Author Topic: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?  (Read 25157 times)

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #30 on: 2010 January 07, 15:48:24 pm »
Ahogy írtad, felderengett, hogy szokott nekem is csinálni ilyet. Főleg nyáron hallottam, mostanában már nem figyelem, mert az köti le a figyelmem, hogy már 320ft a literenkénti üzemanyagár. A Kisvirág-ba!! stb... :(
Érdekel engem is a megoldása az esetnek. Köszi a tippet!

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #31 on: 2010 January 07, 16:20:16 pm »
a tank nem a tanksapkánál szellőzik? lehet rosszúl emléxem ::)

grimmcsalad

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #32 on: 2010 January 07, 16:25:38 pm »
Hurrá egy kis barkóba:

Ha nem ott, akkor hova szellőzik?

Neighbour

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #33 on: 2010 January 08, 08:34:45 am »
sziasztok végre nem csak nekem okoz ez fejtörést :)
az igazsághoz hozzá tartozik továbbá az hogy nekem már átalakított tank sapim van raktunk rá egy fedelet de kb ennyi a sapka mellett csavarok vannak a tankból 2cső megy előre az egyik amiben a gázolaj megy a másikat nem tudom de a betöltő mögött elégaznak Yban passz hogy miért... annyira imádom ezt a kis mérges gombócot hogy nagyon de ezzel a hibájával elég bosszantó de rá jövök addig nem nyugszom :) még valami tegnap este tankoltam fullra 294.9 ért :) omv (ennek nincs jelentősége) és észre vettem hogy van egy kis fém lemez közvetlen a betöltőnél és ez lóg és eddig ez nem lógott ez mire való?: ) ez lehet a gond  csupa rejtély ez az autó! megpróbálok fotókat mellékelni ha lesz egy kis időm hátha az segít! addig is mindenkinek jó barchkobázást! :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #34 on: 2010 January 08, 14:24:45 pm »
nem a tanksapinál szellőzik ott nem is lenne szabad, van egy aktív szűrő ahol a benzingőz(gázolajgőz) lecsapódhat, és visszavezeti a tankba a már cseppfolyós üzemanyagot. ez az úgynevezett tankszellőztetés. nekem spec nincs is benn a kocsiban. a csöve fenn van a helyén, szal ott tud levegőt szívni h a tank ne horpadjon a vákuumtól. :D jah és az a kis fém sz*r az pont arra való hogy visszafele ne párologjon az üa.

valsz az ilyen eseteknél ez a visszavezető cső el van dugulva, én effelé indulnék el első körben.

Neighbour

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #35 on: 2010 January 09, 14:03:55 pm »
 :notworthy:

megnézem köszi!!! nem egyszerűbb ha fúrok egy jukat  a sapira mondjuk 2essel?  vagy az kendácsbarkács? :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #36 on: 2010 January 09, 17:09:13 pm »
ne fúrjál oda lyukat, ha arra szellőzik az kicsit balesetveszélyes lesz...

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #37 on: 2010 January 09, 17:28:12 pm »
Azt nem tudom hogy hol szellőzik,de azt tudom hogy amikor tankolás előtt leveszem a tansapkát,
akkor olyan hangot hallok mintha levegőt szívna be a sapkánál.
Tehát mintha egy kis vákuum lenne a tankban.
Ezért gondolom hogy a sapkánál nem szellőzik, mert akkor nem szívna levegőt tankolásnál.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #38 on: 2010 January 09, 17:33:24 pm »
nem a sapkánál szellőzik így van. az teljesen normális ha kicsi levegőt szív be. azzal nincs baj, akkor van probléma ha túl sok az a kicsi, és már horpad a tank. nálam ladánál volt így (abba ugye nincs tankszellőztetés, csak a sapkánál a nem hermetikus zárás), ha túlságosan ráhúztam (a benzintolvajok miatt), akkor scak fogóval tudtam leszedni mert úgy szívta a vákum :D de akkor már ha ránéztem a tankra akkor nem az eredeti formája volt... :D

