Author Topic: Kerékcsapágy, benzinszag  (Read 3286 times)

Offline konyak6

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
Kerékcsapágy, benzinszag
« on: 2014 May 08, 17:42:13 pm »
Kicsit kotyog az első kerék (1-2mm). Lehet állítani vagy csere? Illetve néha letekert ablaknál erős benzinszag van, én az aktívszenes szűrőre gyanakodom. Elvileg csak akkor, amikor teletankolom. Ezzel lehet valamit csinálni?
Köszönöm a választ!
MK3 1,3i 93'

RyAn

  • Guest
Re:Kerékcsapágy, benzinszag
« Reply #1 on: 2014 May 10, 21:41:40 pm »
benzinszagra tudom a megoldást, de nem kevés munka.

benzin pumpa tömítése a ludas.

hátsó ülés alatt le kell húzni a csatit. tankot levenni. hátsó csavarokat újra cserélni, nem szabad ugyanazzal visszarakni és csak akkora legyen amekkora pont elég oda. csöveket leszedni a tankról és akkor lejjebb tudod engedni és hozzáférsz. tömités fordba nem olyan drága. asszem 1500ft volt 4 éve.
« Last Edit: 2014 May 28, 13:45:54 pm by DVZs »

Offline konyak6

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
Re:Kerékcsapágy, benzinszag
« Reply #2 on: 2014 May 11, 06:10:32 am »
Köszönöm a segítséget! Utánajárok a tömítésnek, meg a csavaroknak, hogyan tudom beszerezni őket.

RyAn

  • Guest
Re:Kerékcsapágy, benzinszag
« Reply #3 on: 2014 May 11, 12:52:04 pm »
a hátsók lemez anyável vannak rögzitve. azok hamar elfognak pattanni és elforogni de utána sima villás kulccsal rá tudsz fogni.
jótanács. mielött neki kezdenél fújd be grafitos zsirral. lehet kapni spray formájában. nálam mindig beválik ;) zárakhoz is azt szoktam használni :)

Offline Mayflower

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 35
  • Segített?: +0/-1
Re:Kerékcsapágy, benzinszag
« Reply #4 on: 2014 May 27, 19:50:54 pm »
Sziasztok! MK5-ben ugyan ezzel a benzinszaggal küzdök. Hasonló lehet a megoldás? Először a benzintanksapkára gyanakodtam, mert törött volt ott az autó, de jobban a csomagtérben lehet érezni, illetve menet közben lehúzott ablaknál. Azért írom ezt mert télen nem igen tekergettem le és nem éreztem, így nem is törődtem vele. Valószínűleg a magasabb hőmérséklet miatt is erőteljesebb. Szivárgás nincs. Lehet az említett dolog? Köszi a válaszaitokat.