Author Topic: MK3-as, 1,1-es Fiestám hidegen nehezen indul  (Read 3678 times)

Offline Ladislav

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
MK3-as, 1,1-es Fiestám hidegen nehezen indul
« on: 2014 June 12, 08:38:53 am »
Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy hidegen alig, vagy nagyon nehezen indul be az autóm. Néha melegen is produkálta.
Az előzményekhez annyit,hogy 2 hete egy nagyobb út előtt tettem bele injektor és üzemanyagrendszer tisztítót. Addig jól indult, azóta egyre rosszabbul. Cseréltem üzemanyagszűrőt, hátha eldugult, de nem lett jobb. Az akkumulátor ok, és az önindító is. Mi lehet a probléma?
A válaszokat előre is köszönöm.

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:MK3-as, 1,1-es Fiestám hidegen nehezen indul
« Reply #1 on: 2014 June 12, 08:57:00 am »
nézd meg az injektort, hátha odamosott valamit a tisztítás, ami korlátozza az üzemanyag haladását
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline Ladislav

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:MK3-as, 1,1-es Fiestám hidegen nehezen indul
« Reply #2 on: 2014 June 12, 10:23:40 am »
Köszönöm, megnézem. Remélem csak ennyi lesz...
...
Végül egy haverom javaslatára elvittem egy szerelő ismerőséhez, aki egyből azt mondta, hogy lehet injektorcserés. Mivel előtte tökéletesen működött, remélem nem. Holnap kiderül, de szerintem (szerintünk) csak túloz.
« Last Edit: 2014 June 12, 16:56:36 pm by Ladislav »

RyAn

  • Guest
Re:MK3-as, 1,1-es Fiestám hidegen nehezen indul
« Reply #3 on: 2014 June 13, 16:44:26 pm »
bontott injektor fillérekért van olcsóbb mint a tisztító -.-

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:MK3-as, 1,1-es Fiestám hidegen nehezen indul
« Reply #4 on: 2014 June 15, 14:00:35 pm »
Nekem is van két darab garanciával,de ha megírod hol laksz és a közelben szívesen átnézem neked ingyen és bérmentve.
Befecskendezőfej dugulásnak tűnik a dolog.
Ha le van véve az injektor felső része meg lehet nézni,hogy indítózásnál porlasztja be a benzin,vagy sem  ;)

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:MK3-as, 1,1-es Fiestám hidegen nehezen indul
« Reply #5 on: 2014 June 15, 20:02:56 pm »
meg benzinnel fogat mosni, ugye Bosdaniel? :D
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline Ladislav

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:MK3-as, 1,1-es Fiestám hidegen nehezen indul
« Reply #6 on: 2014 June 15, 21:00:47 pm »
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat és a segítség felajánlását is!
Nos, az eredmény: pénteken megcsinálta a szerelő és azt mondta, hogy valószínűleg haldoklik az injektor és az a baja, valamint az injektorhoz vezető csatlakozó a hibás, amit könnyen megtalált. Már a műhelyben nem tudtam beindítani,ezért szét kellett szedni megint,hogy be lehessen indítani. Mondták,hogy vigyek két csavarhúzót és szedjem szét, ha nem lesz jó. Elhoztam az autót és még délután elindultunk,mert hivatalosak voltunk egy másik városba, ballagásra.
Másnap az autó szintén nem indult a lakhelyünktől távol. Megpiszkáltam,utána elindult, majd megint nem tudtam újraindítani. Hiába szedtem szét megint,nem tudtam beindítani.
A mai napon a haverom ismerőse nézte meg. Kitisztította az összes csatlakozót a befecskendezőnél, valamint rájött, hogy a vákuumcső volt eldugulva valami fehér trutyival. Azóta indul pöccre és csendesebb is lett az autó,valamint szebben jár(előtte is jó volt),mint ezelőtt bármikor. Valamint egy nappal tovább maradtunk az előre eltervezettnél, mert nem tudtunk az autóval hazajönni :)
Nem villamossági szerelő volt,de azt mondta,hogy amibe a vákumcső belemegy (MAP-szenzor???),lehet az hibás lesz, ezért cseréljem ki,ha továbbra is fennáll majd a probléma. Holnaptól tesztidőszak, remélem a probléma megoldódott.
...

Sziasztok!

Bosdanieltől kérdezem, hogy mennyi kerülne az injektor? Már írta privátba, de még nem kaptam választ.
« Last Edit: 2014 June 26, 11:47:10 am by Ladislav »