Author Topic: Kuplung nyüg!  (Read 40026 times)

Tonyka

  • Guest
Kuplung nyüg!
« on: 2006 December 30, 07:55:28 am »
Sziasztok rég jártam erre,kafa lett az oldal!
Gondom ott kezdődött hogy nem figyeltem a fékolajat,levegős lett a kuplung,olaj beönt,de nem találtam a légtelenitő csavart.Elvittem a szerelőmhöz ő megcsinálta,nagyon ritkán egyszer egyszer előjött még a probléma egy pillanatra de nem zavart igazán.Most hogy -ok vannak nagyon sz@r lett.Kérdésem hogy hol van a légtelenitő csavar a munkahengeren,mert szerintem maradt még levegő benne.Szerelőm meg csak Január második hetében lesz elérhető,addig meg a Mondimat koptatja a nejem.
Segitségeteket előre is köszönöm!

Tonyka

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #1 on: 2007 January 04, 20:49:51 pm »
Senki nem tudja hol kell légteleniteni, a kuplung munkahengert? ???

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #2 on: 2007 January 04, 21:05:19 pm »
????Kuplung-munkahenger????
Én nem tudok róla, hogy szervó-kuplungot szereltek volna valamelyik fiesztába is....
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

fusim

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #3 on: 2007 January 04, 22:01:59 pm »
Senki nem tudja hol kell légteleniteni, a kuplung munkahengert? ???

FordKA ban is van hidraulikus kuplung - 1.3as vasmotor mellett! A váltónál lehet légteleníteni kövesd a hidraulika csövet a csatlakozása mellett lesz a légtelenítő csavar - kupak is van rajta.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #4 on: 2007 January 04, 22:41:18 pm »
FordKA ban is van hidraulikus kuplung - 1.3as vasmotor mellett! ....
Mindig tanul az ember....
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Tonyka

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #5 on: 2007 January 04, 23:19:35 pm »
????Kuplung-munkahenger????
Én nem tudok róla, hogy szervó-kuplungot szereltek volna valamelyik fiesztába is....

Pedig két munkahenger is van benne,legalább is a Cromax szerint.Csak az átkozott légtelenitő csavart nem lelem!

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #6 on: 2007 January 25, 11:37:48 am »
Szia!
Meg van a válasz!
ha gondolod töltsd le a Letöltéseknél a Kézikönyvek között van MK4 kézikönyv.....Így csináld... néven!
Ott a 104.oldalon van a tengejkapcsoló hidraulika légtelenítése!  ;)
Ha erre gondoltál!  ;D
Deazért bemásolom ide:
A tengelykapcsolóhidraulika légte-lenítése

Légteleníteni kell a tengelykapcsoló hidraulikus rásegítőt, ha a pedál nem vagy csak késlekedve áll vissza, ha a tengelykapcsoló nem old rendesen, illetve a hidraulikarendszer nyitottá vált.

A biztonsági előírások:
Miután a tengelykapcsoló hidraulikája fékfolyadékkal mű-
ködik, tartsuk be a „Fékberendezés" fejezetben ismertetett
elővigyázatossági szabályokat. A fékfolyadék mérgező és
a gépkocsi lakkozását megtámadja.

• Vegyük le a vivőhengeren lévő légtelenítőcsavar porsapkáját. A légtelenítőcsavar a motorhajtóműcsapágy bal oldali részén a hajtóműn van. Toljunk átlátszó tömlőt a menesztőhenger légtelenítőszelepére.
•Merítsük a tömlő másik végét fékfolyadékot tartalmazó edénybe úgy, hogy az a légtelenítési művelet során levegőt ne szívhasson be.
•Csavarjukbe óvatosan egy fordulattal a légtelenítőcsavart. A csavar lazítását csillagkulccsal végezzük, megőrizve a csavar épségét.
•Munkatársunk addig pumpálja a tengelykapcsoló pedálját egészen ütközésig, amíg megszűnik a tömlőn a légbuborék kiáramlása. A készlettartályban mindig friss (új) fékfolyadék legyen.
Figyelem: fókfolyadékcsere alkalmával (a rendszeres karbantartás során) addig szivattyúzzuk ki a fékfolyadékot, amíg megjelenik a friss fékfolyadék. A friss fékfolyadékot világosabb színéről ismerjük meg.
•Csavarjuk vissza a légtelenítócsavart, húzzuk le a tömlőt, tegyük vissza a porsapkát.
•Engedjük le a gépkocsit.
•Töltsük a fékfolyadékot a MAX-jelig.
•Ellenőrizzük a fék- és a tengelykapcsoló-rendszer működését
•   Ellenőrizzük a készlettartályban lévő folyadék szintjét, szükség esetén pótoljuk, lásd a 283. oldalon.
Figyelem: a készlettartályban nem szabad a fékfolyadéknak túl alacsony szintre süllyednie. Mindig friss fókfolyadókot töltsünk be.


