Author Topic: Felújítás, motor+futómű  (Read 29050 times)

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #15 on: 2009 April 02, 20:25:26 pm »
De ha már elviszem vagyis elvittem. akkor az ember elvárja attól a gumistól, hogy szóljon, öcsi ez a kerék rossz. akkor nézek másikat.
Fa*za most vettem a vaterán 22000ft-ért gumival együtt.
ÓÓÓ de idióta vagyok most jutt az eszembe, hogy egy tőcsavar hiányzik a tárcsánál. Ez is okozhatja a rezgést? Na majd holnap délután berakom neki.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #16 on: 2009 April 02, 20:27:23 pm »
Én a  féktárcsára gondoltam  ;) Meg szerintem a többiek is  ;) Javítsatok ki ha nem
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #17 on: 2009 April 02, 20:31:27 pm »
Bár eddig nem mondtam, de én is a féktárcsára gondoltam (és a többiek is).
Vsizont az a tőcsavar "nem rossz" ötlet... ;)
D.V.Zs.

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #18 on: 2009 April 02, 20:38:08 pm »
Belőlem a tapasztalat beszélt :)  :P (fúúúú de viccesen hangzik egy nő szájából :laugh:)
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #19 on: 2009 April 02, 20:58:33 pm »
én is a féktárcsára gondolnék első körben, a gumi csak másodlagos lehetőség, tőcsavar hiányzik? szal csak 3 anya fogja a kerekedet? vagy arra a kis csavarra gondolsz ami külön a tárcsát rögzíti? nem egészséges ha 3 tőcsavar van a 4 helyett, rázhat attól is, de én inkább a deformált tárcsára gyanaxom, ugyanis elvileg 3 csavar is oda tudja fogni úgy a kereket a helyére hogy a tárcsa nem mozdulhat el alatta.

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #20 on: 2009 April 04, 21:27:54 pm »
A kerék kotyog, mind a két oldalon. már mindent megnéztem. Egyszerüen nem jövök rá. Hol a fe*ében  van a hiba?
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #21 on: 2009 April 05, 12:24:53 pm »
Nem lehet hogy örökmenetes a csavar! Másik autónál már jártam így, egyszer valaki megtépte és utánna 100km-ként rá kellett huzzak! Csak egy ötlet volt!

RyAn

  • Guest
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #22 on: 2009 April 05, 12:55:46 pm »
kerék csapágy?

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #23 on: 2009 April 05, 21:39:37 pm »
kerék csapágy?
a kerékcsapágy nem kotyog, búg, majd üt. ;) én tudom ;) kotyogni a gömbfejek szoktak. talpas? kormányösszekötő külső, ill kormányösszekötő belső gömbfej rendbe van?

RyAn

  • Guest
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #24 on: 2009 April 06, 06:53:51 am »
bevigyem a fehér jobb első agyát? ugy log mint az isten nyila  :-\

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #25 on: 2009 April 06, 08:08:14 am »
A hétvégén alvázvédő napom volt. Teljesen lekentem mindent, még a kipufogót is sikerűlt alaposan. Mindegy hadjgy bűzölögjön. Szóval: Mi úgy borítottuk fel a kocsit, hogy a kerékcsavarokra speciálisan kialakítot álványra rögzítettük és féloldalt megált az autó. Majd ha sikerűl teszek fel képet. 6órán keresztűl nyomódot az egyik oldalán. Mikor kész lettem visszahelyeztük Fredet a talpára. és a kerekek nem kotyognak, viszont még mindig rezeg nagy fékezésnél. ??? Elviszem egy komoly futómű ellenörzésre ahol van rázópad. Kíváncsi leszek hol a hiba. A garázs szomszédom szerint ki van kopva a felni ahol rögzítjük a csavarokat.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #26 on: 2009 April 06, 22:24:06 pm »
Sziasztok!!

Egy kis sztori tőlem is! Nálam dettó ez volt. Kopogott, rázott, csattogott és kotyogott!! Elvittem szervizbe (ez egy másik, hosszabb sztori) és meglett a gond forrása. TORONYCSAPÁGY miatt kotyogott a kerék! Nem is mondom, h mennyire billegett. A kattogás, kopogás és hasonlók a szilentek és stabrudak kopása miatt voltak! (elvileg megcsináltak mindent rajta, de csak holnap kapom vissza egy baki miatt! :D  >:( ) remélem tudtam segíteni kicsit!!

timothy

  • Guest
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #27 on: 2009 April 09, 20:38:54 pm »
hali tegnap kicseréltem a jobb elsö talpast azota balrra log a kormány kicseréltem a kormány kardánd de még mindi instabil a kormányzás mitöl?
« Last Edit: 2009 April 09, 21:00:28 pm by sUdYe »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #28 on: 2009 April 09, 21:00:42 pm »
mi pontosan a jelenség? első futóműben otthon vok :D párszor már csináltam. ha a talpast cserélted valsz a  kormányösszekötőt is lekötötted hogy odébb tudd lökni a gólyalábat. namármost lehet hogy azzal az elmászott az eredeti beállítástól. vagy beállítod a kormányt középre és úgy állítod be szemre a futóművet, vagy irány futóműves aki műszerrel belövi.

az instabil futóművet két dolog okozhatja: a gömbfejek kopottsága, és a szilentek. elmondásod szerint a gömbfejeket cserélted. a szilenteket is kéne. a lengőkarszilentek nekem is cserések most.

timothy

  • Guest
Re: Felújítás, motor+futómű
« Reply #29 on: 2009 April 10, 07:33:19 am »
ja igazad van de az a baj hogy aki a talpast cserélte nem kötötte ki és beterpesztet reggel egy másik megcsinálta xupi kösz a segitséget