Author Topic: hangszóró (első ajtóba)  (Read 33255 times)

b0rZ

  • Guest
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #45 on: 2009 March 23, 18:41:22 pm »
Sziasztok !

Ha esetleg vkinek elkerülte volna a figyelmét akkor lásd pár kép miként tettem be hátra a kalapratóba
ez a topic linkje - http://www.fordfiestaklub.hu/component/option,com_smf/Itemid,95/topic,433.15/
vagy képek
http://kepfeltoltes.hu/view/081117/K_p_003_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081118/SP_A0068_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081118/SP_A0072_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

magam kábeleztem - meg egy csati hátra a kalaptartóra csavarozva ha esetleg ki akarom venni  :notworthy:

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #46 on: 2009 March 23, 21:42:10 pm »
Nagyon alapos munka,gratulálok!   :notworthy:
Igazán felértékelődött az a Mac ;D ;) :-X
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #47 on: 2009 March 24, 15:32:30 pm »
Ryan-nél láttam, hogy az első ajtónál van egy harmónikacső, gondolom azon megy a hangszórókábel az első ajtóba. Ha kimegyek a bontóba nézni egyet, azt könnyen ki lehet szedni?

Thx :notworthy:
:wav:

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #48 on: 2009 March 24, 17:38:08 pm »
tehát akkor Ti azt mondjátok, h nem kell a 16-os. Nekem most JBLek vannak elöl-hátul és gyári ford rádió (amerikai fordból) Elvileg jól kéne, h szóljon! DE! Szerintem kicsik neki az elsők, mert egy bizonyos hangerőn túl (ami amúgy nem túl magas) már torzít és nekem nagyon hiányzik a basszus!! Azért gondoltam főleg a 16-ra, mert ugye ez nagy autós rádió, azokba meg nagy hangszórók vannak! Amennyire tudom, elvileg van ehhez is vmi kiemelő szerkezet. De minden képen megkell bontanom az ajtókat, mert az ablakemelőkre ráfér egy nagyobb takarítás és emiatt gondoltam, h ha már szét kell szednem, akkor beledobnék vmi jobbat. Mert idővel szeretnék erősítőt meg egy jobb mély-ládát is.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #49 on: 2009 March 24, 18:23:01 pm »
A JBL-eknél nem sok jobb van szerintem...bár az előfordulhat,hogy az idő vasfoga kifogott rajtuk.
...Vagy az is elképzelhető,hogy rosszul van rögzítve a hangszóró,vagy a kárpit,és a rezgések miatt-amik nagy hangerőnél jelentkeznek-kioltódnak a basszusok.
A hangszóró torzítás sok minden miatt lehet,jobb alaposan megvizsgálni,mielőtt zsebbe nyúlsz...szerintem :notworthy:

Én első körben a fejegységet cserélném ki,próbaképpen,egy rövid tesztelésre(ha valakitől tudsz ideiglenesen szerezni).Mert a gyári fejek soha nem elég jók.Úgy érik el a gyári,kevés w-os fejekkel a viszonylag nagy hangerőt,hogy a gyári hangszórók kevés w-tal beérik,könnyű membránszerkezetűek,ezáltal könnyen hajthatók,a gyári magnóval.(csak kevés ideig bírják a strapát)
Ha ugyanehhez a magnóhoz egy jobban megépített, nagyobb membrán tömegű-ezáltal kisebb érzékenységű,de tartósabb-hangszórót teszünk,akkor halkabban fog szólni,és nagy a valószínűsége,hogy az erősítő végfoka nem tudja őket kiszolgálni és torzítani fog.
a problémád akár innen is eredhet. :P
Minden ami autĂł hifi!:)

b0rZ

  • Guest
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #50 on: 2009 March 24, 18:58:35 pm »
Nagyon alapos munka,gratulálok!   :notworthy:
Igazán felértékel?dött az a Mac ;D ;) :-X

Köszi  ;)   - épp ma hoztam "öntapadós" szövetet - folytatom amit elkezdtem -

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #51 on: 2009 March 24, 23:11:44 pm »
Köszi a választ!! A fejegységem ilyen:

http://www.carstereohelp.com/images/FordFocusStereo0623070301.jpg

Ennél többet nem tudok! Sajnos nem találtam még róla rendes leírást és akitől vettük, Ő sem tudott semmit sem mondani! Illetve annyit, h szépen szól! Persze, nem vagyok elégedetlen a hangzással! :), mert tényleg szép a hangja! Csak korábban hallottam/olvastam, h van vmi kiemelő szett amivel elbírja a nagyobb hangszórókat az ajtó, az ablak és a kárpit.

b0rZ

  • Guest
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #52 on: 2009 March 24, 23:18:38 pm »
hali - vagy egyszerűen ezt elpasszolod - és veszel Sony - Pioneer vagy más márkájú - 4x50W rádiót - cds potonért vannak - 25 felett és elég jóók - mondjuk nem wok vmi jártas gyári fejegységben - de biztos jobb
nekem sima 4x50W es Pioneer van és nagyon jól szól - mondjuk esetedben erősítős is számításba jöhet feltéve ha van elég zseton rá :)   
« Last Edit: 2009 March 25, 17:28:41 pm by viktorwrz »

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #53 on: 2009 March 26, 20:29:29 pm »
Köszi!! :)

De nem szeretném a fejegységet lecserélni! (max. a kijelzőjét megcsinálni) Csak nagyobb hangszórókat szeretnék előre, a kárpit szét barkácsolása nélkül! :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #54 on: 2009 March 26, 20:33:24 pm »
az a torzítás amit te mondasz az nem a hangszóró hibája. a fejegység nem bírja és már ott torzul a jel. kell egy RCA átalakító a rádióhoz és egy erősítő amiről majd meghajtod a hangszórókat.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #55 on: 2009 March 27, 20:45:06 pm »
SUdYe,a számból vetted ki a szót :notworthy:

Hiába a nagyobb hangszóró,ha nem bírja meghajtani a gyári fejegység.
Nagyobb,márkás hangszóróval valószínű ugyanezt fogja produkálni.
Matthewben !Ha már feltétlen nagyobbat akarsz,akkor javaslom,keress valahol Skoda Fabia/Octavia gyári hangszórókat,amik kevés W-tal is nagyot szólnak,az előző írásomban leírt dolgok miatt.
Nem lesznek olyan tartósak,mint egy márkás,de nagyon szépen szólnak,ahhoz képest,hogy milyen egyszerű felépítésűek...aztán bírják,ameddig bírják :P ::) :-\
Minden ami autĂł hifi!:)

Bazsykaaa

  • Guest
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #56 on: 2009 April 12, 23:08:21 pm »
hohoho lehet még  béna vagyok de elakadtam ..... az ablaktekerőt hogy tudom leszedni ?  :o

RyAn

  • Guest
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #57 on: 2009 April 13, 11:34:45 am »
lapos csavarhuzoval kikell akasztani a kis zégergyürüt ami a a tekerö mögött van ovatosan mert ha eltünik ....

Bazsykaaa

  • Guest
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #58 on: 2009 April 16, 21:07:52 pm »
köszi Ryan:) és ha esetleg eltünne akkor honnan tudok szerezni 1 olyan zégert?

RyAn

  • Guest
Re: hangszóró (első ajtóba)
« Reply #59 on: 2009 April 16, 21:09:36 pm »
bontó...