« Last Edit: 2007 January 25, 11:42:08 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #7 on: 2007 January 25, 11:45:39 am »
nekem meg olyan problémám van, nem tudom hogy ide tartozik -e, de amikor üresben felengedema kuplungot olyan morgó... fura hangja van.... (nem olyan nagyon hangos, csak azért zavaró....hogy nem csak a motor duruzsol), de mondjuk egy rövid út után már van, hogy nem csinálja, meg párszor kinyomom-felengedem és akkor is csöndbe van utánna.... csak a motort hallani!  ;)
Szerintetek mi lehet a gáz?
Előre is köszi
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

hidas69

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #8 on: 2007 January 26, 10:16:09 am »
Nem akarlak elkeseríteni,de szerintem a kinyomócsapágyad kezdi megadni magát  :( Sajnos a morgás egyre sürübb lesz és egyre hangosabb. Javasolnám hogy azért szerelővel is nézesd meg.
Üdv: Hidas

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #9 on: 2007 January 26, 10:46:35 am »
Sajnos én is valami ilyesmitől tartok!
Vagy a csapágy...vagy valami egyenetlen kopás a tárcsán.... de majd szerelő megnézi... de tudomásom szerint és csapágy az olyan 7.000 körüli dolog.... lehet akkor már mindent kellene cserálni... ha már egyszer szétkapják... de az meg lehet 25.000 alatt nem úszom meg...
De csak reménykedek, benne hogy a csapágy a gond... mert ha pl a váltóval van valami..... :-\ és azért hangos.... :BangHead: akkor az cumi
egyébként mit tudtok arról, hogy milyen sűrűn érdemes a váltóban nézni az olajat? esetleg cserélni?
mert most azon gondolkodom, hogy azért nem mai gyerek... és lehet az előző gazdája nem foglalkozott ilyesmivel... és csak a fékfolyadékot... váltóolajat....nem cseréltem le.... amúgy amit lehetett azt igen!
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #10 on: 2007 January 29, 18:28:21 pm »
nekem meg olyan problémám van, nem tudom hogy ide tartozik -e, de amikor üresben felengedema kuplungot olyan morgó... fura hangja van....
Ha a kuplung fel van engedve, a kinyomocsapagy es a kuplung tarcsa nem csinal semmit. (A kinyomocsapagy nem is forog.)

Ez a hang a valtoban levo forgo alkatresz, az un. nyelestengely hangja. Ha nem tul hangos, akkor ez feature  :).  Nekem az uj Fiestamban kezdettol megvolt, es 4ev/48000km alatt semmit sem romlott. Annak idejen a szervizben beinditottak egy masik vadi uj Fiestat es annak is ilyen hangja volt.
Szoval nem kell nagyon aggodni  :).
Mk6 1.3 benzin

Silverx

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #11 on: 2007 January 29, 23:07:19 pm »
Ha jól tudom, és mk3-as fiestád van akkor a váltóban zselé van és nem kell kicserélni

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #12 on: 2007 January 30, 06:45:31 am »
Ha jól tudom, és mk3-as fiestád van akkor a váltóban zselé van és nem kell kicserélni
Váltózselé ;D ;D ;D ;D LOL.....ez nagyon jó .........barátom, téged valaki nagyon felültetett. :-\ :-\

Zselé max akkor van benne, ha már az olaj annyira elöregedik, hogy nem cseppfolyós. :laugh:

Szóval, ha neked "zselé" van benne, akkor a helyedben én minnél hamarabb kicserélném benne az olajat, illetve az olajnak már nem igen nevezhető zselét. :-\, mert így már megvannak számolva a napjai.

Az eredeti témához hozzászólva pedig, szerintem FIESTA2002 mondta jól. Nekem is van efféle hang, pedig 2 éve lett cserélve a teljes kuplungszerkezet, szóval nem kell aggódni.
« Last Edit: 2007 January 30, 07:52:29 am by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

fusim

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #13 on: 2007 January 30, 10:38:38 am »
Ha jól tudom, és mk3-as fiestád van akkor a váltóban zselé van és nem kell kicserélni

Ez a "váltózselé" hol kapható ? biztos olyasmi anyag lehet mint a fékzsír - ha sívítanak a betétek azzal szokták bekenni és elhallgat :P ;D ;D

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #14 on: 2007 January 30, 14:32:59 pm »
köszönöm megnyugtattatok!
Bár amikor az egyik szerelő ismerősnél volt az autó szerintem szólt volna ha ez gáz... csak gondoltam rákérdezek....mert hát a problémát jobb megelőzni...  ;)
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...