Author Topic: MK3 felni  (Read 15912 times)

Kitti

  • Guest
MK3 felni
« on: 2009 June 05, 08:02:33 am »
Helló mindenki:)
Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy mennyibe kerülnek a felnik körülbelül? 1992- es fiestám van.
Lehet bontottan is venni?
Bocsika a hülye kérdésekért, de én még nem vagyok otthon a témában:)

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: MK3 felni
« Reply #1 on: 2009 June 05, 08:31:15 am »
Nincsenek hülye kérdések, viszont pontosítani kellene a tiédet... ;)
Lemezfelni? Alufelni? Mekkora (milyen gumihoz)? Gumival vagy anélkül (khm, a felni... ;) :D)?
D.V.Zs.

api

  • Guest
Re: MK3 felni
« Reply #2 on: 2009 June 05, 08:53:54 am »
hello! Én az  acélfelnit téligumival haszálom, mert a téli latyak ne az alufelnit tegye tönkre. nyáron fenn az alufelni nyári gumikkal. A téli 13-as, a nyári 14-es (ez az átmérője coll-ban). egy garnitúra acélfelni nem kerül sokba kb. 10ezertől fölfelé a 4db. Ha ügyes vagy, találsz olyat, emin gumi is van. Én például 25-ért atam el az egyik garnitúrát, négy felnit négy téligumival. (maradt még). lehet bontóban is venni acélfelnit, de szerintem itt olcsóbban találsz és a klubbosok nem vágnak át, mint néhány bontós tenné.(tisztelet a kivételnek) Alufelniről csak annyit, hogy olyat veszel, amilyet csak el tudsz képzelni, mert már minden féle fajta és szín kapható az olcsótól a drágáig. Szerintem az egyik legfontosabb a kezdő felnivásárlónak, hogy tudja azt, hogy nem mindegy, hogy milyen felnit vesz. Fontos az átmérő, hogy hány csavaros, és a csavarok lyukosztása is. Ford fiesta 92-es: a gyári felni 13-as, négy csavaros, 4x108-as osztókörrel.Ez azt jelenti, hogy az egymással szemben lévő csavarok közepe  108 milliméter távolságra van. ha nem stimmel at osztókör, akkor a felnit nem lehet a helyére csavarozni. röviden ennyit, maj a többiek kiegészítik.

nandi

  • Guest
Re: MK3 felni
« Reply #3 on: 2009 June 05, 09:05:28 am »
Apróhirdetésben van egy csomó, 4*108 kell, 13 vagy 14". de Olyan 4.000 ft/db-tól kapsz (gumi nélkül).

Kitti

  • Guest
Re: MK3 felni
« Reply #4 on: 2009 June 05, 10:22:52 am »
Húú már okosabb is vagyok:)
azt hittem valami horribilis összegeket mondtok majd....kicsit megnyugodtam
Szóval szerintetek alut vagy azt a másik fajtát vegyem?Akkor lehet hogy tényleg itt fogok kérdezgetni remélhetőleg nem vernek át...
meg hogy ,milyen gumikat?.......
Mondjuk most épp köhög a kocsi.Olyat csinált hogy ráindítottam és csönd semmi...aztán megint indult...aztán másnap megint csönd aztán pár indítás után megint indult...Mit csinál a nő?:)megijedtem szerelő...pénz kifizet kocsi hazahoz hiba újra előjön....aztán teljesen megállt ugy kellett betolni...
Az egyik haver megtisztitotta a kontaktokat most megy....de meddig....:( (az akksinál bemérte valami kütyüvel és azt mondta jó....) szóval szerintetek?

Kitti

  • Guest
Re: MK3 felni
« Reply #5 on: 2009 June 05, 10:29:46 am »
a gumi nyári 155/70 r13 azt hiszem

AniBaba

  • Guest
Re: MK3 felni
« Reply #6 on: 2009 June 05, 10:42:33 am »
Nekem is Mk3-on 155/70 R13 van. En ugy tudom, hogy az a gyari meret.

Kitti

  • Guest
Re: MK3 felni
« Reply #7 on: 2009 June 05, 10:47:04 am »
most ahogy olvasgatok az osztókörnél mindig van még egy szám...4*108*valami az én fiestámra mi a harmadik szám???

