Author Topic: Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.  (Read 32182 times)

elkid

  • Guest
Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« on: 2011 December 22, 20:18:23 pm »
Hello mdki!

Végképp megadta magát a gyújtáskulcs (bár sztem inkább zár - amibe a slusszkulcs megy, ugye). Nem tudom elfordítani, mert a kulcs már annyira kopott (sajnos csak 1 db van). A slussz  poén, h pont ma jött meg az új zárgarnitúra új kulcsokkal, stb. Kerestem a hogyan csináldban (h hogyan csináljam), de nincs bene ilyen (v csak én nm találtam). A kormánykerék levételénél találtam csak minimális infót, de a zárszerkezet cseréjéről ott sincs szó. Karácsony előtt fél pillanattal, meg nm igazán van dolgozni vágyó szerelő (ezt  mondjuk meg is értem). Szerszámom van, szabadságom van, a tudásom kevés, h abból "tömbből" hogyan szedjem ki a régit, majd tegyem be az újat.

Vki cserélte már a zárat/gyújtáskulcsot?

jah a lényeg (ha lényeg): '96 MK4 1,25-ös Zetec, 5ajtós (5 zárbetétes - 3ajtó, tanksapka, gyújtáskulcs) a kicsike

Előre is köszi a karácsonyi tippeket :)

Péter

RyAn

  • Guest
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #1 on: 2011 December 22, 20:55:57 pm »
ha nem fordul el akkor megvagy lőve  :-\
mert el kell egyszer fordítani asszem hogy a kormányzár ne fogja már és a tömbön lesz egy kis pöcök egy lyukba ott be kell nyomni a kis pöcök jobban bemenjen a perem alá és kulccsal együtt kitudod húzni.

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #2 on: 2011 December 22, 21:04:56 pm »
pontosan! elfordulás nélkül nem fog kijönni...
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

elkid

  • Guest
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #3 on: 2011 December 22, 21:38:23 pm »
szuper, akkor izomból ki kell rántani? ezért csak nm dobom el a kocsit :) mondjuk tartottam hasonlótól, a kormány levételéhez is azt  olvastam a szerkezetet kell forgatni..

akkor szűkülnek a lehetőségek: vkinek volt pontosan ilyen problémája már?

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #4 on: 2011 December 22, 23:06:13 pm »
Sztem, nem fog maradni más mint szétblázerolni a gyújtáskapcsolót.  Aggyá neki valami jó nagy kobaltosfúróval.  :thumbsup:  elöbb-utóbb engedni fog.
"Sajnos" tisztán emléxem, hogy kikellett venni a zárat. Különben még a kormányzár sem fog engedni.

A másik lehetőség hogy széttöröd az egészet egy izmosabb csőfogóval és bontóban veszel egy másik kormányrudat mindenestül, bár ezt inkáb csak végső megoldásként ajánlom :)
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #5 on: 2011 December 23, 11:54:53 am »
És ha keresnél egy helyet, ahol kód alapján is tudnak Ford kulcsot reszelni?

Szerintem akármilyen kopott a kulcs, a kódot le lehet olvasni róla.

És elég lenne egy immo nélküli nyerskulcs, az olcsóbb.
Mk6 1.3 benzin

sztrakk9

  • Guest
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #6 on: 2011 December 23, 17:59:27 pm »
És ha keresnél egy helyet, ahol kód alapján is tudnak Ford kulcsot reszelni?

Szerintem akármilyen kopott a kulcs, a kódot le lehet olvasni róla.

És elég lenne egy immo nélküli nyerskulcs, az olcsóbb.
Már meg van neki a garnitúra zárkészlet.

Offline El Kid

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 14
  • Segített?: +0/-0
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #7 on: 2011 December 23, 20:20:07 pm »
Elősször is elnézést, tegnap jöttem rá, hogy két regem is van (majd megnézem hol lehet  törölni az egyiket), és véletlen a másikról voltam.

No a mai nap eseményei: lévén a kocsi a gyárból nm hozott már haza, egyféle szakembergárda van kéznél..azaz lett volna, ünnep lévén a megbízhatóbbak nm voltak, akik voltak annak nm adom a kezébe a kék villámot. Sebaj, megbeszéltem a bátyámmal (nagyobb műszaki ember mint én - bár ezt az emberek fele elmondhatja magáról ;) ), ő eljött, szereztünk kiütőt, h majd jól beütjük azt a mocsok pöcköt ami ott tartja a zárat a helyén. Persze, h nm lehet  igazán odaférni a műszerfaltól, meg  hát egy öntvény blokkban van az egész és félő volt, h az is szétmegy. Végső soron a fúrás segített. Bratyó belefúrt a zárba amennyire lehetett, végül a pöcök is megadta magát, benyomodott és a zár kijött..

