Author Topic: mk4 kipufogo  (Read 2904 times)

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
mk4 kipufogo
« on: 2014 June 20, 20:36:30 pm »
mk4 1.25 kipufogoval kapcsolatban kellene nekem segitség nem értek ehez a részhez az auton.
lukas volt a hátso dobom erre most lett egy luk a középsö dobon is(traktor és kispolszki hang keveréke lett majd mára elmult ez a hang).
találtam egy mk4 bontást de az 1.3-as motoru fiesta.
idáig nem lenne gond mert elvileg ugyanaz a középdob és hátsodob van 1.25-nél meg 1.3-nál is.
nekem az 1.25-ön jön a csö a flexibiliscsötöl utána tank környékén van egy kisebb középdob utána jön megint egy rövidebb rész csö majd a hátsodob.
a bontott jármüvön meg állitolag csak a csö jön végig és nincs középdob csak hátsodob.
probáltam utánanézni ebayen is árulnak ilyet amiben csak a csö jön végig és utána ahhoz kell hátsodob és nincs középdob.
tehát nem csak véletlen ez a dolog hogy ezen az auton nem lehet középdob mert árulnak ujba is ilyen megoldást.
kérdésem lényege:mi lesz ha ezt a bontottbol valo kipufogot amin nincs középdob felrakom a sajátomra?
nem fog hiányozni rola a középdob rész a rendes müködéshez?
hangosabb lesz a középdob nélkül vagy milyen hátránya lehet?


ui:it a környékemen van 4db mk4 fiesta mindnek alánéztem gyorsan de mindegyiknél van középdob nem értem a bontotton miért nincs.


Offline Mayflower

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 35
  • Segített?: +0/-1
Re:mk4 kipufogo
« Reply #1 on: 2014 June 21, 08:50:02 am »
nah erre én is kíváncsi leszek.

RyAn

  • Guest
Re:mk4 kipufogo
« Reply #2 on: 2014 June 22, 17:30:30 pm »
teljesen egyszerű. utángyártott és nem gyári.
hiánya nem fog semmibe beleszólni mivel a hátsódob úgy van kalibrálva. a "gond" csak akkor jön ha a végdobot egy átmenőre cseréled :D nah akkor ku**a hangos lesz ;)

utángyártott rendszereknél szoktak spórolni, egyszerűbb egy dobot kalibrálni mit 2-öt.

mk3nál és 4-5nél,pumánál is találkoztam ilyen rendszerrel.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:mk4 kipufogo
« Reply #3 on: 2014 June 22, 19:15:43 pm »
nem kalibrálok semmit sehova elég volt a traktor és kispolszkikeverék hang pár napig utána hálistennek az eltünt de még igy is hangos.  ;D
ebayen láttam ilyen csö van középdob nincs rajta és sportdob volt hozzá.
elhoztam a kipufogot tök jo nincs semmi rozsda rajta walker márkáju ott szerelték elöttem le még beinditva is hallottam vele az autot.

volt már cserélve az amit most vettem nem gyári mert a hátsodob látszik külön volt össze van ott fogatva.
a lényeg hogy jo lesz most az enyém és feleannyiba került mint egy hátsodob ára.
és akkor még kellett volna külön csö hátsodobbal vagy anélkül meg szerelö aki szenved vele   :P
én eleget szenvedtem mire beorigamiztam a kocsiba hogy elhozzam.

ugy látszik csak én vagyok igénytelen 4db mk4 van a közelemben és mindegyiken volt középdob is .
ez egy német autorol volt tuti sporolos volt ott is a tulaj mint én   ;D

na köszi a választ akkor nem aggodok rajta hogy ilyen lesz

RyAn

  • Guest
Re:mk4 kipufogo
« Reply #4 on: 2014 June 23, 07:43:56 am »
utángyártottban minden lehetséges.