Author Topic: Szervó búgás!  (Read 12430 times)

Offline Robee86

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 68
  • Segített?: +0/-0
Szervó búgás!
« on: 2009 November 11, 23:08:07 pm »
Sziasztok!

Ma lettem figyelmes a következő jelenségre: Amikor tekerem a kormányt nagyobb mértékben folyamatosan búg a szervómotor, tisztára olyan  a hangja, mint amikor rückwertz-ben megyek. Köszi előre is a segitséget!

Offline Robee86

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 68
  • Segített?: +0/-0
Re: Szervó búgás!
« Reply #1 on: 2009 November 12, 18:15:46 pm »
Megoldottam a problémát! :) Felére lement a szervó olajom, úgyhogy utántöltöttem! Sajnos folyamatosan ereszt így 2-3 hetente utánna kell tölteni 1-1,5 decit! :(

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Szervó búgás!
« Reply #2 on: 2009 November 13, 08:27:00 am »
Szuper, akkor már csak a folyás okát kell megtalálnod.
Én sokszor szoktam énekelni magamban a híres szervó-nótát, hátha ti is ismeritek: "Nincs szervó, nincs búgás". Gyengébbek ismerhetik a feldolgozását "Nincs nő, nincs sírás" címmel, de az koppintás... :D
D.V.Zs.

Jocesz91

  • Guest
Re:Szervó búgás!
« Reply #3 on: 2011 January 05, 10:38:33 am »
Sziasztok!

Nekem is ugyanez a gondom, ma feltöltöm én is a tartályt aztán megírom mi lett :) Viszont nekem is szivárog, és valamit kellene ellene csinálni, csak nem értek annyira hozzá.

szerk:

Sajnos nem oldotta meg a problémám, a hiba továbbra is fennáll. Amikor teljesen elfordítom a kormányt akkor csinálja ezt a hangos búgást a szervómotor. Gondolom még probálná forgatni, de mivel a kormány maxra elvan forgatva ezért nem tudja. Valaki valami tanácsot tudna adni a hiba javítására, vagy inkább szerelővel nézessem meg?  ??? :'(
« Last Edit: 2011 January 06, 14:47:05 pm by Jocesz91 »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re:Szervó búgás!
« Reply #4 on: 2011 January 06, 16:46:58 pm »
ha koppra kitekered még szép hogy búg... a szervo ilyen...

Jocesz91

  • Guest
Re:Szervó búgás!
« Reply #5 on: 2011 January 06, 17:04:57 pm »
Nem, itt nem erről van szó :) Ilyen hangot nem csinált eddig.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Szervó búgás!
« Reply #6 on: 2011 January 06, 23:57:40 pm »
nekem a 97-es mk4-es fityeszbe is bug ha koppra kitekerem

AniBaba

  • Guest
Re:Szervó búgás!
« Reply #7 on: 2011 January 07, 00:45:38 am »
Minden autóban búg-zúg, ha koppra kitekered - csak van ahol jobb a hangszigetelés :DDD

Gondolom még probálná forgatni, de mivel a kormány maxra elvan forgatva ezért nem tudja.
Ez úgy hangzik, mint a megoldás a problémára. Szenved az a kis gyösz motor, és így adja tudtodra :)

bende

  • Guest
Re:Szervó búgás!
« Reply #8 on: 2011 February 18, 12:44:22 pm »
amikor tanultam vezetni, nekem az oktatóm meg kért, hogy sose tekerjem ki koppanásig a kormányát, mert szervós, és a végállásokon fölöslegesen dolgozna, segítene rá.. -> nem ismerem ezt a mechanikát, de gondolom ez csak az olajos szervóknál merülhet fel, hogy a végállásban is, amikor nem tudod már hova tekerni még akkor is megy a rásegítés feleslegesen, ami fárasztja a mechanikát.. felesleges túlnyomás -> idő előtt tönkre mehetnek a tömítések stb. -én így képzelem..

egyébként igazat adok Robeenak.. amikor még friss a járgány, nincs a szervónak végálásban hangja, az csak idővel kezd jelentkezni, ahogy "ütöd-vágod" a verdát.. ezt több céges autón tapasztaltam már..

amíg nem folyik el rohamosan az olaj, mondjuk évente, félévente kell rátölteni, nem érdemes foglalkozni vele, mert húzós tétel lehet a cseréje vagy a felújíttatása -legalábbis a nagyobb autóknál.. sok múlik a szerkezeten, előfordulhat, hogy gyárilag egybe fröccsöntött alkatrész a fiestában is, ami nem nagyon szerelhető..