Author Topic: Felújítás, motor+futómű  (Read 29062 times)

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #75 on: 2010 February 14, 09:28:41 am »
Sziasztok Skacok.

A motorfelújítás óta 16.868km-t tettem meg. A mostani vegyes fogyasztásom deciliter pontossággal mérve, a mély hidegek ellenére is 6.3Liter !!! -ez komoly!  :headbang:
A következő kérdésem lenne, ha van kedvetek válaszoljatok.?!
Június végén szeretnénk menni Görögországba Thassos szigetére nyaralni. Úgy döntöttünk, hogy a fiestával mennénk, mivel nincs más.
Csak az út oda 1200km, ezen felül még vissza és még az ottani bóklászás, én olyan 3000km számoltam. De még az is lehet, hogy átugrunk Athénba. Ezzel együtt már 4500km  teszünk meg a nyaralás idő alatt. Számolnom kell a nagy 38-40C" hőséggel is.
Tehát a nagy kérdés???
Ti elmernétek indulni?
Ha igen, mi fontos dolgot tegyek a kocsiba, ami meghibásodna a nagy melegben.
Ps: Sok ismerősöm nyaralt már Görögországban, és mind azt mondta, hogy ott valóban nagyon meleg van a kocsinak, erre készüljek fel!
« Last Edit: 2010 February 14, 17:17:24 pm by harciger »
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #76 on: 2010 February 14, 15:59:35 pm »
Én 2-szer voltam 95-ös évjáratu  mk3-as 1.1-es mociju fiestával görögországba.
Mindkétszer forroság volt(augusztus) de semmi fajta gond nem volt.
Hütövizem nem forrt fel.
Ha minden rendben van az autoddal akkor szerintem nyugodtan elindulhatsz vele.

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #77 on: 2010 March 05, 18:59:36 pm »
 Füzér váron voltunk kirándulni a 3.9fokos full szeles időben.
Tegnap előtt Miskolcon megtankoltam az Agip benzinkúton a Metróval szemben, Auchan kivételével itt volt a legolcsóbb 318,9ft/L.
Viszont előtte belöktem egy flakon SPURIT 980ft-ért.
Ma reggel kitaláltuk menjünk Füzér várra. Belöktem a Gps-be and go.Tiszaújváros-Megyaszó-Gönc-Hollókőháza-Szlovákia-3-as úton-Miskolc-T.újváros.
Mind összesen 360km utat tettünk meg 19Liter benzinnel. azaz 5,27Liter/100km. S ebben ugye volt szerpentin legalább 75km. Tudni illik, hogy nem sporóltam, vagyis azért a szabályokat próbáltam betartani. Szlovákia felé a 3-mas úton ahol 110-el lehet száguldozni ott nyomtam is neki. belecsúsztam a 4900-as fordulatba 5. fokozatban. Hagy ne írjam le mennyivel mentem. uhh  ;D
Véleményetek szerint, tényleg ilyen jó a spuri ebbe a felújított motorba? Ezek szerint nekem bevált. Ezzel a piros lével valóban megnőtt a nyomaték, s tényleg kevesebbet fogyaszt. Frissen fúrt blokknál nagyon sokat számít.
« Last Edit: 2010 March 05, 19:05:06 pm by harciger »
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!