Author Topic: Kuplung nyüg!  (Read 40039 times)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #45 on: 2009 July 03, 22:20:29 pm »
jah, a gencsi tárcsa üthet, de attól nem remeg be a kocsi vagy a motor, és nem csak esőben jelentkezik ;)

Ballista

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #46 on: 2009 September 27, 22:47:28 pm »
Sziasztok ! Nekem is lenne egy hasonló nyűgöm. Többen mondták, hogy a kuplung a ludas. Egy ideje észleltem nagyobb sebességnél egy éles, folyamatos hangot. Először azt hittem, hogy rámentem a záróvonalra, annak van ilyen halk, éles búgó hangja...mentem tovább, és tisztán láttam, hogy nem a vonalon megyek, és mégis hallom azt a halk hangot. Nem törődtem vele...mostanra annyira rosszabbodott a helyzet, hogy nagy terhelésnél adja a motortér felől a hangot, és 90-től fölfelé nem gyorsul az autó semmit, és jön a hang...Megfigyeltem, hogy hideg autónál...amikor még valószínű a kuplungtárcsa se forrósodott át akor még nemadja a hangot, csak egy idő után...és már 1, 2, 3 -ba is hallom ha nagyobb gázt adok, nem csak 90nél...segítsetek kérlek titeket, hogy mi lehet a problem...a hang már nem halk, hanem hangos, éles...ahogy elveszem a gázról a lábam abbamarad...  :(

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #47 on: 2009 September 28, 09:43:38 am »
van benne váltó olaj?

Ballista

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #48 on: 2009 September 28, 11:35:15 am »
hmm ez egy jó kérdés... ráálok a témára

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #49 on: 2009 September 28, 15:59:17 pm »
a zörgésre váltó olaj jutt eszembe nálam is csinálta... vagy esetleg kerékcsapágy(?!) nálam is voltak ilyen hibák... szoval nálam volt egy fajta sírása a váltónak... megnéztük hiányzott az olaj gyors után töltés a sírás elmúlt de jött egy fajta kopogás olyan mintha vmi lelazúlt volna... felemeltük az autót és rángattuk a kereket h melyik lehet a beteg... kiderűlt hogy kerékcsapágyas lett a kocsi neki hasaltunk a cserének... de kiderűűlt h a csapágy is sz*r meg az a csonk amibe a kerékagy megy bele a lengéscsillapítóhoz... magyarúl nálam a féltengely tartotta bent éppen éppen. ezeket nézd meg! a meghajtás után nem megy a kocsi? lehet hogy csak a kipufogód elvan tömődve  :D

Ballista

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #50 on: 2009 September 28, 18:48:03 pm »
 Köszike a tanácsokat :D nekem is volt valami bal elöl...leszedtem a dísztárcsákat és az abbamaradt :d de amúgy nyekereg az a kerék, ha lábbal ránehezkedünk ...gömbfejcserés lesz...de a hang tuti kuplung...álló helyzetben üreset raktam, majd jó magas fordulatom bőgettem Zsófikát :) Kíváncsi voltam hogy így álló helyzetben ki e adja a hangot... nem adta ki csak nagyon halkan..az autó viszont megindult szépen lassan előre..mintha csak a ventillátor lapátok vinnék előre Xd :D ..pár centit xD Lehet ez az olaj gond lesz...bár a kuplung szerkezetben nem vagyok nagyon otthon...megmondom őszintén meg is lepődtem, hogy ebben a típusban lehet olaj..most lehet nagy hülyeséget mondtam..de tényleg csak azzal vagyok tisztában, hogy hogyan működik...de ahol forgó alkatrész van ott olaj is...vagy zsír...de a ferodon réteg nem tudom, hogyan viszonyulna, ha a lendkerék, meg a kuplungtárcsa közé olaj kerülne :D Lehet pont hogy kell, hogy hűtse..na mindegy :D aki elolvassa biztos nagyot kacag :D de ma este utána nézek :D hy

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #51 on: 2009 September 28, 19:21:08 pm »
váltó olajra gondoltam speciel  ;D

Ballista

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #52 on: 2009 September 28, 21:55:00 pm »
az tuti van benne  ;D

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #53 on: 2009 October 24, 18:12:37 pm »
Üdv Mindenkinek!

Kuplung témában kérem a segítségeteket.

Ma felbakoltam a kocsit (MK3 1.1 C) önindítócsere céljából. Eddig rendben is volt a dolog, amikor kipróbáltam az új önindítót, arra lettem figyelmes, hogy üresben is forognak a kerekek a levegőben alapjáraton.
Ha kinyomom a kuplungot, leállnak rendben, de amint a csúszási pontra ér, elindulnak újra. Nem forognak nagyon, kézzel vissza lehet tartani. 40e km-rel ezelőtt volt teljes szerkezet és tárcsacsere. 

Tudja valaki, honnan eredhet a baj?

Előre is köszi!  :hello:


A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #54 on: 2009 October 25, 09:46:37 am »
Ez normális...
D.V.Zs.

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #55 on: 2009 October 26, 21:49:50 pm »
Köszönöm, megnyugtattál! Nem aggódom tovább. :hello2: Semmi reális okot nem találtam rá, hogy miért van ez. Csak érdeklődésképpen, valaki el tudja magyarázni?  :)

A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline Littleb

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +11/-2
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #56 on: 2009 October 26, 22:35:37 pm »
A kuplug felelgedett állásában a váltóolajban forgó össze nem kapcsolt fogaskerekek "hajtják" egymást. Ezért tudod kézzel is könnyen megfogni.

Offline Smici

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 35
  • Segített?: +1/-0
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #57 on: 2009 November 09, 19:11:27 pm »
Sziasztok!
Egy Mk3-as fiestám van és néha csinálja, h. a kuplungpedál néha nagyon könnyen bemegy a fogási pontig, annyi ellenállása van, h. a pedált megtartsa. Néhányszor "rápumpálok" és megszűnik. Mi lehet az oka?
A gĂĄzt a bolond is tudja nyomni! Maradj az okosak kĂśzĂśtt!

grimmcsalad

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #58 on: 2009 November 09, 19:56:17 pm »
Lehet, hogy halódik a kuplungszerkezeted?
Valami hasonlót csinált az enyém is anno mikor elrepedt a kiemelő szerkezet.
De lehet hogy az automatikus utánállító nem akad bele a fogasívbe a pedálnál.
Esetleg kiszőrösödött a bovden?

Offline Smici

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 35
  • Segített?: +1/-0
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #59 on: 2009 November 14, 10:54:09 am »
Köszi szépen a tippeket. Sajnos itthon nem tudtam rájönni a problémára, ezért elvittem a szerelőhöz. Az automatikus utánállítóval volt a gond, de most már jó.
A gĂĄzt a bolond is tudja nyomni! Maradj az okosak kĂśzĂśtt!