..fél centit :D Az új betét végén látni seeger-gyűrűt, talán az van megakadva, de nm tudtuk elképzelni, h azt  h lehet leszedni arról ami benn van az öntvényben/üregben. De ez a fél centi arra  elég volt, h a kormányzár feloldjon. Most  kilóg pár kábel a kormány alatt, annak a végén vmi műanyag kerek amibe bele lehet tenni a kulcsot (a pontos nevét nm tudom). Ez így most  ideiglenes megoldás mert talán egy csavarhúzóval is elindítható a kocsi, de amíg a szerelők munkába állnak legalább megy a kocsi ;)

Köszönöm az eddigi segítő hozzászólásokat is (az a kódos dolog kicsit késve jött sajna, azonnal meg is néztem a kulcsot, azon nincs kód, talán a záron helyezkedik el?) és fogadjatok meg egy tanácsot: ha már vacakol a zár/kulcs addig cseréljétek amíg lehet. Én ezt az egészet  megúsztam volna 4-5 csavar  kiszedésével és egy pöcök benyomásával.
« Last Edit: 2011 December 23, 20:24:06 pm by El Kid »

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #8 on: 2011 December 23, 23:50:34 pm »
se a kulcson se a záron nem fogsz kódot találni. az egy külön kis bilétán van.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #9 on: 2011 December 24, 16:05:40 pm »
lévén hogy szivtam már én is kopott kulcs miatt azt tudom mondani ha nincsen teljesen simára lekopva még a kulcs akkor tud egy rendes kulcsmásolo jo kulcsot másolni rola.
olyankor nem mar olyan mélyen bele a kulcsba a géppel hanem max utána igazit rajta.
én egyszer a már majdnem teljesen lekopott kulcsrol igy másoltattam kulcsot.
igaz elsöre nem sikerült rögtön jora de mivel a kulcsmásolonál álltam meg ö kijött megmozgattaa kulcsot a kocsim zárjába és kicsit alakitott még benn a gépen a kulcson és szoszerint tökéletes lett a kulcs mintha uj lett volna.

sztrakk9

  • Guest
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #10 on: 2011 December 24, 16:50:32 pm »
lévén hogy szivtam már én is kopott kulcs miatt azt tudom mondani ha nincsen teljesen simára lekopva még a kulcs akkor tud egy rendes kulcsmásolo jo kulcsot másolni rola.
olyankor nem mar olyan mélyen bele a kulcsba a géppel hanem max utána igazit rajta.
én egyszer a már majdnem teljesen lekopott kulcsrol igy másoltattam kulcsot.
igaz elsöre nem sikerült rögtön jora de mivel a kulcsmásolonál álltam meg ö kijött megmozgattaa kulcsot a kocsim zárjába és kicsit alakitott még benn a gépen a kulcson és szoszerint tökéletes lett a kulcs mintha uj lett volna.
Nekem is volt ilyen,és én is a másoló előtt parkoltam és többszöri próbára sem lett jó a kulcs,de lehet a másoló sem volt valami profi.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #11 on: 2011 December 24, 17:31:32 pm »
én hálistennek lekopogom itt nálunk ujpesten nagyon régota van egy jo kulcsmásolo.
legalább 25éve ha bármi van csak oda járunk kulcsot másoltatni.
persze biztos simára kopott kulcsbol amin nem látszodik semmi minta nem tud ö sem kulcsot másolni  szerintem.
de nekem az alig látszo lekopott mintábol megcsinálta a jo kulcsot.
nem tudom csak szerencsém volt e vagy a másolo volt jo.
aki meg ezt a kopo kulcsot kitalálta az oda menjen el ahova gondolom.    ;D

RyAn

  • Guest
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #12 on: 2011 December 25, 14:01:25 pm »
én bevittem a kulcsot a Ford Solymárba.
nézegette félpercig. semmi kódom nincs megjegyzem a kulcs formájáról leirta a kódot! és még egy perc alatt megcsinálta a nyers kulcsomat! tank sapka volt nálam bepróbálta és láss csodát tökéletes! nem kellet semmit sem igazitani rajta.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #13 on: 2011 December 27, 11:54:13 am »
Erre gondoltam én is.
(Mármint, nem arra, hogy a kulcsra rá van írva a kód, hanem, hogy bármilyen kopott a lépcső, látni lehet rajta, hogy milyen magas volt, milyen számjegy tartozik hozzá.   :))

Jó tudni, hogy Solymáron ez működik. Kösz Ryan.  :)
Mk6 1.3 benzin

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Gyújtáskulcs (zár) csere tippek S.O.S.
« Reply #14 on: 2011 December 27, 14:09:52 pm »
azért kérdés ez a fordnál lévö másolás mibe fáj   :D