Author Topic: Calypso tető  (Read 31011 times)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Calypso tető
« Reply #15 on: 2009 January 04, 23:52:37 pm »
hogy nézki ez a tető? :o
hátratolható bőrtető. olyan mint egy napfénytető csak nagyobb. sokan a targák közé sorolják, de ez más, csak hátratolod (vagy a motor mint Matthewben-nél), és máris fölötted a tiszta ég. :) marha jó dolog :D bár a cabrionál nem jobb :) (bocsi Matthewben :D ),

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: Calypso tető
« Reply #16 on: 2009 January 04, 23:57:25 pm »
hátratolható bőrtető. olyan mint egy napfénytető csak nagyobb. sokan a targák közé sorolják, de ez más, csak hátratolod (vagy a motor mint Matthewben-nél), és máris fölötted a tiszta ég. :) marha jó dolog :D bár a cabrionál nem jobb :) (bocsi Matthewben :D ),

ez így igaz!! De kis autó=kis élvezet! Najóóóó, nem is! :D Nagyon szeretem, csak még mindig nem találtam semmi eszközt ahhoz, h orvosoljam a hibát! De még szerelési térképet sem! :( Viszont Alkatrészt lehet, h viszonylag könnyen lehetne szerezni rönő és mazda szervizekből/bontókból, mert nagyon sok ilyen típusú autó is van ilyen tetővel! Csak amíg nem tudom szétszedni, addig nem tudom, h mi romlott el! :S

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Calypso tető
« Reply #17 on: 2009 January 05, 00:17:46 am »
ha jól tom az MK3 fiestáé, az ugyanilyen kasztnis 121-es mazdáé is ugyanilyen tök ugyanilyen tető. a többit nemtom. lehet hogy a régebbi 121-es mazdáé is jó de ebbe nem vok biztos.

RyAn

  • Guest
Re: Calypso tető
« Reply #18 on: 2009 January 05, 07:23:20 am »
ha jól tom az MK3 fiestáé, az ugyanilyen kasztnis 121-es mazdáé is ugyanilyen tök ugyanilyen tető. a többit nemtom. lehet hogy a régebbi 121-es mazdáé is jó de ebbe nem vok biztos.

mk4=mazda121

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Calypso tető
« Reply #19 on: 2009 January 05, 10:17:09 am »
mk4=mazda121
tudom, de volt egy régebbi 121-es mazda is azt nem tom hogy egyezik-e. :)

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: Calypso tető
« Reply #20 on: 2009 January 05, 17:12:05 pm »
tudom, de volt egy régebbi 121-es mazda is azt nem tom hogy egyezik-e. :)

igen igen! Mind a 2en jól tudjátok! :D De csak, h én is hozzá tegyek vmit! Van egy 3. féle 121-es mazda, amit a KIA-tól liszenszelt a mazda! A Kia meg az ámerikaiFordtól (vagy lehet, h az ámerikaiFord is a KIA-tól) Az MK4 Fityesz=utolsó 121-es, Amiről Sudye beszél az a kis kerek 121-es mazda, amiről meg én, Fordban nem tudom pontosan mi volt a neve, de KIA-nál KIA PRIDE! (iszonyat kocka, nagyon az elején volt még) És igen! A kerek 121-es mazda sztem sem jó, de a többi tetőszerkezet ugyan ez a rendszer!! Ma beszéltem egy bontóval és mondta, h nekik pont van egy ilyen FIESTA, aminek ilyen a teteje. Majd szétbontják és felhívnak! Addig is reménykedek!  ;)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Calypso tető
« Reply #21 on: 2009 January 08, 20:16:29 pm »
Hol ez a bontó? Nekem az első hűtőmaszk kell illetve ha olyan féknyereg van rajta ami hűtőtt tárcsához való! Tudsz eről valamit?
« Last Edit: 2009 January 08, 20:20:27 pm by bull84 »

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: Calypso tető
« Reply #22 on: 2009 January 09, 14:35:14 pm »
Hol ez a bontó? Nekem az első hűtőmaszk kell illetve ha olyan féknyereg van rajta ami hűtőtt tárcsához való! Tudsz eről valamit?

fúúú, erről a hűtött féknyerges dologról nem tudok! :( De a bontót megkeresem majd és belinkelem majd!! (Balcsin viszont tudok egy iszonyatosan jó bontót!! :D )

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Calypso tet?
« Reply #23 on: 2009 January 09, 20:09:30 pm »
fúúú, err?l a h?tött féknyerges dologról nem tudok! :( De a bontót megkeresem majd és belinkelem majd!! (Balcsin viszont tudok egy iszonyatosan jó bontót!! :D )


Siófokon a dombtet?n a nagy piros épület?
:-\

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: Calypso tet?
« Reply #24 on: 2009 January 10, 12:07:21 pm »
:-\

hááááát őőőőm... sztem a dombtetőn! :D De ez egy jó kérdés! :D megkeresem azt a budapesti bontót és küldöm a linket! :)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Calypso tető
« Reply #25 on: 2009 January 11, 13:01:37 pm »
  ;D

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: Calypso tet?
« Reply #26 on: 2009 January 11, 19:05:54 pm »
hááááát őőőőm... sztem a dombtetőn! :D De ez egy jó kérdés! :D megkeresem azt a budapesti bontót és küldöm a linket! :)

ott vettem tavaly nyáron egy hátsólámpát sajnos! :( de ennek hosszú a története! :D Hegyre/dombra kellett felmenni, aztán balra lekanyarodni és hosszan menni amíg az út tart. Az épület színére sajnos nem emlékszem, de az tudom, h telefonon elég volt beszólni és utána már csak át kellett venni az alkatrészt. Semmi várakozás, semmi torlódás, jó fejek voltak, segítőkészek viszont nem olcsóak! :S De akkor muszáj volt! Viszont nem bántam meg!

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Calypso tető
« Reply #27 on: 2009 January 11, 20:32:35 pm »
Én ott vettem az ajtómat! A linket mikor kapom???? ???

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: Calypso tető
« Reply #28 on: 2009 January 11, 20:41:39 pm »
Én ott vettem az ajtómat! A linket mikor kapom???? ???

nah szóóval! :D Köszönöm a türelmedet!  ;D

ez volt az amelyikre mondtam, h van több olyan autó is aminek olyan teteje van, mint az enyémnek! :D és nagyon sokat bontanak még mellettük!:

http://www.bontoteka.hu/friss.html     (persze nem csak ezek a bontott autóik, a képek csak példák!!)

ez kifejezetten Ford bontó:

http://www.fordbonto.hu/

én még őket is zaklattam:

http://www.fordalkatresz.info/1.htm

és itt van a balatoni (siófoki) bontó is, amit emlegettem:

http://www.nagyautobonto.hu/


szóóóóval, ezekkel szolgálhatok! Remélem segítségedre lesz vmelyik!  :D

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Calypso tető
« Reply #29 on: 2009 January 11, 21:56:50 pm »
siófok nagy autóbontóról vélemény: minden van, k sok kocsi, de marha drágán...