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: MK3 felni
« Reply #8 on: 2009 June 05, 11:22:38 am »
Szia! A harmadik szám az valószínű az ET szám!
Szerintem nyárára alufelnit vegyél! Akkor jársz jól, ha Ford felnit veszel! Az tuti 4*108 ( 4 csavaros ami egy 108 mm átmérőjű képzeletbeli körön osztódik el! Legyen 14" (col) az alu, és azzal nem lesz baj! Ez a szám, a felni magasságára utal! Van még neki szélessége is! A gyári az azt hiszem 5 vagy 5,5 col! Az alu 6" széles legyen és akkor tuti el fog férni! Tehát eddig, 4*108 és 6*14 ! Van még olyan méret is, hogy központfurat, vagy tehermentesítő furat! Ez a felni közepén lévő lyuk, ami a tengelyen fog neked felfeküdni! Azért jó gyárilag ford alufelni, mert az akkor tuti jó rá! Amúgy meg úgy emlékszem ez a szám, 63,3 ! Ha ez nagyobb, az sem baj, mert azt egy jó gumis megoldja neked majd! Nem mellesleg van még egy bizonyos ET szám! Ezt bonyolúltabb elmagyarázni hogy micsoda! Az egyszerűség kedvéért, ez felel azért, hogy mennyire lóg ki a felni a kocsi alol! Vagy belóg, és bent beleér majd! Ez a szám szoros összefüggésben van a felni szélességével, de elárulom, ha a felni 6" széles, akkor az ET-nek 32 nek kéne lennie és akkor örül mindenki! Tehát! 4X108 6X14 Et 32 Ford! Ilyet nézzél ! Ja, és kb 25-40 között már elég jót lehet venni. persz gumi nélkül! A gumi méretben is segítek ha kell!
 Remélem tudtam segíteni! Ha nem világos valami akkor kérdezz bátran!
További szép napot!

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: MK3 felni
« Reply #9 on: 2009 July 02, 21:54:17 pm »
Phoen1x.

Nekem nagyon sokat segítettél.
Ügyes vagy köszi.!!!! :notworthy:
Have a nice day!
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: MK3 felni
« Reply #10 on: 2009 July 04, 17:45:31 pm »
Harciger

Örülök hogy segíthettem! Máskor is!
Neked is szép napot! ;)

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: MK3 felni
« Reply #11 on: 2009 July 08, 12:15:19 pm »
Na Kitti?
Sikerült a felni vásárlás?
 :icon_cyclops:

Kitti

  • Guest
Re: MK3 felni
« Reply #12 on: 2009 July 26, 18:03:29 pm »
Sziasztok:)
Most jött el a pillanat:) Kinéztem a gumit:)Barum Quartatis....mi a véleményetek? És azt szeretném még kérdezni , hogy mennyit adjak max egy acélfelniért????kellene kettő....Vagy ami most megvan azt meg lehet ugymond javíttatni...mert az egyiknek a szélén van egy kisss görbület (biztos padkát fogott az előző tulaj?????)

Köszönöm!

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: MK3 felni
« Reply #13 on: 2009 July 26, 18:40:13 pm »
Ha csak a széle van kis mértékben deformálódva, akkor lehet javítani, menj be egy gumishoz, kikalapálja Neked.... (láttam hogy bajai vagy, ebben az esetben a felajánlásom - hogy van pesten ismerősöm - nem biztos hogy segít rajtad :) - de ha mégis, szólj...)
ildipontbretus kukac gmail pont com

RyAn

  • Guest
Re: MK3 felni
« Reply #14 on: 2009 July 26, 21:25:32 pm »
2db van! ingyen elvihetö!
hemese már elvitt 2öt!

Sziasztok:)
Most jött el a pillanat:) Kinéztem a gumit:)Barum Quartatis....mi a véleményetek? És azt szeretném még kérdezni , hogy mennyit adjak max egy acélfelniért????kellene kett?....Vagy ami most megvan azt meg lehet ugymond javíttatni...mert az egyiknek a szélén van egy kisss görbület (biztos padkát fogott az el?z? tulaj?????)

Köszönöm!