Author Topic: Kipufogó kérdések  (Read 56235 times)

bi22o

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #15 on: 2008 April 11, 15:15:07 pm »
sztem az sok, nekem ugyanilyen a vas és 5,5 a vegyes (városon kívül olyan 120-as tempónál...)

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #16 on: 2008 April 11, 16:01:07 pm »
Igaz nem fiesta de egy pár évvel ezelött volt egy nagypolákom.Azzal ha a garázsba tolatva álltam be akkor másnap reggel induláskor mindig nyomott a falra egy kis kormot nagyon durván nézett ki!Igaz kb 1 liter olaj/1000km de az annál sián belefér!
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #17 on: 2008 May 02, 06:03:16 am »
Üdv!
A karbimat kell-e állítani ha a katalizátortól hátra fele egy végdobos 50-es rendszert rakatok fel?

Atisss

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #18 on: 2008 June 13, 17:35:07 pm »
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy csak nekem van végig hegesztett rendszerem vagy ez mindenkinek gyárilag ilyen?(Y-n csavaros)Eszem a kefét mert nincs hegesztőm, ismerős meg nincs közel, és szeretnék a végére egy sportdobot, vagy mint a Zsigulinál csináltuk:D Szétvág, cső kivesz, ívvel összehegeszt:D vagy flex->darabot kivág:D vagy belefúr és vésővel kitágít:D....De inkább egy rendes muzsikálós dob...
Köszi a segítséget!

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #19 on: 2008 June 13, 20:21:14 pm »
nekem itt szegeden 18ezerbe húztak hátra egy 50es rendszert középdob nélkűl... csak katalizátor van meg egy végdob a végdob egy HD racing vagy mi... olcsó de nagyon szép mély hangja van :) a zsigulis módszert sztem haggyd a francba.. inkább szép legyen ne shufnis! de minden pénz kérdése

Robi

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #20 on: 2008 June 14, 18:11:06 pm »
Vki aki Pesten lakik, nem tudná megkérdezni a Janóékat, h mennyiért csinálnak katalizátortól egy 50-es rendszert úgy, hogy kéne egy halk sport végdob, vmint autóspecifikus középdobot is ott kéne legyártani? És mindez szereléssel! Ja, és kb mennyi idő?
Köszönöm, annak aki meg tudja kérdezni.  ;)

Atisss

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #21 on: 2008 June 29, 11:23:41 am »
Sziasztok! Nincs valakinek véletlenül mk3-asra Ytól kipuf lehet lukas minden baja lehet, csak ingyen legyen! Köszi:)

ULULA

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #22 on: 2008 July 04, 22:31:39 pm »
Üdv.
Két kérdésem lenne:
Egy ilyen hangot:http://www.youtube.com/watch?v=2bGGz8H-k6w&feature=related kb. mennyibe kerülne összehozni + milyen alkatrészek kellenek hozzá? (elég csak 1 új dob vagy csöveket is cserélni kell?)

És ezt a szívóhangot: http://www.youtube.com/watch?v=Pp5BZ20y1fQ&feature=related (a videó elején) elérhetem azzal ha leveszem a légszűrőház "csőrét"?

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #23 on: 2008 July 04, 23:03:34 pm »
a kocsi cm3 -től függ az egész... ha nagy cm3-s akkor a szívóhang nagy lesz ha kicsi akkor is lesz csak nem olyan őrűűlt nagy..
a kipuff kérdésre meg annyit tudok mondani hogy egy síma univerzális dobot kell venned ami köbö 10en ezer ft közép dobot kiveteted aztán hadd szóljon szép hangja lesz. de arra számíts hogy pokoli hangos is lesz nálam 1000rpm-től 2000rpm-ig süket vagyok 2000-2500rpm gyári kuss hang :D aztán bemélyűl és mint egy japán honda kivékonyodik  ;D

ULULA

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #24 on: 2008 July 05, 01:11:27 am »
a kocsi cm3 -től függ az egész... ha nagy cm3-s akkor a szívóhang nagy lesz ha kicsi akkor is lesz csak nem olyan őrűűlt nagy..
a kipuff kérdésre meg annyit tudok mondani hogy egy síma univerzális dobot kell venned ami köbö 10en ezer ft közép dobot kiveteted aztán hadd szóljon szép hangja lesz. de arra számíts hogy pokoli hangos is lesz nálam 1000rpm-től 2000rpm-ig süket vagyok 2000-2500rpm gyári kuss hang :D aztán bemélyűl és mint egy japán honda kivékonyodik  ;D

Ok, akkor azt a csőr szerű cuccot 1x lekapom :) Viszont kipuff. hangerőben nem akarok nagyot, csak egy szelíd dörmögése legyen. (kb. mint a fentebb linkelt videóban, hogy pl. hosszabb úton ne másszak tőle a plafonra)

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #25 on: 2008 July 05, 18:11:22 pm »
akkor közép dob ki azt gáz gyorsítót neki

ULULA

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #26 on: 2008 July 06, 21:32:36 pm »
akkor közép dob ki azt gáz gyorsítót neki

A végére maradhat a gyári dob? Bocs ha hülyeséget kérdezek. :D

FordTom

  • Guest
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #27 on: 2008 July 06, 21:57:40 pm »
akkor nem lesz szép mély hangja.. ha mk3-osd van akkor nagyon szépen fog rajta mutatni a kis kerek dob mert ott van már a helye ;)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #28 on: 2008 July 07, 11:16:28 am »
akkor közép dob ki azt gáz gyorsítót neki
parasztvakítás és rohadt drága a gázgyorsító. nem ér semmit.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kipufogó kérdések
« Reply #29 on: 2008 July 07, 11:23:03 am »
a kocsi cm3 -től függ az egész... ha nagy cm3-s akkor a szívóhang nagy lesz ha kicsi akkor is lesz csak nem olyan őrűűlt nagy..
a kipuff kérdésre meg annyit tudok mondani hogy egy síma univerzális dobot kell venned ami köbö 10en ezer ft közép dobot kiveteted aztán hadd szóljon szép hangja lesz. de arra számíts hogy pokoli hangos is lesz nálam 1000rpm-től 2000rpm-ig süket vagyok 2000-2500rpm gyári kuss hang :D aztán bemélyűl és mint egy japán honda kivékonyodik  ;D

Ok, akkor azt a csőr szerű cuccot 1x lekapom :) Viszont kipuff. hangerőben nem akarok nagyot, csak egy szelíd dörmögése legyen. (kb. mint a fentebb linkelt videóban, hogy pl. hosszabb úton ne másszak tőle a plafonra)
ehhez komplett rendszer szükséges. legyártatva kipuffosnál. Az univerzális dobok nem éppen olyanok mint amire sztem te is vágysz. egy átmenő középdob, utána meg egy szolíd hangú sportdob kell a kocsira, esetleg nagyobb átmérőjű kipuff. Jó kipufogósnál te választod a hangot, tudják hangolni úgy ahogy te szeretnéd.