hagyom ott a havi fizum!
kösz a választ

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Futómű
« Reply #3 on: 2007 August 11, 19:04:01 pm »
Hát ne számíts sok jóra. Ha tényleg úgy van ahogy mondod akkor elég drága is lehet a javítás. Ahhoz, hogy a kerék helyzete megváltozzon, a nyúlványnak is elkellett deformálódnia...azt pedig csak húzatópadon lehet a helyére igazítani.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #4 on: 2007 August 13, 06:35:04 am »
az elég szexi lesz :o >:(
azért kösz az infót

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #5 on: 2007 August 14, 06:28:51 am »
na hey

voltam tegnap futóműellenőrzésen aztán kiderült hogy úgy össze volt törve a gép hogy teljes futóműcsere kéne!!! első+hátsó kb 200e Ft
felhívtam akitől vettem mondtam neki mivan és hogy vegye vissza a kocsit mert nem mondta meg hogy törött volt. áprilisban volt műszakin de nem tudom milyen műszaki lehetett az. össze-vissza állnak a kerekek. szerintetek mit csináljak!

u.i.: hál' isten faterom ügyvéd úgyhogy talán nem jövök ki belőle rosszul
hát....szomorú vagyok :-\ :'(

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #6 on: 2007 August 14, 06:39:51 am »
azt elfelejtettem írni hogy még nem írattam át úgyhogy talán ez is növeli az esélyem.
talán még az lehetne a megoldás ha a javítás felét kifizeti és akkor ő is annyit bukik rajt mint én

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Futómű
« Reply #7 on: 2007 August 14, 06:44:04 am »
Sajnálatos dolog, de én is hasonlóképpen jártam! Direkt 2x rákérdeztem az eladóra hogy "Figyelj itt lakunk 200 méterre, ha van valami rejtett hibája, vagy esetleg törött volt akkor mond meg, mert azért nem szeretnék a nyakatokra járni" és erre kiderült az amit a bemutatkozómban írtam is... Eléggé sérült volt a hátulja... és kb fél centi gittelés volt rajta...  :( természetesen a festék vastagságot ők mérték (a jegyzőkönyvben tök jó a vastagság) persze mert 1-2 centivel a javítás felett mérték! Utána meg a másik dolog, hogy volt egy szigorított műszakija amin simán átment... utólag 2-3.000 kilóméterrel később kiderült hogy a lengéscsillapítókból folyik az olaj.... + amióta megvettem kicsit repedt a hátsó indexlámpa... de azért csak átment valahogy  :o ja igen gumik meg már kopáshatár alatt...
Én azért ügyvédhez nem fordultam csak baleseti szakértőt hívtunk... de mivel nem ismerünk senkit (azaz akit ismerünk ő már nyugdíjas, és csak a rendőrség szokta kikérni a véleményét... ;D de hivatalosan már nem mondhatott volna semmit) ők adtak telefonszámot, és még meg se nézte a kocsit, csak annyi, hogy elölről látta és már mondta, hogy vezetéstechnikai hiba! meg hogy túl gyorsan hajtott....
Szóval ennyi a történet... de nekem tetszett a verda és nem akartam túladni rajta...  :-\ azóta súlyos százezrekbe van én még mindig látszik a nyoma a dolognak.
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Futómű
« Reply #8 on: 2007 August 14, 06:47:13 am »
Én is ezt akartam, hogy felesbe fizetni a dolgot, de hallani sem akartak róla... ja igen amióta behozták az országba akitől vettem már a 2. tulaj volt (akiről tudok), de még nem volt forgalomba a kocsi! Mondta is az idősebb szaki, hogy ez egy szervezet és nincs értelme folytatni, mert úgysem jönnénk ki jól a dologból.
« Last Edit: 2007 August 14, 06:56:11 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #9 on: 2007 August 14, 06:53:26 am »
hát én sem akarok megválni tőle de azért van egy határ ami felett ha akarnám se tudnám kifizetni. ennyi erővel vehettem volna egy sokkal drágább kocsit is. meg persze a legbosszantóbb amikor átverve érzi magát az ember
megvárom még mit mondd az eladó aztán majd a fejleményeket közlöm
köszönöm a segítséget és az infókat

