Author Topic: MK6 Fiesta startgomb  (Read 3875 times)

Offline KannaDani

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 13
  • Segített?: +0/-0
MK6 Fiesta startgomb
« on: 2016 July 30, 16:38:37 pm »
Sziasztok !

Szeretnék az F6JB Fiestámba engine start gombot beszerelni.
Minden meg is van hozzá, össze van szerelve az áramkör, azt is tudom, hogy hova kell bekötni.
Járó motornál nem szeretném, ha a gomb véletlen megnyomása miatt ráindítana az önindító megint.
Ennek a kiküszöböléséhez kellene nekem egy kábel, amin megjelenik/eltűnik a +12V, de csak és kizárólag akkor, ha a motor jár. Ebbe kötnék egy relét, ami megszakítja a gomb áramkörét.
Sajnos az eddigi tippek nem váltak be. Amit már megnéztem: biztosítéktáblán az olajnyomás szenzor áramkörét(állandó 12V), műszerfalban a töltésvisszajelzőt, check engine, olajnyomás ledet(pici smd led, nem szíves kötnék rá még egy fototranzisztort sem), generátor vezérlő kábelt, akku mellett lévő reléket. Sehol sem találtam meg amit kerestem.
Valakinek van valami ötlete?

Offline KannaDani

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 13
  • Segített?: +0/-0
Re:MK6 Fiesta startgomb
« Reply #1 on: 2016 August 01, 21:04:58 pm »
Kiderült, hogy tök fölöslegesen akartam relézni, mert járó motornál kulccsal sem lehet ráindítani.
Így konkrétan 1 db nyomógomb, 4 méter kábel és meg is van.
Ha esetleg valaki szintén meg szeretné csinálni, csak a gyújtáskapcsoló narancs/fekete és szürke/fekete kábelét kell kivezetni.
Extraként én világító gombot tettem bele, az szintén ezekre lett bekötve és csak akkor világít, ha indításra kész, járó motornál elalszik. Anyagköltség 1000 Ft, 2 munkaóra.

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:MK6 Fiesta startgomb
« Reply #2 on: 2016 August 04, 18:50:02 pm »
Kiderült, hogy tök fölöslegesen akartam relézni, mert járó motornál kulccsal sem lehet ráindítani.
Így konkrétan 1 db nyomógomb, 4 méter kábel és meg is van.
Ha esetleg valaki szintén meg szeretné csinálni, csak a gyújtáskapcsoló narancs/fekete és szürke/fekete kábelét kell kivezetni.
Extraként én világító gombot tettem bele, az szintén ezekre lett bekötve és csak akkor világít, ha indításra kész, járó motornál elalszik. Anyagköltség 1000 Ft, 2 munkaóra.
És hogy működik? Kulccsal gyújtást ráad és aztán gomb megnyom és indul?
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline KannaDani

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 13
  • Segített?: +0/-0
Re:MK6 Fiesta startgomb
« Reply #3 on: 2016 August 04, 21:26:40 pm »
És hogy működik? Kulccsal gyújtást ráad és aztán gomb megnyom és indul?

Pontosan.

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:MK6 Fiesta startgomb
« Reply #4 on: 2016 August 05, 17:15:21 pm »
Pontosan.
Ez akkor lenne izgalmas ha nem kellene a gyújtáskapcsolóba a kulcs és az elfordítás.  ;)
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline KannaDani

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 13
  • Segített?: +0/-0
Re:MK6 Fiesta startgomb
« Reply #5 on: 2016 August 05, 21:36:14 pm »
Ez akkor lenne izgalmas ha nem kellene a gyújtáskapcsolóba a kulcs és az elfordítás.  ;)

Igazából csak azért nem csináltam úgy meg, mert akkor a kormányzárat is ki kell iktatni.