Neighbour

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #39 on: 2010 January 11, 09:35:12 am »
oké lyukat nem fúrok !:) a tank mögött valóban van egy Y elágazás értelem szerűen a kissebb cső lehet a eldugulva! :)
köszi a tippet még nem jutottam el olyan helyre ahol megtudnám csinálni lehet hogy csak februárban lesz ebből valami. még valamit had kérdezzek ha már beszélünk az első felfüggesztésem se a legjobb :) 18 éves autónál ez nem meglepő viszont az az alkatrész ami tartja a gömbcsuklót (satuszerűen fogja be a csukló tetejét ) annak a nevét nem tudom de azt tudom hogy félkör alakú és az is el van kopva viszont boltban nem találtam olyan bölcsőszerű alkatrészt. elég bosszantó mert ha megemnelem az autót lötyög a kerék és kormányozni sem a legjobb ideiglenes megoldásként azt az egy csavart amivel összeszorítod azt a bölcsőszerű dolgot azt átfurtuk 12es re de megint szét esett megint lötyög az egész :( kikéne cserélni bontóban próbálkozzak nem szívesen akarok használt alkatrészt de ha nincs más az is jó remélem érthetőre sikeredett a levelem :) már én is belekeveredttem !

grimmcsalad

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #40 on: 2010 January 11, 13:43:32 pm »
Te az első tengelycsonkra gondolsz ami az alsó gömbtámaszt fogja.
A futómű legveszélyesebb része, ha egyre gondolunk.
Szerintem elég balesetveszélyes és ha neadj... egy balesetben kiderül, hogy tudtál róla akkor még a köteleződ sem fizet, hanem viszik amid van, meg azt is amid lesz még.

[a csatolmány törölve]

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #41 on: 2010 January 12, 12:22:26 pm »
Nem sokat tudok az Mk3-5 ről, de akinek legalább Mk6-ja van, és olvassa ezt a topikot, az nehogy megfúrja a tanksapkát, mert ki fog gyulladni a MIL (sárga motor) lámpa.  :o

Ugyanis az Mk6 OBDII diagnosztikája környezetvédelmi okokkból azt is ellenőrzi, hogy jól zár e a tankrendszer. Tehát ezeknél normális és kivánatos a szisszenés tankoláskor.  :)

Hogy ez melyik modelnél kezdődik, azt nem tudom.
Mk6 1.3 benzin

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #42 on: 2010 January 12, 15:38:29 pm »
minima eecV motorvezérlősöknél vagy ennél újabbaknál :)

Neighbour

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #43 on: 2010 January 13, 15:46:02 pm »
A tengelycsonkot köszönöm hétfőn megyek szervízre mert én is tartok attól hogy esetleg kifordul6 a kerék ott a tankszellőzést is megnézzük kíváncsi leszek hogy ez a szellőzés ez hol van a szaki szerint! :) az első futóművem az szentem kuka bár nem lepődök meg rajta hiszen elég sokat fut budapest rögös útjain! :(

Neighbour

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #44 on: 2010 January 19, 14:42:58 pm »
hehe meg van a kis szellőzés! idétlen helyen kúrvára nem értem fordékat komolyan bal hátsó kerék mindenkinek megvan:) ha legugolunk a küszöbb alatt van egy cső vagy annak közelében azt fújta meg a szaki sűrített levegővel és ennyi volt! :) 0forint ért megcsinálta! :) ja igen nem a tengelycsonk volt a problem ha nem a kormány csukló csavarjai voltak kilazulva megszünt a holtjáték és egyenesen megy az autó ez is 0 forint volt :D egy bal oldali szilentet cserélni kell de hát az megér 500 forintot.

Hát ennyi volt a rejtély .....  :notworthy: köszi mindenkinek a gyors válaszokat !!!! :)