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Futómű
« Reply #10 on: 2007 August 14, 06:56:49 am »
Volt nekem hátsó híd csere 65.000 ért hoztak bontottat ABS visszajelzővel....
De ha gondolod azóta pécsen beszéltem a helyi Cromax eladóval és ő ennek az árnak a feléért hozott valakinek pár honapja! Kormánykapcsoló ügyben voltam náluk! És majdnem leültem a padlóra amikor mondta, hogy mennyiért szerezte! azért nem mind 1!
Szerintem érdemes megkérdezni!
Ja amúgy azért a Ford-ék is ganék,  ;) mert pl a kormánykapcsoló dobozban becsomagolva 28.000 Ft, ugyanaz meg csak úgy simán ( de ugyanaz a gyártó, meg minden) csak csomagolás nélkül 18.000Ft.
Amúgy tökéletesen megértem amit írtál, mert azért nem mind 1 mennyibe kerül a javítás, én sajnos elkövettem azt a hibát hogy egy bankhoz fordultam (de kelett a verda mert már nagyon megszerettem és melóba is azzal jártam!) Nem olyan nagyon gáz, csak most azért 2-3 évig tuti bosszantani fog a dolog! Báár azért úgy csináltam hogy egy új fejegység is beleférjen!  ;D
Nincs mit! Szívesen segítek! Én már úgyis sok helyen jártam mire megtaláltam a legkedvezőbbet!
« Last Edit: 2007 August 14, 07:05:10 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #11 on: 2007 August 14, 07:05:37 am »
én is azzal járok melóba meg én is megszerettem nagyon csakhát...
így is ráköltöttem egy csomót:olajcsere,akksicsere, gyertyacsere mert GM!!! gyertyák voltak bennt(nem is értem hogyan) légszűrőcsere
gondolkodtam abban is hogy veszek egy komplett kocsit 50ért bontásra ítéltet aztán kipótolom belőle.csak ezekkel az öreg,bontott alkatrészekben is megvan a rizikó hogy belenyúlok egy olyanba ami ugyanolyan sz*r mint a mostani

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: Futómű
« Reply #12 on: 2007 August 14, 11:02:02 am »
részvétem  :-\
háááát nemtudom   :-[
hamár megvan a szerződés nemtudom mit lehet intézni..
de reméljük sikerül elintézni  ;)

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Futómű
« Reply #13 on: 2007 August 14, 11:24:59 am »
na hey

voltam tegnap futóműellenőrzésen aztán kiderült hogy úgy össze volt törve a gép hogy teljes futóműcsere kéne!!! első+hátsó kb 200e Ft
felhívtam akitől vettem mondtam neki mivan és hogy vegye vissza a kocsit mert nem mondta meg hogy törött volt. áprilisban volt műszakin de nem tudom milyen műszaki lehetett az. össze-vissza állnak a kerekek. szerintetek mit csináljak!

u.i.: hál' isten faterom ügyvéd úgyhogy talán nem jövök ki belőle rosszul
hát....szomorú vagyok :-\ :'(

Hú vazz, az nem semmi. Minimum levágnám az eladó f..szát és megetetném a kutyákkal.
Node pontosan mit is kell cserélni?
Hátha olcsóbban is kitudol jönni a dologból....
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

lewi

  • Guest
Re: Futómű
« Reply #14 on: 2007 August 14, 12:01:46 pm »
no akkó mondom

aszonta a csávó(szerelő) hogy a hátsó kerékcsapágyak mindenképp csere-azmég nemannyiravészes(talán a hátsót nem kell de a jobb oldala annak is megvan rottyanva)
viszont az elsőt egy-az egyben ki kell cserélni mert a bölcsö is meg minden el van deformálódva és ahogy mondtat azt csak huzatópadon de az sem biztos hogy olyan lesz mint kéne
a bal első keréknek 2 fokos utánfutása van a gyári 0,2 helyett vagy vhogy így de az összes kerék szarul van
ha akarod estére beszkennelem a papírt amit kinyomtattak nekem a vizsgálaton
azon szépen rajta van minden hogy melyik kerék mennyivel az eredetihez képest