Author Topic: Hajtáslánc probléma  (Read 5441 times)

Offline tomai9

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 23
  • Segített?: +0/-0
Hajtáslánc probléma
« on: 2014 October 13, 18:32:24 pm »
Sziasztok !
2007.11 havi 1.4 TDci ről lenne szó :notworthy: . És nem üzemel valami csodásan , szeretném megírni hátha tapasztalt már valaki ilyet , és ha igen egy pár jó tanácsot kérnék .
Kijelez a hajtáslánc és 2,5 fordulat a max , nem megy nemhúz, semmi. Mindig váltakozó időközönként jön elő , valamikor már reggel amikor beindítom , de mondjuk ha már kiállok a garázsból már nem is világít semmit , mintha mise történt volna , valamikor pedig egész úton világít . >:(
 Majd most fogom elvinni kiolvastatni a hibakódot , csak gondoltam megkérdezem hátha fordult már valakivel elő ilyesmi és h kellet e valamit cserélni vagy ilyesmi . ???
köszönöm előre is a válaszokat !

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Hajtáslánc probléma
« Reply #1 on: 2014 October 14, 00:22:14 am »
Sziasztok !
2007.11 havi 1.4 TDci ről lenne szó :notworthy: . És nem üzemel valami csodásan , szeretném megírni hátha tapasztalt már valaki ilyet , és ha igen egy pár jó tanácsot kérnék .
Kijelez a hajtáslánc és 2,5 fordulat a max , nem megy nemhúz, semmi. Mindig váltakozó időközönként jön elő , valamikor már reggel amikor beindítom , de mondjuk ha már kiállok a garázsból már nem is világít semmit , mintha mise történt volna , valamikor pedig egész úton világít . >:(
 Majd most fogom elvinni kiolvastatni a hibakódot , csak gondoltam megkérdezem hátha fordult már valakivel elő ilyesmi és h kellet e valamit cserélni vagy ilyesmi . ???
köszönöm előre is a válaszokat !

Nem tudom mit értesz az alatt, hogy ki jelez a hajtáslánc?  ???  és mi max 2,5 fordulat?
Izzításjelző villog? vagy a MIL lámpa?

Adatlapodból nem derül ki, hogy merre laksz. BP 18.ker-ben tudok neked hibakódot olvasni (karitatív).
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Hajtáslánc probléma
« Reply #2 on: 2014 October 14, 02:19:10 am »
Nem tudom mit értesz az alatt, hogy ki jelez a hajtáslánc?  ???  és mi max 2,5 fordulat?
Izzításjelző villog? vagy a MIL lámpa?

Adatlapodból nem derül ki, hogy merre laksz. BP 18.ker-ben tudok neked hibakódot olvasni (karitatív).
Gondolom
- kijelez a hajtáslánc = MIL (sárga motor) lámpa
- max 2,5 fordulat = 2500.

Egyébként dízelnél az EGR szelep bekormozódása/megszorulása a leggyakoribb hasonló hiba.
Mk6 1.3 benzin

Offline tomai9

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 23
  • Segített?: +0/-0
Re:Hajtáslánc probléma
« Reply #3 on: 2014 October 14, 07:52:05 am »
Ne haragudjatok, hogy rosszul fogalmaztam , csak itt már megy pár hete ez a jelenség és én már csak igy hívom :D
na szóval kijelez bal oldalt a piros led ugye és sárgán villog aza kis fogaskerék alakú miujság , néztem szervizkönyvbe és ott hajtáslánc problémát ír , és középen kiírja ugye h system fault vagy valami ilyesmi. és igen 2500 fordulatszám a max . :S
ha van valami tippetek ,írjatok légyszi h készüljek fel anyagilag , de remélem nem nagy költség.  :-\

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Hajtáslánc probléma
« Reply #4 on: 2014 October 14, 08:17:47 am »

Egyébként dízelnél az EGR szelep bekormozódása/megszorulása a leggyakoribb hasonló hiba.
És nem lehet kitakarítani a szívósorral együtt, és ledugózni az EGR-t?
Akkor többé nincs gond.


Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Hajtáslánc probléma
« Reply #5 on: 2014 October 14, 08:20:37 am »
Ne haragudjatok, hogy rosszul fogalmaztam , csak itt már megy pár hete ez a jelenség és én már csak igy hívom :D
na szóval kijelez bal oldalt a piros led ugye és sárgán villog aza kis fogaskerék alakú miujság , néztem szervizkönyvbe és ott hajtáslánc problémát ír , és középen kiírja ugye h system fault vagy valami ilyesmi. és igen 2500 fordulatszám a max . :S
ha van valami tippetek ,írjatok légyszi h készüljek fel anyagilag , de remélem nem nagy költség.  :-\
Nem lehet tippeket adni, hogy mennyi lesz, amikor még az se derült ki, hogy mi a hiba. Hibakódot kell olvasni! Ezzel kezdődik, utána lehet tovább lépni.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4